banisquad  Dołączył: 02 Paź 2008
[banisquad] moja galeria
wyspa młyńska Bydgoszcz - dosłownie na 30 sekund przed ulewą. W cieniu widoczne parasolki - zdjęcie zrobione podczas smooth jazz festival.

Z poczatku wydawalo mi sie mala wada niedoswietlenie dolnej części kadru - ale tak w zasadzie to najważniejsze były te malownicze domy. Robione na jakimś wysokim F. K200d + kit 18-55, ogniskowa na 18.


Ale lepiej to wygląda w wyższej rozdzielczości:
http://grono.net.s3.amazo...ry-78983424.jpg

[ Dodano: 2009-08-02, 13:50 ]
kategoria dzieci, mialem malo czasu na ustawienia i oczywiscie jak na prawdziwego amatora przystało, spanikowałem i nie wyłapałem do końca poprawnie kadru.
światełko metz af-48, k200d

 

nikola2711  Dołączyła: 18 Gru 2007
Na pierwszym zdjęciu ten cień na dole zdecydowanie za głęboki - tam jest za duzo ważnych szczegółów, zeby sobie pozwolić na taki cień. Ale fajny jest kard i na bloki faktycznie pada bardzo fajne światło.

Na drugim za bardzo oświetlone tło a za mało twarz dziecka. Szkoda też uciętych rąk.
 
banisquad  Dołączył: 02 Paź 2008
pierwsze ograne do bólu, aczkolwiek troche inaczej.
drugie strzelone w tym samym czasie, cieszy prostotą, razi przeszłością.



 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Moim zdaniem dobrze, że nie przerabiałeś za bardzo jedynki. Widać że w tym momencie było bardzo fajne światło i wyciąganie z cieni/przepaleń, mogło by to wrażenie zniszczyć.

Co do dwójki to tutaj można by trochę popracować nad kolorystyką, i gdybym to ja zrobił, usunął bym (wyretuszował z kadru) tą czarną plamę w dolnym lewym rogu.

[ Dodano: 2009-08-02, 14:15 ]
Zachód słońca fajny, nie powala jakością techniczną ale za to słońce wygląda jak saturn ze swoimi pierścieniami.

Morze z kutrem chyba zbyt centralne chociaż nie powiem jak sam bym to zrobił.
 

nikola2711  Dołączyła: 18 Gru 2007
Ostatnie w BW - ma niesamowity klimat.
 
banisquad  Dołączył: 02 Paź 2008
no z tym kadrem przyznaje - czasu malo na przygotowanie się:)

zabawa w detale - kolej katyńska - wnętrze. Wystawa sybiraków, Szymbark.






[/center]
 

nikola2711  Dołączyła: 18 Gru 2007
Ostatnie mi sie bardzo podoba. A w całosci serii fajny klimat utrzymany. Fajne kadry, fajne kompozycyjnie.
 
banisquad  Dołączył: 02 Paź 2008
nikola2711 napisał/a:
Ostatnie w BW - ma niesamowity klimat.


:)
 
martinnezzz  Dołączył: 18 Lip 2009
1. Był tam potencjał, ale pierwszy plan zdecydowanie za ciemny, no i te drzewa poszukał bym innego kadru gdybym tam był :)
2. Za nikol
3. Wygląda jak wybuch bomby atomowej, nie wiem czy to chciałeś osiągnąć , ale jeśli tak to Ci się udało :)
4.Podoba mi się najbardziej mimo zaszumienia. Może można było jakoś mniej centralnie skadrować.
 

ulro  Dołączył: 14 Lip 2009
banisquad numeruj proszę fotki, będzie łatwiej oceniać.
Podoba mi się minimalizm z tej zaszumionej foty. Przy okazji wyszła Ci taka fota testowa - matryca do przedmuchania ;) Albo chociaż clone stamp ;P
Fota 1 - może w takich przypadkach pomyśl o HDR. Nie przepadam za tą techniką, ale czasem jest usprawiedliwiona i daje fajne efekty.
 
martinnezzz  Dołączył: 18 Lip 2009
A tam HDR ... tej techniki używa się w ekstremalnie kontrastowych scenach. Tutaj wystarczy chwilkę przysiąść, cienie nie są zacięte więc nie ma problemu. Proszę bardzo, 30 sekund obróbki, niezbyt dokładnie bo słońce bije mi na monitor :) mam nadzieję, że nei masz za złe banisquad, chciałem tylko pokazać Przy okazji wyszło, że jeszcze głowę czyjąś wcisnąłeś w kadr:)

 
banisquad  Dołączył: 02 Paź 2008
hehe no popatrz jak ładnie cienie precz poszły :)
fajne:) dzieki za odpowiedzi
 

andrzejb  Dołączył: 25 Gru 2008
Trzy pierwsze w wątku......Po kolei:
1.Wystające gałęzie u góry kadru raczej na nie.Na Twoim miejscu zrobiłbym kilka kroków do przodu aby pozbyć się gałęzi i naświetlał na dół kadru.Wtedy nie byłoby przepałów na niebie w prawym górnym rogu kadru a i dół wyglądałby poprawnie.
2.Raczej do prywatnego albumu.Ogólnie mówiąc zbyt centralnie,słabo zaświecona twarz,za dużo sufitu i ciachnięte rączki.Wiem,że to są detale ale w fotografii właśnie o nie biega,w przeciwieństwie do zwykłych pstryków.
3.Za centraly kadr i krzywy horyzont.
banisquad napisał/a:
zabawa w detale - kolej katyńska
Za ciemne tło a na detalach za mocno widać użyty palnik.
Numeracja zdjęć jak najbardziej wskazana.
 
banisquad  Dołączył: 02 Paź 2008
to jeszcze z tego samego dnia fotki z wyspy młyńskiej:


8



9



oraz poprawkowe na małego żołnierza;) (na ostatnim jakby przypominał trochę wuja Sama z tym jego join to army :) ):


10



11



12




[ Dodano: 2009-08-02, 20:21 ]
andrzejb napisał/a:
Trzy pierwsze w wątku......Po kolei:
1.Wystające gałęzie u góry kadru raczej na nie.Na Twoim miejscu zrobiłbym kilka kroków do przodu aby pozbyć się gałęzi i naświetlał na dół kadru.Wtedy nie byłoby przepałów na niebie w prawym górnym rogu kadru a i dół wyglądałby poprawnie.


tam był problem z płotem, który wraz ze zbliżaniem się do niego był coraz to bardziej widoczny.

dzieki za uwagi
 

andrzejb  Dołączył: 25 Gru 2008
banisquad, Idziesz na ilość zdjęć w wątku?Ja myślałem,że chodzi o jakość.Daj może troszeczkę czasu innym forumowiczom na zapoznanie się z Twoją twórczością.8 godzin na forum a Ty masz już 12 zdjęć,to po miesiącu będzie ich.....Moim zdaniem nie za dużo się dowiesz o swoich pracach.Jeszcze jedno 8 i 9 w sumie podobne kadry,może większe sito?(8.przepał raczej dyskwalifikuje ten obrazek).
 
banisquad  Dołączył: 02 Paź 2008
andrzejb napisał/a:
banisquad, Idziesz na ilość zdjęć w wątku?Ja myślałem,że chodzi o jakość.Daj może troszeczkę czasu innym forumowiczom na zapoznanie się z Twoją twórczością.8 godzin na forum a Ty masz już 12 zdjęć,to po miesiącu będzie ich.....Moim zdaniem nie za dużo się dowiesz o swoich pracach.Jeszcze jedno 8 i 9 w sumie podobne kadry,może większe sito?(8.przepał raczej dyskwalifikuje ten obrazek).


okej dam Wam trochę więcej czasu :]
pozdrawiam

[ Dodano: 2009-09-22, 02:32 ]
Tym razem spróbuję się z fotografią sportową.
Uchwycić ruch, emocje, dynamikę..
Starałem się nie powielać błędów i nie przepalać..
Cholernie ciężko uchwycić piłeczkę;)

1.
F11, 1/350s, iso 400 + trochę fotoszopa i wykadrowanie



---

2.
F 5.6, 1/1500s, iso 400



---

3.
może i bez ruchu, ale tematycznie - takie game over, piłeczka po słusznej stronie :)



---

[ Dodano: 2009-09-22, 03:42 ]
Podgląd

[ Dodano: 2009-09-22, 03:51 ]
proba, cos nie dziala prawidłowo.. zamiast dodawac odpowiedz, edytuje mi posty :/
 
techmoto
[Usunięty]
Przepraszam, ale musialem w zwiazku z tym problemem założyć inne konto i "sam sobie odpowiedzieć" bo nie rozumiem tej "auto-edycji" (klikam odpowiedź, klikam wyślij a skrypt mi edytuje poprzedniego posta..) oraz brak mojego tematu na forum :/

PS. powyższe foty to oczywiscie 13. 14. 15. (sekunde po tym jak napisałem chciałem zmienić, ale z uwagi na błąd, akcja nie udała się..).

---
Przepraszam za powstałe zamieszanie .
 

ulro  Dołączył: 14 Lip 2009
Musisz skopiować wpis z ostatniego postu, następnie kasujesz ostatni post i piszesz nowy. Wklejasz do niego skopiowaną treść i uzupełniasz nową.

Ostatnie mi się podoba, chociaż prosi się, aby umieścić piłeczkę nieco bliżej centrum kadru. Złoty podział, te sprawy. No i pokombinuj z konwersją do b&w, moznaby dodać tej fotce troche kontrastu, przyciemnić siatkę itp.
 

renko  Dołączył: 25 Maj 2008
Wystarczyło poprosić na shoutboksie o podbicie...
 
banisquad  Dołączył: 02 Paź 2008
ulro napisał/a:

Ostatnie mi się podoba, chociaż prosi się, aby umieścić piłeczkę nieco bliżej centrum kadru. Złoty podział, te sprawy. No i pokombinuj z konwersją do b&w, moznaby dodać tej fotce troche kontrastu, przyciemnić siatkę itp.



Nie wiedziałem, że się forum tnie :)

---

Niestety co do piłeczki, nie posiadam umiejętności dżedaj. Jedyne co mogłem to ustrzelić fota z fotelika sędziowskiego :)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach