karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
alkos napisał/a:
Te nowe plastiki sa lekkie, ale calkiem wytrzymale


Ha, wiem, bo uderzyłem 50/1.4G parokrotnie o glebę i ani drgnęła, poza zakleszczonym pierścieniem filtra, zasypanym paprochami w środku i przyciętej przysłony którą naprawiłem samemu :-D , szkło hula bez zarzutu.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Kfan napisał/a:
35/1,4 też będzie - niestety takiego do kieszeni trudno wepchnąć zwłaszcza zapiętego na aparat


http://www.kenrockwell.co...er/35mm-f14.htm
 

fotostopowicz  Dołączył: 06 Lut 2009
alkos napisał/a:
Kfan napisał/a:
35/1,4 też będzie - niestety takiego do kieszeni trudno wepchnąć zwłaszcza zapiętego na aparat


http://www.kenrockwell.co...er/35mm-f14.htm


Piękne szkiełko ja osobiście jestem bardzo z niego zadowolony :-D
Także gorąco POLECAM!
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
fotostopowicz napisał/a:
alkos napisał/a:
Kfan napisał/a:
35/1,4 też będzie - niestety takiego do kieszeni trudno wepchnąć zwłaszcza zapiętego na aparat


http://www.kenrockwell.co...er/35mm-f14.htm


Piękne szkiełko ja osobiście jestem bardzo z niego zadowolony :-D
Także gorąco POLECAM!


Rzeczywiście piękne ale nie ma silnika AF więc nie bardzo do porównań ze wspólczesnymi konstrukcjami.
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
Kfan napisał/a:
Rzeczywiście piękne ale nie ma silnika AF więc nie bardzo do porównań ze wspólczesnymi konstrukcjami.

W Leice nie ma AF, po drugie to jak najbardziej współczesna konstrukcja. Kwestia gustu i potrzeb - mieć AF czy też nie. Czy AF = współczesność ? Patrząc z punktu widzenia użytkownika dalmierza, który bardziej chyba opiera się na korzystaniu z ostrzenia na daną strefę (zone focusing, nie wiem jak to przetłumaczyć), AF ma znaczenie znikome. Rozwiązanie to całkiem nieźle sprawdza się też w X100, gdyby nie fakt, że przelicznik DOF jest nieprawidłowy (daje wartości z 35 a nie z 23).
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
Natomiast patrząc z punktu widzenia na przykład użytkownika lustrzanki Nikona z matrycą APS-C i tytułowym Nikkorem 35/1,4 to AF bardzo usprawnia fotografowanie zwłaszcza w scenach akcji a praca na MF to katorga zwłaszcza kiedy ktoś dysponuje niższym modelem z wizjerem w stylu tunelik a matówka nie posiada klina i rastra.
Nie bardzo więc do takich porównań nadają sie narzędzia wykonane w innym celu.
Obiektywy "z" i "bez" AF mają inne założenia konstrukcyjne.
Poza tym do MF akurat większy obiektyw jest bardziej ergonomiczny bo przy ustawianiu ostrości łatwiej jest operować szerokim pierścieniem który dobrze się czuje w palcach niż jakimś pierścionkiem.
Przy pracy z AF mały rozmiar obiektywu nie przeszkadza bo się go nie dotyka a sprzęt zyskuje mocno na poręczności i mobilności.
 

triger  Dołączył: 23 Lut 2009
Ew. masz specjalny "focus tab" - wajcha z wgłębieniem na palec doczepiona do pierścienia ostrości. Robi różnicę ;-)
 
kefa  Dołączył: 13 Mar 2008
Alternatywa? http://www.optyczne.pl/51...1.4_DG_HSM.html

Cytat
Klasa A (od angielskiego słowa Art czyli sztuka) to obiektywy, o których możemy powiedzieć, że w ich przypadku zastosowano bardzo skomplikowane układy optyczne mające zapewnić wysoką jakość obrazu przy ekstremalnych parametrach. Mają one pozwolić na wykorzystanie kreatywności fotografa i uzyskanie jak najlepszych efektów artystycznych. Znajdziemy tutaj jasne obiektywy stałoogniskowe, obiektywy klasy makro, szerokokątne i ultraszerokokątne instrumenty zmiennoogniskowe, a także obiektywy typu "rybie-oko". Pierwszym przedstawicielem tej klasy jest pełnoklatkowa Sigma A 35 mm f/1.4 DG HSM.

Teraz trzeba przekonać klientów, że to coś więcej niż obiektyw - to sztuka :mrgreen:
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
Sigma 35/1.4 za 3599 będzie pod choinkę :mrgreen:
http://www.optyczne.pl/53...5%9B%C4%87.html
 
pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
A po diabla sigma - samyang . Nie kupuje się tego szkła aby szukać ostrości punktem AF . Można równie dobrze ustawiać ręcznie . A to jeszcze taniej . Praca w i-ttl będzie inna dla sigmy i inna dla Nikkora . A wiec aby jeszcze zaoszczędzić mozna by Samyanga . Dla APS-C jeszcze lepszy byłby samyanga 24/1,4 . To szkło nie wiem czy jest dla Pentaxa ale mam zamiar kupić go dla Nikona D300s a może i styknie dla D700 . Testowałem ostatnio Canona Mark trzy z orginalnym Canonowskim 35/1,4 . Ustawiłem to na jasnosc 2 i porównałem z moim Nikonem D300s i tanim 35/1,8 . No niestety różnica jest . Pracowałem na czułościach 1600 aż do 8000 asa(dla canona ) . Jasne szkło daje inny efekt , trudno to opisać ale tak jest . Rozdzielczość jest dzieki pełnej matrycy też większa . Lepiej dopracowane zdjecia na większej liczbie asa . Stanowczo podoba mi się 35/1,4 ale dla małej klatki kupiłbym jednak 24/1,4 samyanga z prozaicznej przyczyny cena Canona jak i Nikkora jest ogromna plus cena puszki . Pozostanę przy kupnie Samyanga 24/1,4 -zejdę na ziemię
 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
To chyba pierwszy "kundelek", którym będę musiał poważnie się zainteresować ;-) .
Trzeba przyznać, że cena jest bardzo atrakcyjna w stosunku do szkieł "firmowych". Sigma pozytywnie zaskoczyła porównując do cen nowych szkieł od C i N, oscylujących w okolicach 2000$. Podobno w USandA cena ma wynosić 899$ a niektóre sklepy chcą w cenie dorzucać dock do kalibracji :shock: . Podoba mi się stylistyka, bez mieniących się złotem i srebrem grawerek, tabliczek czy paseczków. Szkoda tyko, że to plastik, tzn. kompozyt, za to przyjemnie "gumowy" w dotyku. Nie powinien ślizgać się w łapie. Tylko ten fragment przy bagnecie to polerowany metal. No cóż, może w kręgle się tym nie pogra, ale zapowiada się hicior.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach