tanjel  Dołączył: 04 Lut 2008
  fotki z K10D- chce zobaczyc :)
witam

chcialbym zobaczyc Wasze fotki zrobione K10-ą, moze dacie jakies swojestronki www. bede wdzieczny i serdecznie pozdrawiam.


p.s. dzis bylem MM i pierwszy raz trzymalem w reku K10-ę i robi niezle wrazenie, ta waga i solidne body, coraz bardziej jestem na "TAK" ;)
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
tanjel napisał/a:
chcialbym zobaczyc Wasze fotki zrobione K10-ą,
Może nie nasze, ale jest tam tego dużo. Tylko trzeba sobie wybrać K10D

Fotki
 

piter_76  Dołączył: 23 Kwi 2007
Moje foty

W zasadzie tylko te morskie i kilka makro :) Morskie wszystkie robione KITem :)

Pozdrowka :)
 

armar  Dołączył: 12 Maj 2007
Re: fotki z K10D- chce zobaczyc :)
tanjel napisał/a:
chcialbym zobaczyc Wasze fotki zrobione K10-ą

No to ja pokażę jak mogą wyglądać fotki z K10D bez obróbki w PhotoShop'ie :-D
(użyty tylko IrfanView do lekkiego kadrowania, zmniejszenia rozdzielczości, podostrzenia i podpisania).
W 3 od końca podciągnięta gamma do 1.5 (koleżanka pierwszy raz miała K10D w łapkach i "coś" zrobiła).

tanjel napisał/a:
dzis bylem MM i pierwszy raz trzymalem w reku K10-ę i robi niezle wrazenie, ta waga i solidne body

No i po coś to zrobił?!
To wrażenie jest zaraźliwe przez dotyk... więc witaj w klubie. :mrgreen:
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
tanjel, po raz kolejny odsyłam Cię do przeszukiwania forum. Poza tym w necie leży cała masa zdjęć, tylko trzeba wpisać skomplikowaną frazę do wyszukiwarki.
Polecam też pbase.
 

michalwochna  Dołączył: 31 Sty 2007
Re: fotki z K10D- chce zobaczyc :)
tanjel napisał/a:

chcialbym zobaczyc Wasze fotki zrobione K10-ą, moze dacie jakies swojestronki www. bede wdzieczny i serdecznie pozdrawiam.

Wczoraj już ktoś o to samo pytał. Wystarczy przeszukać grupę. Odpowiadając, chociażby moje.
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
tanjel napisał/a:
Wasze fotki zrobione K10-ą, moze dacie jakies swojestronki www. bede wdzieczny i serdecznie pozdrawiam.

A co Ci ze zdjęć, jakie większość wrzuca do sieci o dłuższym boku w granicach 600-900 piksel?
 

michalwochna  Dołączył: 31 Sty 2007
Cytat
A co Ci ze zdjęć, jakie większość wrzuca do sieci o dłuższym boku w granicach 600-900 piksel?

Dla większości osób to się już nie liczy ;-P i tak nigdy nie zrobią choćby odbitki.
 
olaf  Dołączył: 12 Wrz 2006
Dobry LINK
 
Szubi
[Usunięty]
k10d w zestawie powinien mieć zasilacz ? który można podpiąć bezpośrednio do aparatu by nie marnować baterii podczas pracy przy kompie np. ? Bo w intsrukcji piszą o zasilaczu. a ja go nie mom
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
To opcja.
 
PaweleS  Dołączył: 06 Mar 2007
armar, Fajne te Twoje zdjęcia.Naprawdę.Pozdrawiam.
 

zenza  Dołączył: 22 Kwi 2006
 
Karipu  Dołączył: 03 Lut 2008
Piter_76, gdzie nauczyłeś się robić takie zdjęcia?
Dla mnie mistrzostwo świata!!!
Używasz jakichś specjalnych technik, filtrów itp?
Zdjęcia grzybów były robione z użyciem lampy błyskowej?

Pzdr
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
piter_76 napisał/a:
Moje foty
W zasadzie tylko te morskie i kilka makro :) Morskie wszystkie robione KITem :)
Pozdrowka :)


piter_76, Jak ...


... TY ...


... to zrobiłeś ?


Czy mógłbyś w specjalnym wątku w Lightroomie zrobić szkółkę niedzielną na przykładach?
 

piter_76  Dołączył: 23 Kwi 2007
zorzyk napisał/a:
Czy mógłbyś w specjalnym wątku w Lightroomie zrobić szkółkę niedzielną na przykładach?


W zasadzie moglbym, choc technika nie jest zandym odkryciem, jedna lub dwie szare polowki przed obiektywem, jakies chinskie podrobki Cokina :-) , ewentualnie tabaczkowa polowka, tak jak w tym srodkowym. Foty obrabiam tylko i wylacznie w RawTherapee, a do zmniejszania i dodwania rameczki IrfanView :)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
piter_76, - szalenie mile/ladne foty ktore sie z przyjemnoscia oglada...
 

piter_76  Dołączył: 23 Kwi 2007
Cytat
Zdjęcia grzybów były robione z użyciem lampy błyskowej?


Karipu, ogromna wiekszosc zdjec makro, w tym rowniez i grzybow byla robiona jeszcze moim starym kompaktem KonicaMinolta A2 :) Doswietlam je dwoma latareczkami, rowerowa o cieplej barwie swiatla oraz diodowa, nie stosuje lapy blyskowej w makro. Do tego oczywiscie jeszcze statyw, bo bez niego ani rusz, podobnie zreszta jak i przy krajobrazach, bez statywu w zasadzie nie ruszam sie w plener :)

Fafniak, dzieki, milo ze sie podoba :)
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Łe, Cokin :-P a ja myślałem że to Photoshop :mrgreen:
Pikne som te fotki :shock: :-B
 
kierdel  Dołączył: 20 Lip 2007
piter_76 napisał/a:
Foty obrabiam tylko i wylacznie w RawTherapee, a do zmniejszania i dodwania rameczki IrfanView :)

Chcialem pogratulowac zdjec. Myslalem, ze mocno podkrecane w PS czy czyms podobnym. Super sa. Zainspirowany bede polowal na szara polowke i moze kiedys statyw. :-B

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach