Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
RAW Challenge 273
Proszę o przyklejenie przez kolorowych.
==========================
Bardzo proszę o rawy do obróbki.

Zasady zabawy są tu:
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=1745
i tam proszę zadawać ewentualne pytania.

RAW do ściągnięcia: http://www.jarekdabrowski.net/prc/raw/rc273.pef

Wyniki proszę przysyłać na adres:
pentaxrawchallenge2 <-at-> gmail ->dot<- com
do niedzieli, 13.01.2013, do godziny 20:00 czasu wschodniobiałostockiego.

Miło będzie, jeśli w treści maila napiszecie, jak pracowaliście nad plikiem.

Obydwa jpgi proszę zapakować razem w jednego zipa.
Pliki proszę nazywać:
- rc273_nick.jpg - duży jpg (max. wielkość 5 MB),
- rc273_nick_700.jpg - mały jpg (max. wielkość 500 kB),
- rc273_nick.zip - załączony zip
Maile proszę tytułować podobnie - rc273_nick.

Bardzo proszę o pilnowanie nazewnictwa plików i tytułów maili.

Miłej zabawy.
-----------------------------
Ciągle proszę o podsyłanie swoich rawów, można je wysyłać mailem na podany wyżej adres, lub wrzucać przez ftp:
ftp.pentax.org.pl
juzernejm: RCuser
pasłord: wo2Gaish (ważna wielkość liter)
(proszę o podanie nazwie pliku swojego nicka, dobrze jest wiedzieć, od kogo mam pliki)
Powyższy ftp służy wyłącznie do wrzucania propozycji - a nie do nadsyłania wyników poszczególnych odcinków.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Po kliknieciu na male zdjecie, otworzy sie ono w nowym oknie - w rozmiarze oryginalnym.
Zdjecia dostepne równiez pod adresem
http://www.jarekdabrowski.net/prc/rc273.html

Tak wyglada ten plik bez obróbki, czyli jpg wyciagniety z rawa.


1. Blesso


2. izbkp


3. mr.ra66it


4. rafi


5. wgwariat
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Tylko 5 prac ? Co to ? Wakacje ?! Do pracy !

1. Pytanie na teraz- "co jest ważne w tej pracy?" Chmury, kolorystyka oraz "nastrój"(wg m).
Chmury- w tej kwestii powinny być one nieposzarpane szumem, jednolite oraz białe.
Kolorystyka ? Naturalna - ale w połączeniu z nastrojem może być chłodna lub ciepła.
A więc ;) - u mnie chmury są. Kolorystyka chłodna a nastrój jest średni. Swojej pracy nie wyostrzałem a jedynie starałem się delikatnie usunąć szum. Kusiło mnie ją trochę ocieplić czerwienią , ale wtedy chmury nie byłyby białe. Nie rozjaśniałem też zbytnio - by uniknąć przepaleń w bieli.

A izbkp na 2 ma cieplejsze barwy. Kolorystyka wygląda trochę lepiej od 1. Szczyt po lewej jest lepiej doświetlony. Widać również zieleń na zboczach. Ale chmury są lekko "niebiałe" .

3 mr.ra66it trochę za mdły w porównaniu z 2. Utracił też sporo chmur przez szum. I odrobinę za czerwono jednak.

4. Ciemnica rafiiego trafiała by w punkt, gdyby ten punkt istniał. W tej fotce jednak go brak. Dlatego przyciemnienie niewiele dało, zważywszy na koszmarny szum spowodowany zapewne wyostrzaniem pracy.

5. wgwariat wyostrzał wyostrzone, że wszystko takie "żyletkowe"? Gdyby nie to, to byłoby w miarę fajnie.Ale nie wiem czy białe igły to światło czy taki kontrast na krawędziach.

Jeśli chodzi o dodatki -to widmo Brockenu najlepiej uwidocznił rafi i mr.ra66it.
Najbielsza biel jest u wgwariata. Kolory - chyba izbkp i też Jego pracę bym wysforował na przód.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Mi najlepiej pasuje obróbka izbkp.
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Blesso napisał/a:
1. Pytanie na teraz- "co jest ważne w tej pracy?" Chmury, kolorystyka oraz "nastrój"(wg m).

może spróbuję nieśmiało odpowiedzieć ;) najważniejsze jest oczywiście widmo, co nie oznacza jest ono zupełnie oderwane od całej reszty
 

kelus  Dołączył: 15 Lip 2012
mi podoba się wywołanie mr.ra66it

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach