Jaki firmy tanie kliszeuważasz za najlepsze?
Polypan
17% Complete
5 (17%)
Rollei Retro
35% Complete
10 (35%)
Foma
46% Complete
13 (46%)
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
Trzeba było robić zapasy :-P Żartuję.
U nas zawsze było i jest drogo. Walą nas w rogi na każdym kroku. Zerknąłem na sklep "Hiszpana" podany w którymś linku. Za SHD 100/135 chce 2,32 Euro z maleńkim haczykiem. Ile to na nasze? Dyszka. Nie cała. Za GP3/120 2,53 Euro, czyli dyszka z małym haczykiem. Można? A ile zarabia taki Hiszpan?

Cytat
Kelnerka 700 €
Asystentka 1700 €
Informatyk 2000 €
przelicz razy 4...
...a ceny towarów i usług mamy prawie równe :evil: Podobnie w całej Unii, tylko nie u nas. Szkoda gadać. Co by powiedział taki Hiszpan, jakby za rolkę najtańszego filmu musiał zabecelować 40-50 złotych? Bo taki jest przelicznik. I u nich jest kryzys, a my jestećmy "zieloną wyspą" :mrgreen:

http://www.foto-r3.com/frontpage
 

pawel_fan  Dołączył: 07 Wrz 2009
Robiłbym zapasy, gdybym wiedział, że teraz będę tych filmów potrzebował ;-) Dobrze wiem, o czym mówisz. Dlatego chciałbym trochę tych filmów kupić, póki jeszcze zarabiam w funtach, bo przy zarobkach rzędu 1,5kzł miesięcznie nie pozwolę sobie, żeby stówkę z tego wydawać na jakieś ilfordy :evil:
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Ja robię zapasy, w końcu zima idzie .... wczoraj zostawiłem w B&Hu ponad trzy setki ;-)
 

Krastjev  Dołączył: 11 Lis 2012
Przepraszam za odkop, ale zdażyło mi się spleśnieć, a zkasą na filmy chwilowo troche krucho. Jakie są teraz dobre, tanie klisze BW? Jak się sprawuje Lucky czy Fomapan? Kupował ktoś tego Ilforda: http://allegro.pl/ilford-...2777385015.html jakie macie opinie o nim?
Sry za pytania, ale nowy jestem i się jeszcze aklimatyzuję :D.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Krastjev napisał/a:
Kupował ktoś tego Ilforda: http://allegro.pl/ilford-...2777385015.html jakie macie opinie o nim?
Jeśli rzeczywiście w tych kasetkach jest HP5+ lekko przeterminowany, to w tej cenie można by spróbować.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Krastjev napisał/a:
Jak się sprawuje Lucky czy Fomapan?
Fomapanu nie używam raczej, a Lucky- i owszem, nie narzekam.
jorge.martinez napisał/a:
Jeśli rzeczywiście w tych kasetkach jest HP5+ lekko przeterminowany,
Jeśli rzeczywiście jest... 2 lata to jest raczej już trochę więcej niż lekko dla czułości 400.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Dada napisał/a:
Jeśli rzeczywiście jest... 2 lata to jest raczej już trochę więcej niż lekko dla czułości 400.
Można poświecić mocniej o pół działki.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Wszystko można, tylko efekt może być inny niż spodziewany (ziarno, zadymienie itp.)
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Lepsze to niż ziarno i zadymka na koncie.

Ale zgadzam się, dla początkującego to może przeterminowane filmy kupowane na własną odpowiedzialność, to zła propozycja.

Jeśli już tani Ilford, to może PAN?
O szlag, to też tyle kosztuje?

Ja cwaniakuję, bo mam jeszcze 30 rolek HP5+ ze szpuli. Ale jak się to wyczerpie, to sobie chyba dam spokój ze 135...
 

Krastjev  Dołączył: 11 Lis 2012
Albo zapytam inaczej:
http://allegro.pl/listing...d=11702&order=p
Macie taki wybór. Co bście wybrali tak do 10zł/rolka, a później co do 15zł/rolka?
I koniec pytań :D
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Ja aż tak wiele nie robię na BW, żeby cena była baaardzo istotna. Co prawda te, które w linku widzę, to o zawrót głowy przyprawiają. Zresztą mam jeszcze trochę zapasu na szpulach Ilforda i Tri-xa. I najbardziej się tak właśnie opłaca- szpulka 30m i nawijanie kaset. Do 10 zł to masz tylko Lucky i RR 80S. Robiłem coś kiedyś na tym i nawet nie był taki zły (RR80S).
 
olowek74  Dołączył: 30 Kwi 2011
Kupował ktoś tego Ilforda: http://allegro.pl/ilford-...2777385015.html jakie macie opinie o nim?
Miałem okazje używać filmu z linku.Nie jest zły moim zdaniem.Trochę zadymiony fakt,ale na nominalnej czułości da się wykorzystać.Da się skanować,jak pracuje pod powiększalnikiem nie wiem.Jak dla - mnie może być.Zawsze można zamówić 1-2 sztuki i wypróbować.
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
HP5+ 'od Hiszpana' tez mial date 2010 i tez lekko dymil. Ale czulosc trzymal i wychodzil dobrze. Ludzie na korexie tak pisali, ja mam takie same doswiadczenia.
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
Krastjev napisał/a:
Co bście wybrali tak do 10zł/rolka
Z tego, co tam jest, to chyba tylko Superpana na szpuli. No i Luckego w drugiej kolejności.
Krastjev napisał/a:
do 15zł/rolka?
W tym przedziale: setki - APX 100 i czterysetki - Pan 400.
Jest jeszcze ciekawa propozycja w dziale "inne formaty": TriX/400/120 za 15,99 i Tmax 400/120 za 16,50. Od wczoraj biję się z myślami nad tymi propozycjami, bo w zakresie formatu 120 nie ma już cenowej alternatywy. Foma podobno już nie ta co kiedyś (i droższa), a Shanghai dla Kamikadze. Te ceny zaczynają być chore... :-(
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
technik219 napisał/a:
Te ceny zaczynają być chore... :-(
No i polepszenia nie widać.

Mam jeszcze jako takie zapasy filmów 135 w lodówce. Do amatorskich celów wystarczy na kilka lat. Ale już powoli nie widzę sensu by zaczynać cokolwiek poważnego w małym obrazku. 120 ma jeszcze jakiś sens, 135 coraz mniej :evil:
 
szable  Dołączył: 16 Lut 2012
na innym forum była podobna dyskusja i pojawiło się pytanie - ile tych filmów zużywacie miesięcznie? i okazało się że 1-3, czyli walka jest o 5-20zł oszczędności. Ja z tanich wybieram Ilfordy Delty, HP5, FP4, Tmaxy, Trixy i Acrosy. pozdrawiam.
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
W sumie... racja. Oszczędność jest pojęciem względnym. Tylko trudno się przełamać...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach