Teos  Dołączył: 01 Lis 2010
Minolta X-370n - zablokowana migawka
Kupiłem niedawno uszkodzoną Minoltę X-370n, miała posłużyć za dawcę matówki.
Niestety spodobała mi się więc postanowiłem spróbować ją naprawić. Na początek kupiłem nowe baterie - 2 sztuki LR44 (AG13). Po włączeniu w wizjerze zobaczyłem że światłomierz działa, niestety próba wyzwolenia migawki powodowała zgaśniecie wszystkich diód.
Poszukałem rozwiązania w internecie i znalazłem je na forum
Wystarczy wyjąć baterie, odkręcić 4 wkręty mocującą dolną pokrywę aparatu i wymienić kondensator elektrolityczny 220uF/4V. Zdjęć nie robiłem, ale naprawa jest banalnie prosta, zresztą można dokładnie zobaczyć jak wygląda zdejmowanie pokrywy na stronie Fixit.
Mam nadzieję że komuś ten opis się przyda.
A przy okazji podaję linka do instrukcji serwisowej Minolty X-370 / X-300
 

qorel  Dołączył: 09 Lis 2008
Świetny aparat pod M42
 

Teos  Dołączył: 01 Lis 2010
qorel napisał/a:
Świetny aparat pod M42

Wszystkie X300/X-370 które widziałem do tej pory miały bagnet
 

qorel  Dołączył: 09 Lis 2008
Przepraszam za skrót myślowy, oczywiście masz racje.
Minolta ma krótszy indeks niż M42 co powoduje że po wkręceniu przejściówki wystaje ona z bagnetu i jest blokowana przez zatrzask. Taka konstrukcja jest tak samo wygodna dla M42 jak dedykowane body z małym plusem nowszy pomiar światła bardziej niezawodny i samo body to już inna technologia niż Zenit.
 

pyciar  Dołączył: 29 Cze 2007
na rynku jest taka ilość świetnych szkieł z bagnetem MD że szkoda sie bawić w przejściówki (chyba że masz jakiegoś wyjątkowego Zeissa). Sam dzisiaj troche żałuję że sprzedałem moją X700 - mimo że mocno wyeksploatowana była niezawodna, szybka, dyskretna i miała wszystkie funkcje które mnie interesują - tryby PAM, blokadę ekspozycji, podgląd GO, lampy TTL a sposobami to i wielokrotną ekspozycję się dało zrobić.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach