argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Gwiazdor napisał/a:
O, już znalazłem. ;-)
gwiazdor napisał/a:
Cześć, dziś minął kolejny dzień z moją kadyszką - nic się nie popsuło, wszystko działa jak należy, stan licznika ... nie pamiętam *

* - copyright by bEEf
Trzeba chyba bedzie ten tekst codziennie wstawiać na forum :mrgreen: . Oczywiście za przyzwoleniem autora :-P
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Przyzwalam ;-)
 
czarekk  Dołączył: 03 Lip 2007
dziekuje wszystkim za pomoc.
Kupiłem K10D byłem w plenerku i cykałem chrześnice. Piękne fotki. Wcześniej miałem Oly C7070 też robił ładne zdjęcia ale ta kontrola nad głębią. Brakuje mi jeszcze jasnego obiektywu do portretów w miarę rozsądnej cenie kulku set złotych.
Ale to może zapytam w wątku obiektywy

Pozdrawiam
CzarekK
K10D :)
 
bukaj  Dołączył: 15 Lip 2007
Hejka troszke tak glupio ze pierwszy post i juz beda zle wiadomosci ale coz takie zycie :)

Mam problem a przynajmniej tak sadze Ze go mam z moja K10...

Moje cudenko jak dotad sprawiala mi wiele przyjemnosci ale od jakiegos czasu Aparat po wyjsciu z trybu czuwania czy jak ten tryb mozna nazwac... Auto shut off o juz mam :) Robi zdjecia ktore wygladaja jak Wielka czarna dziura innymi slowy Zdjecia sa czarne i to czarne jak noc nie jakies tam niedoswietlenia Normalnie czarne tak jakbym pstrykal fotki z nalozonym dekielkiem na obiektywie :0 aaa nie robie :) upewnialem sie juz wiele razy :)

Moj problem jest wysoce denerwujacy ... biegajac po miescie z aparatem tryb czuwania jak ja go nazywam zawsze wydawal mi sie bardzo dobrym rozwiazaniem oszczedzam baterie a mam jednak ten aparat wlaczony w razie naglej potrzeby ... a teraz Udalo mi sie przegapic kilka fajnych szans na pstrykniecie fotki.

Jedynie calkowite wylaczenie aparatu i ponowne uruchomienie przywraca mozliwosc pstrykania ... jak narazie jestem zmuszony na ustawienie Auto shut off na Off :)

czy ktos juz sie z czyms takim spotkal ??? moze ja cos zle robie ... niedlugo postaram sie wrzucic przykladowe fotki czegokolwiek.. Instrukcje i menu przewertowalem nie wiem ile razy czytalem rozne fora i jak narazie niC ??

Wiec moja to wina czy K10 ???

Dzieki za wszelkie sugestie
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
bukaj, wgraj najnowszy soft. Jesli problem bedzie nadal wystepowal - serwis.
 

jerz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Mnie tez te "czarne zdjecia" troche przestraszyly. Wgralem soft 1.10 i poki co jest ok, na prawde chce wierzyc, ze to problem tylko z softem.
O serwisie wole nie myslec - za tydzien jade na urlop, gdzie aparat bedzie bardzo potrzebny.
 
bukaj  Dołączył: 15 Lip 2007
OK wiec troszke dziwne sprawy powychodzily a jest taK:

Najpierw udalem sie do miejsca gdzie swoje cudenko zakupilem czyli tutejszego BestBuy-a sam nie wiem po co tam polazlem gdyz wszyscy wiedza ze pracownicy tego sklepu to w 90% ludzie wyrwani hmmm z kosmosu i baaardzo ciezko trafic na kogos dobrze wtajemniczonego....

Dorwalem jakiegos goscia z dzialu FotoVideo... ktoremu tlumacze swoj problem a facet slucha i slucha .... i :) ... jego pierwsze pytanie mnie zniszczylo noo oglupialem ...ale do rzeczy... facet pyta: A czy ten sam problem wystepuje gdy chce pan krecic nim filmy !!!!!!

Ok!!! wyszedlem :)

Potem kilka razy probowalem pogadac z kims z Pentaxa ale to oczekiwanie na kogos zywego po drugiej stronie sluchawki przeciagalo sie w nieskonczonosc ( na 3 proby rekord to 43 min. czekania)

Wkoncu polaczylem sie z panem ktory powiedzial ze bardzo chetnie przyjrza sie mojej Kadyszce musze ja tylko im podeslac a jesli wada bedzie nienaprawialna otrzymam nowy aparat :) wiec niby wszystko git.

Ale zanim zakonczylismy rozmowe Ten sam facet powiedzial mi Ze Penatx nie zna jeszcze tego problemu ale On!! slyszal iz zmian czasu w Auto Shut Off pomaga :)
wiec zgodnie z instrukcja z 1 min. zmienilem na 3 min i TaaaaDaaa wszystko dziala :)

I teraz mam zgryz oddawac czy nie ??
 

jerz  Dołączył: 19 Kwi 2006
bukaj napisał/a:

Ale zanim zakonczylismy rozmowe Ten sam facet powiedzial mi Ze Penatx nie zna jeszcze tego problemu ale On!! slyszal iz zmian czasu w Auto Shut Off pomaga :)
wiec zgodnie z instrukcja z 1 min. zmienilem na 3 min i TaaaaDaaa wszystko dziala :)

I teraz mam zgryz oddawac czy nie ??


Ja stwierdzilem, ze na razie nic z tym nie bede robil, tym bardziej, ze problem nie powrocil. Nie wiem, czy to kwestia zmiany ustawien (pozmienialem prawie wszystko w ramach testow ;), czy nowego softu. W kazdym razie ciezko bylo by w serwisie po raz kolejny te usterke wywolac, mnie sie poki co nie udalo.

[ Dodano: 2007-07-29, 20:01 ]
A jenak. Dzis w koncu mialem wiecej czasu i potestowalem aparat. Na prawie 50 zdjec 5 wyglada jak na zalaczonym linku. Dwa pierwsze zielone, reszta to jakis blizej nieokreslony wzor. Co ciekawe, przypadlosc wystepuje tyklo z wlaczona redukcja drgan. Jutro bede chcial wyminiec aparat, zobaczymy, co z tego wyjdzie :(

LINK do trafionych zdjec.


bukaj, oddales swoj aparat do wymiany, czy korzystasz z innego czasu w Auto Shut Off i jest ok?
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
bukaj napisał/a:
Dorwalem jakiegos goscia z dzialu FotoVideo... ktoremu tlumacze swoj problem a facet slucha i slucha .... i :) ... jego pierwsze pytanie mnie zniszczylo noo oglupialem ...ale do rzeczy... facet pyta: A czy ten sam problem wystepuje gdy chce pan krecic nim filmy !!!!!!
- facet jest moim faworytem przebija nawet debila ktory u nas byl przez 2-3 lata szefem magazynu sprzetu.... a to byl wyjatkowy imbecyl....
 
dwr  Dołączył: 19 Lip 2007
A mnie właśnie wysiadł AF w kitowym obiektywie 18-55.
Manual działa. Sprawdziłem z innym obiektywem i na szczęście to nie problem puszki.
Kręcenie pierścieniem nie powoduje kręcenia śrubeczką "pobierającą" napęd z aparatu.
Manuala używałem dotychczas sporadycznie.
W czasie normalnej pracy w pewnym momencie AF po prostu przestał działać.

Mam nadzieję, że serwis nie orzeknie prosto i łatwo - uszkodzenie mechaniczne, czyli nie podlegające gwarancji. Jak to później udowodniać? Na szczęście to "tylko" kitowy.
 

tom  Dołączył: 07 Maj 2007
Wracajac do tematu..
od 3 miesiecy mam pentaxa k10d..
zrobilem nim przez ten czas 8.000zdjec
jedyna przypadlos jaka zaopserowalem to hotpixel pojawiajacy sie przy iso +400
pentax to solidny sprzet.
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
dwr napisał/a:
Kręcenie pierścieniem nie powoduje kręcenia śrubeczką "pobierającą" napęd z aparatu.
Jeśli to DA18-55 (czyli kit ;-) ) to krecenie pierścieniem nie powoduje kręcenia śróbką od wiertarki. W drugą stronę to owszem.
 
dwr  Dołączył: 19 Lip 2007
O tym nie wiedziałem a oparłem się na Sigmie 70-300.
Natomiast kręcenie śrubką o wiertarki nie powoduje kręcenia pierścieniem.
Słychać tylko "buczenie-wycie".
Nie dodzwoniłem się dzisiaj do Apollo ale w końcu się uda.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
dwr napisał/a:
Słychać tylko "buczenie-wycie".
mnie tak wyło, jak miałem przesunięty prztyczek od AF/MF w Sigmie.
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
dwr napisał/a:
A mnie właśnie wysiadł AF w kitowym obiektywie 18-55.
argawen napisał/a:
mnie tak wyło, jak miałem przesunięty prztyczek od AF/MF w Sigmie.
Czyli to odpada. ;-)
 

jerz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Dzis nastapil (mam nadzieje, ze szczesliwy) final calej sprawy. Aparat po wymianie oprogramowania i dwoch dniach testow nie wykazuje dawnych przypadlosci. Zdjecia po wyjsciu ze stanu czuwania aparatu wychodza wreszcie normalnie. W serwisie Apollo dowiedzialem sie, ze jedynie wgrali od nowa cale oprogramowanie i wszytsko wrocilo do normy.
Przy okazji chcialbym podziekowac zarowno serwisowi Apollo jak i dostawcy aparatu, czyli Fotoexpertowi :) Wszystko udalo sie zgodnie z oczekiwaniami i na czas zalatwic.

//UPDATE//

Juz po dwóch dniach problem jednak powrócił i po ponownej reklamacji aparat został wymieniony na nowy.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach