Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
RAW Challenge 269
Proszę o przyklejenie przez kolorowych.
==========================
Bardzo proszę o rawy do obróbki.

Zasady zabawy są tu:
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=1745
i tam proszę zadawać ewentualne pytania.

RAW do ściągnięcia: http://www.jarekdabrowski.net/prc/raw/rc269.pef

Wyniki proszę przysyłać na adres:
pentaxrawchallenge2 <-at-> gmail ->dot<- com
do niedzieli, 16.12.2012, do godziny 20:00 czasu wschodniobiałostockiego.

Miło będzie, jeśli w treści maila napiszecie, jak pracowaliście nad plikiem.

Obydwa jpgi proszę zapakować razem w jednego zipa.
Pliki proszę nazywać:
- rc269_nick.jpg - duży jpg (max. wielkość 5 MB),
- rc269_nick_700.jpg - mały jpg (max. wielkość 500 kB),
- rc269_nick.zip - załączony zip
Maile proszę tytułować podobnie - rc269_nick.

Bardzo proszę o pilnowanie nazewnictwa plików i tytułów maili.

Miłej zabawy.
-----------------------------
Ciągle proszę o podsyłanie swoich rawów, można je wysyłać mailem na podany wyżej adres, lub wrzucać przez ftp:
ftp . jarekdabrowski . net (proszę usunąć spacje z adresu)
juzernejm: rawchallenge
pasłord: oPona2007 (ważna wielkość liter)
(proszę o podanie nazwie pliku swojego nicka, dobrze jest wiedzieć, od kogo mam pliki)
Powyższy ftp służy wyłącznie do wrzucania propozycji - a nie do nadsyłania wyników poszczególnych odcinków.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Po kliknieciu na male zdjecie, otworzy sie ono w nowym oknie - w rozmiarze oryginalnym.
Zdjecia dostepne równiez pod adresem
http://www.jarekdabrowski.net/prc/rc269.html

Tak wyglada ten plik bez obróbki, czyli jpg wyciagniety z rawa.


1. Blesso


2. cinek325
LR4
Kontrast w najczarniejsze miejsce na butach.
Wyostrzanie

Cs3
Obracanie fotki.


3. Gutek


4. izbkp


5. mr.ra66it
Darktable 1.1.1


6. powalos
Jak zwykle PDCU 4.40 i Fast Stone 4.6


7. pszczolowaty
photivo


8. rafi


9. regis


10. shaper
Lightroom 4.3


11. Sylwek78
To mój debiut na forum i jednoczesnie w Raw Challenge.
Obróbka tylko w Lightroom'ie. Z tego co pamietam (wieczorne piweczko), to bylo lekkie podbicie ostrosci, delikatna desaturacja (wiecej w czerwieniach), podbicie cieni. Cos jeszcze grzebalem, ale nieznacznie i w dodatku nie pamietam.


12. wersace


13. _basta_
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Najbardziej podoba mi się zdjęcia cinka325 i rafiego, a to z tego powodu, że po obróbce najbardziej przypominają mi slajdy. A slajdy lubię jak koń owies.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Moim zdaniem szóstka jest najbardziej realistyczna, nieprzesadzona i wydaje się najlepiej oddawać światło jakie było/mogło być w miejscu zrobienia zdjęcia.
 

Motyl  Dołączył: 05 Paź 2010
8,9 jak dla mnie
 
Crimson  Dołączył: 04 Lip 2012
Moim zdaniem rafi najlepiej zaatakował.
 

laaval  Dołączył: 07 Paź 2011
Jak dla mnie rafi.
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
Że tak napiszę: no i masz babo placek ;-)
Bywa, że jestem zadowolony z efektów swojej obróbki i wysłanej propozycji, a po skonfrontowaniu z innym pracami okazuje się, że tylko mi się wydawało...
W przypadku tego RAWa miała miejsce sytuacja zupełnie odwrotna. Do tego stopnia mnie moja wersja nie przekonywała, że po wysłaniu swojej propozycji chciałem obrobić raz i wysłać wersję dość mocno zmienioną w stosunku do tej, którą tu widać. Miałby to jednocześnie być mój pierwszy RC obrobiony w LR (który zainstalowany kilka tygodni temu ciągle czeka na swoją "premierę"), ale czasu mało miałem, LR nie okazał się przy pierwszym podejściu aż taki prosty (łatwiej mi w PSE), a i ta nowa wersja na szybko też mi niezbyt odpowiadała, więc ostatecznie stanęło na tym, co już wysłałem. Jak widać chyba na szczęście, bo paru osobom akurat ta wersja się spodobała. Dzięki za głosy :-B Osobiście ciągle mam spore wątpliwości, choć przyznam, że są one nieco rozwiane porównaniem do innych propozycji - moja jest jakby wpośrodkowana i chyba jednak nie tak zła, jak mi się pierwotnie wydawało...
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
1. W swoich suwaczkowaniach chciałem uciec od problemu „ co jest białe – czy broda mnicha czy przebarwienia posadzki na której mnich trzyma stopy?. Dlatego u mnie wszystko jest … szare. Wydawało mi się, że czarny mnich na tle białych ścian da efekt. Nie dał. Za duży kontrast po prawej stronie postaci,a winieta niestety nie uwypukliła osoby . Słabo.
2. Cienek – u Niego biała jest posadzka, a broda mnicha żółta . Twarz duchownego mogłaby reklamować antyżółtaczkowy preparat.
3. Gutek w podobie, ale z lekka domieszką czerwieni. Zbyt czerwone jednak ręce i twarz.
4. izbkp ma białą brodę ;) Jego fotka jest wręcz nienaturalnie sterylna. Ostra ale ze zbyt dużą domieszką niebieskiego ( w szczególności na posadce).
5. mr.ra66it zdeczko za ciemny.
6. powalos w porównaniu z innymi pracami lekko wyblakły wpadający w odcień sepii.
7. pszczolowaty – naturalny, z dużą ilością szczegółów - podoba mi się.
8. Rafi za pomarańczowy jak dla mnie. I szum trochę przeszkadza ,ale za to widzę, że mnich czarnych skarpetek nie ma;)
9. regis- ta praca coś w sobie ma. Mnich trochę za ciemny, ale całość niezła.
10 sharper- za ostry, za HDR-owy, i ociupinę za jasny.
11. Sylwek78 w porównaniu z 10 jałowy kolorystycznie. Brakuje kontrastu.
Podobnie jak 12. wersace , który wpada w jeden odcień.
I Basta jak zawsze mocny kolorystycznie, kontrastowo ale jak dla mnie za silny w barwach ( mur).

Dwa pierwsze miejsca to pszczołowaty i regis.
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
Blesso napisał/a:
8. Rafi za pomarańczowy jak dla mnie. I szum trochę przeszkadza

O! Dzięki :-B Sam nie bardzo wiedziałem co - oprócz tego, że chyba za mocno szczegóły powyciągałem (ale chyba wcale nie najmocniej, jak się okazało) - mi nie pasowało w mojej wersji... Zaś sprawa okazała się całkiem trywialna: znowu to co zwykle u mnie w ostatnich kilku(-nastu)edycjach... Ponownie idę w (za) ciepłe kolory...
Szumu u mnie ostatnio też trochę więcej (zdaję sobie sprawę, bo sprawdzam) niż kiedyś, ale zupełnie się tym nie przejmuję, że widać go na monitorze przy 100% powiększeniu...
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Blesso, dzięki za podsumowanie :) i wyróżnienie :-B
były małe problemy w tym rawie z zachowaniem równowagi pomiędzy tonami ciepłymi i chłodniejszymi
 

shaper  Dołączył: 01 Maj 2010
_basta_ jak dla mnie

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach