TM_Mich  Dołączył: 08.09.2009
[fotografowie] David Burnett Cytuj
Urodzony w 1946r w Salt Lake City David Burnett fotografuje świat od ponad 35 lat. W roku 1968 ukończył Colorado College z tytułem licencjata nauk politycznych i rozpoczął pracę jako freelancer dla Time a później LIFE, najpierw w Waszyngtonie i Miami, a później w Wietnamie Południowym. Dwa lata po zakończeniu pracy w Wietnamie, Burnett dołączył do francuskiej agencji Gamma, gdzie przez dwa lata pracował na całym świecie. W roku 1976 był współzałożycielem Contact Press Images w Nowym Jorku. Od tamtej pory wiele podróżował, pracując dla większości głównych magazynów w Stanach Zjednoczonych i Europie.
Miał ogólne zainteresowania. W jego pracach można znaleźć zdjęcia z wydarzeń, portrety, krajobraz, technikę. Znany jest jako ktoś, kto - nie ważne jak trudne jest zadanie – wraca ze zdjęciami.
W 2006 roku National Geographic opublikował artykuł "New Orleans: Home No More," a w 2007 "Orlando: How Walt Disney Changed Everything."
Burnett otrzymał wiele nagród. Najważniejsze to: the World Press Photo of the Year, the Robert Capa Gold Medal from the Overseas Press Club, first place in the Presidential category of the White House News Photographers Association annual The Eyes of History, and the Best of Photojournalism Award for a portrait of Joseph Wilson and Valerie Plame.
American Photo nazwał go jednym z "100 Most Important People in Photography."

http://www.davidburnett.com/index.html

[ Dodano: 2013-02-09, 16:04 ]
Londyn 2012. Na olimpiadzie pojawił się człowiek z aparatem 4x5 i zrobił kilka zdjęć.

http://www.davidburnett.c...mber=1&skipno=0

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach