White  Dołączył: 31 Paź 2008
Nie łapię zbytnio centralności kadrowania dwóch ostatnich, a na 69 gałązka z dziewczyną walczy o uwagę. Na 70 dziarska mina modelki coś w sobie ma i go na jedno oko jakoś mi zbytnio nie przeszkadza choć wolałbym na oba. Na razie nie widzę różnicy, że canon lepszy, ale ja się za bardzo nie znam na portretach to traktuj to z dystansem :-B
 
quasi  Dołączył: 08 Kwi 2008
Cytat
To jest jedno z wejść do parku Puławskiego, nad ulicą, dokładnie Ci nie powiem, ale mogę się od Magdy dowiedzieć jeśli chcesz.

Ulica Głęboka,a opodal moja miejska biblioteka:)
Eldred, zabiłes mi cwieka nr-em 64 (1000 fajnych wersji).Następnie 70 i 71.
PS
Puławianki są prześliczne :-D

[ Dodano: 2009-11-04, 02:55 ]
1-z tysiąca...

Oczywiście wyrzucę, jeśli Ci nie podpasuje.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
boober napisał/a:
71- ostre to szkiełko
nie tak ostre jak falcon 85/1.4@1.4 ale wystarczająco.

matth napisał/a:
na 71 mina typu "bosz.. znowu wziął aparat" ;-)
dokładnie :lol:

dany napisał/a:
69.Dla mnie za ciemne,napis rozprasza,fajny kadr.
chciałem po prostu zrobić zdjęcie w tym samym miejscu, żeby pokazać różnicę. A ciemno bo tak było, generalnie jeśli robię zdjęcia kiedy jest trochę ciemniej to nie rozjaśniam ich tak by wyglądały na zrobione w pełnym słońcu.

dany napisał/a:
też muszę spróbować "portretu pod światło".Trzeba czymś świecić?
no właśnie nie,
jednakowoż, żeby uniknąć przepałów należy wybrać ciemne tło, czyli robisz pod słońce ale ustawiasz się tak żeby w tle mieć np. drzewa czy budynek, tylko nie niebo czy źródło tegoż światła.

White napisał/a:
Nie łapię zbytnio centralności kadrowania dwóch ostatnich, a na 69 gałązka z dziewczyną walczy o uwagę.
no właśnie też coś mi nie pasowało w tym kadrze, chciałem z pamięci powtórzyć ten z 68, ale mi nie do końca wyszło.

White napisał/a:
Na razie nie widzę różnicy, że canon lepszy, ale ja się za bardzo nie znam na portretach to traktuj to z dystansem :-B

Spox, lepszy bo zrobiłem zdjęcie wtedy kiedy chciałem, a nie kiedy łaskawie kadwuszka mi raz na 10, prawidłowo potwierdziła ostrość bądź udało mi się ustawić ją samemu na LV na czas, zanim jeszcze modelka nie zasnęła. Może nie widać jakiejś wielkiej różnicy ale wież mi że mam teraz mniej stresu i frustracji podczas robienia tego co lubię i właśnie o to chodziło a nie o jakieś różnice w obrazowaniu.

quasi napisał/a:
Puławianki są prześliczne :-D
no nie? :mrgreen:

quasi napisał/a:
Oczywiście wyrzucę, jeśli Ci nie podpasuje.
nie ma problemu ;-)
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
White napisał/a:
Na razie nie widzę różnicy, że canon lepszy, ale ja się za bardzo nie znam na portretach to traktuj to z dystansem :-B

Bo różnica to pewnie w użytkowaniu jest :-)
 

grabber  Dołączył: 01 Paź 2007
Jaies dużej różnicy nie ma, fakt. Chyba miedzi pentaksem a nikonem jest większa. Ale to lepiej dla eldreda bo nie musi rzezbic w programie jeśli podobał mu się obrazek z pentaksa. Jakiś czas temu pstrykalem manualami. Jakiś m 28, A 50, helios, jupiter. Ale gdy wyszedlem w plener to po dwóch jakby sesjach szybko pozyczylem kasę i kupiłem dwa obiektywy AF. Nie wyobrażam robić sesji - czyli wiecej zdjęć i manualnie ostrzyc. Można do sporadycznego użytku. :)
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Eldred, czyli dobrze zrobiłeś bo mz aparat powinien jak najmniej przeszkadzać w robieniu zdjęć. Taki chętniej się używa i więcej jest czasu na myślenie o kadrach. :-B
Ostrzyłeś falconem na LV ? Gratuluję siły spokoju.

A tak jeszcze... to co ta modelka taka senna ;-) :mrgreen:
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
White napisał/a:
więcej jest czasu na myślenie o kadrach. :-B
Ostrzyłeś falconem na LV ? Gratuluję siły spokoju.

Z tym myśleniem to bym polemizował. A co do ostrzenia manualami to o ile dla przyjemności (?) można sobie pokręcić, to zarobkowo raczej ciężko by było.
 

indianin  Dołączył: 30 Gru 2007
Eldred napisał/a:
Może nie widać jakiejś wielkiej różnicy ale wież mi że mam teraz mniej stresu

ach ta wiara :-)
:-B :-B
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
indianin, nie wiem dlaczego ciągle tak piszę, może dlatego że jestem niewierzący? :-P
 

indianin  Dołączył: 30 Gru 2007
niewierzę... ;-)
napewno w coś wierzysz... wyższość C nad P..., nad N... ;-)
:-B
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Wcale nie, każdy system ma coś czego nie ma inny, Nikon ma fajniejsze 20/2.8 i ma 85/1.4, Canon ma lepsze 85/1.8 i tańsze FF, Pentax ma uszczelnione body i stabilizację ze wszystkimi szkłami, Olek ma fajne małe aparaty pasujące do naleśników, Sony ma duży wybór puszek do których pasuje całkiem przyzwoita optyka Minolty, Zenit to najtańsze FF na rynku, Minox ma najmniejsze analogi itd itd :-P
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Eldred napisał/a:
Zenit to najtańsze FF na rynku

Najwyższy współczynnik wagi do jakości.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
plwk, dokładnie, a funkcje młotka i obronna gratis ;-)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Eldred napisał/a:
Olek ma fajne małe aparaty pasujące do naleśników
a nie do naleśnika :?: (liczba pojedyncza :?: )
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
40/2.8 i 20/1.7 ;-)
 

ubeuszek  Dołączył: 03 Cze 2008
Eldred napisał/a:
Zenit to najtańsze FF na rynku



Słaba reklama men, widziałeś kiedyś Smjenke? :-P
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Eldred, miałeś na myśli 25mm f/2.8 pod 4/3 i 20 f/1.7 pod u4/3 :?: (ale to 2 różne systemy)
bo jeżeli masz na myśli SMC 40mm f/2.8 podpięte do u4/3 przez adapter, to już traci na swojej naleśnikowatości (przecież adapter jest praktycznie tej samej wielkości co P40mm f/2.8 w wersji DA)

[ Dodano: 2009-11-06, 20:09 ]
ubeuszek napisał/a:
Słaba reklama men, widziałeś kiedyś Smjenke?

Smiena ma słaby stosunek cena/waga
Zenit bije ją na głowę w tej kategorii
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
opiszon, ok ok
ubeuszek, ale smienka to nie lustrzanka, trudno w tym wypadku mówić o systemie, wiem że wymieniłem minoxa ale to jest wyjątek, bo to aparaty mniejsze od pudełka po zapałkach.
 

indianin  Dołączył: 30 Gru 2007
Eldred napisał/a:
Sony ma duży wybór puszek

Sony- 11 korpusów cyfrowych, Olek- 13, Nikon, Canon -23,
chyba nietrafiony argument :-P
lepszym byłby najtańszy FF, albo co ważniejsze szkła Zeissa
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
indianin, tiaa, tylko że sony ma je wszystkie na półkach sklepowych :-P

[ Dodano: 2009-11-06, 20:37 ]
indianin napisał/a:
lepszym byłby najtańszy FF
ee tam w sumie w/g skąpca tansze o 200zł od 5d, a przynajmniej 5d ma mniejsze szumy bo ma 2x mniej mpix.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach