q23  Dołączył: 21 Kwi 2008
jorge.martinez napisał/a:
Szukaj na giełdzie albo daj ogłoszenie w dziale kupię.

Zrobione. Dzięki za opinie. Rozumiem, że do moich potrzeb taki zestaw pozwoli mi się zrealizować lepiej niż Program A?

kelus nie mam cyfry i nie będę miał, dlatego szukam taniego rozwiązania. Pewnych rzeczy nie przeskoczę jeszcze.
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
Jak nie lubisz cyfry (choć za niewielką dopłatą masz na allegro za 500zł k100 z kitem, a pewnie na naszej giełdzie ktoś by jeszcze coś lepszego Ci zaoferował za mniejszą kaskę) to albo szukaj zestawu do 300zł (MEs +50mm f/1.7) albo osobno (szkło max 150zł) a body 100-150zł)
Nasza giełda t oraczej najlepszy wybór by otrzymać dobry sprzęt w dobrym stanie za uczciwe pieniądze :)

powodzenia i po pierwszym przeskanowaniu rolki prosimy i kilka wrzutek
 

q23  Dołączył: 21 Kwi 2008
dlugas1982 napisał/a:
Jak nie lubisz cyfry
po prostu mnie nie stać, nawet 500zł to teraz za dużo, ale opcja będzie rozważana :-> dzięki za ten pomysł i wsparcie
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
Jesli szukasz czegos taniego, to moze P30/P30t? Puszki niezbyt legendarne, wiec do 50zł spokojnie mozna trafic zadbany egzemplarz.
 

kelus  Dołączył: 15 Lip 2012
q23 napisał/a:
dlugas1982 napisał/a:
Jak nie lubisz cyfry
po prostu mnie nie stać, nawet 500zł to teraz za dużo, ale opcja będzie rozważana :-> dzięki za ten pomysł i wsparcie


To kup jakiegoś kompakta za 300zł, w tej cenie możesz mieć uniwersalnego ultra zooma.
Fuji, Sony, Canon - wybór duży wśród trochę starszych modeli, za 200zł to małkę kupisz.

Analog to jak jazda zabytkowym wozem, jest fajnie, trzeba umieć i jest dużo ograniczeń w porównaniu do współczesnych sprzętów. Europy się takim nie zwiedza raczej.
 

q23  Dołączył: 21 Kwi 2008
kelus napisał/a:

To kup jakiegoś kompakta za 300zł, w tej cenie możesz mieć uniwersalnego ultra zooma.
Fuji, Sony, Canon - wybór duży wśród trochę starszych modeli, za 200zł to małkę kupisz.

Analog to jak jazda zabytkowym wozem, jest fajnie, trzeba umieć i jest dużo ograniczeń w porównaniu do współczesnych sprzętów. Europy się takim nie zwiedza raczej.


kompakta pożycze, ale chce mieć coś swojego. może, to troche pod prąd z tym analogiem, ale ponoć sporo uczy? a z racji swojego zawodu wiem, że podstawy są najważniejsze. nie zamierzam być mistrzem, ale każdy z nich od tego zaczynał, stąd choć przez chwilę mogę i ja pójść z pokorą tą drogą. na cyfrę na wypasie kiedyś przyjdzie czas. z podróży wystarczy mi jedno zdjecie z każdego miejsca, które magicznie przywróci część wspomnień. reszte zabytków sobie wygooglam... naiwne? trudno, przynajmniej mam jakiś cel i nie jest nim wypełnienie 16gigowej karty każda uliczką i zabytkiem... i nie piłem :-B :lol:

ME Super będzie w poniedziałek. Szukać SMC Pentax M 50/1.7 czy SMC PENTAX-A 50/1.7?
no i co polecacie do środka z B&W? nie będę sam wywoływał. Negatywy czy diapozytywy?
pozdrawiam
Jakub
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
q23 napisał/a:
Szukać SMC Pentax M 50/1.7 czy SMC PENTAX-A 50/1.7?
Do MESa w zupełności wystarczy Ci SMC-M.

q23 napisał/a:
no i co polecacie do środka z B&W?
Z C41 można brać w ciemno Ilforda XP2, Kodaka Profoto 400, Fuji Neopan 400CN. Najbardziej ceniony jest ten pierwszy, ponoć ten ostatni bardzo przypomina pierwszy, a drugi jest budżetowy i niektórym przypomina cyfrę po konwersji. Gusta.

q23 napisał/a:
Negatywy czy diapozytywy?
Za diapozytywy BW się nawet nie bierz.

Ale polecam slajdy kolorowe. Na wakacje jak znalazł.
 

q23  Dołączył: 21 Kwi 2008
Ok, usłyszałem co chciałem ;-) dzięki jorge
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
Jak tanio to
do 50 zł - P30, P30T, 30n albo coś z późniejszych np A3, ale z nich nie każdy ma tryb manualny
drożej to
do 100 zł - ME-super, ale ja tych korpusów nie lubię lub coś z AF czyli coś z rodziny MZ
w tej samej cenie wolałbym K1000 czysta mechanika, zero elektroniki
jak jeszcze drożej to
do 200 zł - MX lub SuperA, ProgramA,
jak jeszcze drożej
do 300 zł - profesjonalne już puszki, Pentaxa K2 lub z autofokusem MZ-5N
a jak masz 1000 w kieszeni to LX ;)
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
q23, ostrożnie z analogiem, bo to wciąga - potem nie będziesz chciał cyfry :evilsmile: . Kilka lat temu byłem w podobnej sytuacji jak Ty. Miałem wtedy kompakcik cyfrowy Fuji z nikczemnej wielkości matrycą (kupiłem na studiach) i zachciałem coś dającego więcej radochy. Nie było mnie stać na cyfrowe lustrzanki (wtedy na rynek wchodził K100D) i kupiłem właśnie ME-Super z M50 f1.7. Potem przewinęło się kilka nowszych korpusów i nawet przez jakiś czas miałem cyfrę ;) ale te zdjęcia z cyfry mi się nie podobały - były takie zbyt idealne, gładkie, nie miały duszy :->
Analog mnie zepsuł, jeślibym chciał coś z cyfrowych Pentaksów to chyba dopiero mityczne FuFu, o którym coś już optyczni plotkują jakoby było w fazie testowania.
 

q23  Dołączył: 21 Kwi 2008
piotrecius napisał/a:
Analog mnie zepsuł, jeślibym chciał coś z cyfrowych Pentaksów to chyba dopiero mityczne FuFu

Jeżeli miałbym kiedyś przejść drogę od analoga do FuFu :mrgreen: to jakoś się tego wciągania nie boje :-) Ale rozumiem, lojalnie po koleżeńsku ostrzegacie, żeby nie było, że nie mówiliście 8-)
Grzechotnik napisał/a:
do 100 zł - ME-super

Serio? a gdzie taka cena, bo chyba przepłaciłem :-P
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Grzechotnik napisał/a:
do 200 zł - MX
Znajdź mi za tyle dobrze zachowanego srebrnęgo MX-a :-P Czarnego kupiłem kiedyś za 350 i to była dobra cena.
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Cytat
Serio? a gdzie taka cena, bo chyba przepłaciłem :-P


Nawet na alledrogo leżą obecnie dwa poniżej 100zł, ponoć oba sprawne w pełni.

Ja kiedyś swój egzemplarz MEsa kupiłem za 50zł ;-)
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Fenol napisał/a:
ponoć oba sprawne w pełni

Księżyca? :-P
Fenol napisał/a:
egzemplarz MEsa kupiłem za 50zł

Za tyle to ja kupiłem MZ-6 "ponoć w pełni sprawnego". Pełnia jego sprawności kosztowała mnie jednak dodatkowe 250 zł :evilsmile:
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
jorge.martinez napisał/a:
Za diapozytywy BW się nawet nie bierz.
A czemu to?
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
matb, kto mu to wywoła?
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
kelus napisał/a:
Analog to jak jazda zabytkowym wozem, jest fajnie, trzeba umieć i jest dużo ograniczeń w porównaniu do współczesnych sprzętów. Europy się takim nie zwiedza raczej.
A kiedyś używałeś w ogóle "normalnego" aparatu fotograficznego?

[ Dodano: 2013-02-09, 22:08 ]
jorge.martinez napisał/a:
matb, kto mu to wywoła?
A kto mu wywoła negatywy?
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Cytat
A kto mu wywoła negatywy?

C41 zakład :-)
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
A filmów nie do procesu C-41 zakład nie wywoła?
Kiedyś miałem do wołania jakieś filmy srebrowe, a nie miałem warunków do wołania. I wysłałem do gościa w Krakowie, żeby wywołał odwracalnie. Zarówno "specjalistyczne" Fomapany R do slajdów BW jaki i "zwykłego" t-maxa (jeśli dobrze pamiętam - w każdym razie coś Kodaka). Dało radę ;-)

I jeszcze uwaga - z czarno-białych do C41 to Kodaka Profoto 400 zdecydowanie nie polecam.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
matb, no w sumie... Jeśli się nie ma ciemni w domu i nie planuje samemu wołać i skanować, to rozwiązanie które podpowiadasz ma sens.

Oczywiście nie ma to sensu na dużą skalę.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach