Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
Mam dwie puszki P50. Są świetne, ale maja z czasem problemy z wyświetlaczem - znika na nim cała informacja. Oczywiście, wskaźnik w pryzmacie działa i aparatem da się robic zdjecia, ale ustawienia bez wyświatlacza LCD są dość trudne... Nie zauważyłem korelacji z temperaturą czy innymi zmiennymi - byc może mam pecha, jak z MZ-5n (dwie puszki, dwa razy padnięty silnik naciągu migawki - a innym dziala latami)...
Co do dwoch działek różnicy w pomiarze - z doświadczenia wiem, że P50 dobrze mierzy światlo, zreszta ta jak i P30. Jakie masz baterie w środku? Ogniwa typu Air-zinc o oznaczeniu PR44 pasuja do puszki i bywają czasem preferowane, bo mają większa pojemność, ale dają niższe napięcie (1,35V zamiast 1,5) co się może przekładać na nizsze wskazania światłomierza. Gdybam sobie...
 

dntsln  Dołączył: 18 Sty 2010
Zdecydowałem się odesłać cały zestaw jaki kupiłem od sprzedawcy i niestety nie miałem już możliwości sprawdzenia baterii.

Jedynym dobrze działającym urządzeniem była w tym zestawie lampa warta może 30zł... Co tu się dużo dziwić, wystawił to za 219zł z SMC-M 50/1,7 w komplecie.

Sprzedawcy, którzy obiecują idealny stan a w rzeczywistości wysyłają rupiecie powinni być blokowani na allegro.

Dziękuję wszystkim za liczne wypowiedzi, body jest faktycznie bardzo fajne i będę szukał dalej, może któryś z forumowiczów mi je odsprzeda ;]
 
Promocja111  Dołączył: 04 Lis 2008
Jeżeli to ten, to znów pojawił się na aukcji. Oczywiście w pełni sprawny: P50.
Żadnej wzmianki o problemach ze światłomierzem i grzybie na obiektywie...
 

dntsln  Dołączył: 18 Sty 2010
Tak, to ten.

Generalnie przedmiot wysłany na czas, super zapakowany, reklamacja też przebiegła pomyślnie i bezzwłocznie otrzymałem pieniążki za aparat + wysyłkę w obie strony.

Mimo to - Przestrzegam :!:

W wolnej chwili może wrzucę fotografię obiektywu... z miejsca zapewniam, że nie jednemu zakręci się łezka w oku. Szkoda przyzwoitego szkła.
 
Robson  Dołączył: 21 Maj 2013
Nie wiem czy to odpowiedni temat ale skoro jest o Me Super to powinno się to jego tyczyć. Czy podłączając do Me Super obiektyw serii A lub F aparat będzie działał tak samo dobrze jak z obiektywami serii M? Może głupie pytanie ale kiedyś gdzieś przeczytałem, że od serii A się zmienił skok przysłony i że lepiej pomiar światła na cyfrze działa, ale czy nie przeszkadza to pleśniakowi? :-)
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Robson, nie zauważyłem, żeby moim pleśniakom to przeszkadzało.
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
Bez znaczenia, ME nawet tego nie zauważy.
 
Robson  Dołączył: 21 Maj 2013
Dzięki za odpowiedź, M50/1.7 już na giełdzie, bo nabyłem wersję A i dużo większa wygoda na cyfrze:)
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
Robson napisał/a:
d serii A się zmienił skok przysłony i że lepiej pomiar światła na cyfrze działa

Bo to wszystko prawda, ale...
w korpusach niekastrowanych, które odczytują przysłonę za pomocą dźwigienki na obrzeżu bagnetu (zmyślnie ukryta, więc łatwo przeoczyć) domykają przysłonę "do oporu" (który reguluje obrót pierścienia przysłon). Szkła A lub późniejsze ustawione w pozycji A przekazują przysłonę elektrycznie, przez styki. Tak naprawdę stopień domknięcia ustala korpus, poprzez zatrzymanie popychacza w określonej pozycji (przy założeniu, że ruch dźwigienki jest w zadany sposób proporcjonalny do liczby przysłony, który to współczynnik proporcji się zmienił...) a nie przez szkło, jak to było w serii K, M.
 
germario  Dołączył: 08 Cze 2011
Wysłany: 2012-12-28, 10:03
"dntsln napisał/a:
... jakie są dokładnie różnice pomiędzy modelami P30 i P30T.

"P30t ma na kółku trybów dodatkową pozycję A (czyli może pracować w priorytecie przysłony). P30 ma w tym miejscu napis "program" na którą ... nie da się przełączyć ;) Po prostu taka informacja na kółku."
Nie masz racji, w P30 na kółku mamy oznaczenie PROGRAM, na które, praktycznie nie można przełączyć w/w kółka ale informuje nas to oznaczenie, o tym, że po podpięciu szkieł SMC A aparat działa w pełni automatycznie, tzn. wg. zadanego programu (P) dobiera współrzędne czasu i migawki i po podpięci szkła A w pozycji A, możesz tylko patrzeć jak Twój aparat dobiera współrzędne, jedni to lubią inni nienawidzą. Nie znam się aż tak na tym ale być może tak był testowany program automatyczny w PENTAXIE :)
Pozdrawiam :)
 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
michal5150 napisał/a:

"P30t ma na kółku trybów dodatkową pozycję A (czyli może pracować w priorytecie przysłony). P30 ma w tym miejscu napis "program" na którą ... nie da się przełączyć ;) Po prostu taka informacja na kółku."

germario napisał/a:
Nie masz racji

A konkretnie to w którym miejscu?
Niezaprzeczalnym faktem jest że P30t ma na pozycję A, natomiast P30 napis "program" na który nie da się przełączyć. Więc gdzie jest ta nieprawda? ;-)
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
michal5150 napisał/a:
natomiast P30 napis "program" na który nie da się przełączyć.

Nie zauważyłeś przypadkiem, iż w P30 "Program" jest na zielono i na zielono jest obwódka na około całego spustu migawki?
Widać ani tego nie zauważyłeś ani nie przeczytałeś instrukcji bo chyba byś się zorientował o co chodzi.
W P30 nic nie trzeba włączać, "Program" jest STALE włączony i działa z obiektywami z pozycją A, jeśli pierścień przysłony w obiektywie przełączysz z pozycji A lub podepniemy obiektyw serii M lub K działa nam tylko tryb manualny - teraz już zrozumiałe?

Lepiej czytać instrukcję ;-)
 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
Ale nie o to chodzi. Informacje które podałem nie są ani na jotę nieprawdziwe. A czy "program" jest na stałe włączony to już insza inszość. Ja o tym wiem i tego nie neguję.
 
germario  Dołączył: 08 Cze 2011
Michal5150 nie zarzucam Ci kłamstwa tylko, może niezbyt jasno (zdecydowanie lepiej wyjaśnił to grzechotnik :-B ), starałem się zwalczyć stereotyp, który powielasz, o kółku nie przełączającym się na jakiś bezużyteczny napis nie wiadomo po co znajdujący się na manualnym body P30. Tyle i tylko tyle, bez nerwów ;-)
Pozdrawiam
 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
germario napisał/a:
... starałem się zwalczyć stereotyp, który powielasz, o kółku nie przełączającym się na jakiś bezużyteczny napis nie wiadomo po co znajdujący się na manualnym body P30

No właśnie nie powielam żadnego stereotypu. W prostych słowach wyjaśniłem że NIE da się kółka trybów przełączyć na napis "program", bo ktoś niezorientowany może tak właśnie pomyśleć - jest "program" na kółku to sobie przełączymy. Owszem, nie do końca rozwinąłem jak ów tryb "program" jest realizowany, ale nie o to mi chodziło - chciałem wyjaśnić różnicę na kółku trybów między oboma modelami i zwrócić uwagę na nie przełączające się kółko w tryb "program".
A poza tym to myślę że pytający, po prawie dwóch latach sam zorientował się jakie możliwości ma aparat ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach