wyrzykus  Dołączył: 28 Lis 2008
Krajobraz - propozycje tematów
„Krajobraz” to nowy konkurs, jak nietrudno się domyślić, związany z fotografią krajobrazową. Wszystkie tematy kolejnych edycji ograniczone są „z góry” tematyką nadrzędną – krajobrazem, obojętne czy miejskim, wiejskim, leśnym, górskim. Nie będę bawił się w wikipediowe definicje „krajobrazu” czy „pejzażu”, myślę że z kwalifikacją zdjęć do poszczególnych tematów problemów nie będzie. Jeśli się takie pojawią postaram się bezstronnie i w konsultacji z autorem pomóc w podjęciu decyzji.

Tematy edycji są nieprzypadkowo związane z porą roku ich ogłaszania, jednak półroczne ograniczenie „wieku” fotografii pozwala na wyjście poza ramy sezonowe. Ma to jednak ułatwić znalezienie odpowiedniego pleneru jeśli nie mamy nic wartego pokazania w swoim archiwum.

Czekam na Wasze propozycje tematów. Poniżej proponuję wstępną listę, ale jeśli okaże się że jest więcej ciekawych tematów, ostatecznie trafią do kalendarza inne.

Tematy „Krajobrazu”:

Styczeń – „Natura vs Człowiek”
Pejzaż z elementem ludzkim, upiększającym lub wręcz przeciwnie. Ścieżka, droga, latarnia, kominy elektrowni, wszystko to, do czego powstania się przyczynił człowiek i co kontrastuje z przyrodą

Luty - „Szaruga”
Krajobraz pochmurny, bez słońca, z mgłą, deszczem lub pluchą, widok który dołuje widza i zmusza do podciągnięcia skarpet wyżej

Marzec - „Biel”
Balansując na granicy przepalenia, wykorzystując rozpiętość matrycy, z kontrastem dużym lub małym, ale z dużą ilością jasnych tonów

Kwiecień - „Pejzaż minimalistyczny”
Minimal

Maj - „Zagęszczenie perspektywy”
Krajobraz, który wykorzystuje to, co mamy najdłuższego w torbie foto do zagęszczania.

Czerwiec – „Pod słońce”
Odważnie, w kontrze, w odbiciu, o wschodzie lub zachodzie, byle z kulą fotonów w kadrze

Lipiec - „Abstrakcja”
Pejzaż abstrakcyjny, czyli zagadki czasoprzestrzeni

Sierpień - „Woda”
Płynąca, stojąca, wzburzona i spokojna, byle niegazowana

Wrzesień - "Bez ostrości"
Pejzaż, w którym cały plan jest nieostry, żadne rozmycie, filtr czy pończocha, bardziej niewyraźne zwidy szalonego landszafciarza

Październik - „Sztafaż”
Człowiek lub zwierzę w uzupełnieniu kompozycji

Listopad - „Las”
Jesienny, kolorowy, pogodny lub mroczny, z liśćmi na drzewach lub pod

Grudzień - "Moje miasto nocą"
Nocna fotografia miejska

Szczegółowy regulamin i harmonogram zostanie wywieszony w grudniu br.
 

korkotrampek  Dołączył: 26 Lut 2008
fajnie, że Ci sie chce. A piwo za to będzie? Bo jeśli tak, to miałbym w zasadzie gotowy kalendarz :)
 

wyrzykus  Dołączył: 28 Lis 2008
Ale dla mnie piwo czy dla kogo? :)
Dawaj propozycje, cały szkopuł w tym, żeby nie zawężały za bardzo, temat ma być, ale taki akuratni, nie za wąski, nie za szeroki. Oj coś czuję że nie będzie łatwo, ale nad moimi propozycjami myślałem długo i myślę że takie właśnie są. Ale wprowadzajcie mnie w błąd, czekam
 

korkotrampek  Dołączył: 26 Lut 2008
ale ja nie do końca łapię ideę chyba, podałeś 12 tematów, jak mniemam na jakiś konkurs chyba, to sie pytam czy w nagrodę bedzie piwo. ;p jak źle kumam, prosze mnie nawrócic. CO do tematów, to myślę sobie tylko, że październik i styczen coś podobne bardzo
 

wyrzykus  Dołączył: 28 Lis 2008
Dobrze łapiesz, na konkurs :)
Poza tym że poświęcam swój cenny czas, nie planuję od siebie żadnych nagród. Dla Was istotną informacją jest że też żadnych nie oczekuję :mrgreen:
 

pazuzu88  Dołączył: 14 Kwi 2011
Fajna sprawa. Nic tylko dziękować za zaangażowanie i pomysły. Postaram się wziąć udział.
Co do tematów, wrzesień jakoś do mnie nie przemawia, a osobiście wrzuciłbym coś z długimi czasami. Czy to miejskie smugi świateł aut, czy chmurki, wodospady.
 

korkotrampek  Dołączył: 26 Lut 2008
a co do tematów, to pejzaży może byc jeszcze całe multum:

surowy, kolorowy, "w samo południe", nocny, industrialny itd itp. ALe to Twoja zabawa to zrób jakie chcesz. Zmieniłbym jednak styczeń lub paździenrik, bo się dublują nieco
 

wyrzykus  Dołączył: 28 Lis 2008
Jak się przyjrzeć to w ogóle nie są podobne styczeń z październikiem
 

TM_Mich  Dołączył: 08 Wrz 2009
wyrzykus napisał/a:
Jak się przyjrzeć to w ogóle nie są podobne styczeń z październikiem

Dokładnie.
Bardzo dobry pomysł!
Wchodzę w to.
 

wyrzykus  Dołączył: 28 Lis 2008
Dawajcie propozycję bo się zastanawiam czy nie zrobić więcej krótszych edycji, po głowie mi chodzą:
"na długim czasie", "najszerzej jak się da", "samotne drzewo"
 

korkotrampek  Dołączył: 26 Lut 2008
nie doczytałęm dokłądnie tego stycznia ;)

tematy? mnóstwo może byc, ale dwutygodniówki to mz max
 

Acer  Dołączył: 08 Maj 2008
wyrzykus, zmienił bym zdanie
wyrzykus napisał/a:
Pejzaż z elementem ludzkim
w styczniu na "krajobraz przekształcony przez człowieka" albo coś podobnego. Bo od października czyli sztafażu różni się on diametralnie, ale właśnie "element ludzki" może mylić nieco ;-)
Po za tym bardzo mi się wszystko podoba :-B
 

korkotrampek  Dołączył: 26 Lut 2008
krajobraz antropogeniczny po prostu ;)
 
dorsa  Dołączyła: 01 Gru 2010
ciekawie, a 2 tygodniówki i więcej tematów jeszcze ciekawiej, następne propozycje tematów tez ciekawe, moze jeszcze "bez koloru:, "krajobraz zniszczeń" "w świetle księżyca", "pejzaz z mostem"
 

mh2012  Dołączył: 05 Wrz 2012
:)
jeśli chodzi o temat na wrzesień to pierwsza moja myśl jest taka, że większość moich zdjęć zrobionych obiektywem manualnym idealnie pasuje do tematu...
Ale chyba nie z myślą o mnie to zostało ogłoszone.
 

DeKa  Dołączył: 09 Kwi 2008
wyrzykus napisał/a:
Dawajcie propozycję bo się zastanawiam czy nie zrobić więcej krótszych edycji, po głowie mi chodzą:
"na długim czasie", "najszerzej jak się da", "samotne drzewo"


Super, ja się również dołączam do zabawy. Jest to swego rodzaju motywacja do robienia zdjęć. Fajnie jakbyś wydobył z siebie trochę sił i zrobił przynajmniej jeszcze jedną edycję. W oczku mi się dłużyło czekanie na wynik ankiety (chociaż nie zawsze brałem udział). Pomyślę na tematami i może coś podsunę.
 

Przemas  Dołączył: 11 Gru 2006
Świetny pomysł - tym bardziej, że tematyka krajobrazowa jest mi bliska :) Też będę uczestniczył ;)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach