M.W  Dołączył: 20 Sie 2008
[fotografowie] Anna Bedyńska: zlikwidowano zawód fotoreporte
Cytat

Anna Bedyńska, foto: Grzegorz Śledź/PR2

– Zginął fotoreportaż w prasie. Ale wierzę w fotografów, którzy niezależnie od sytuacji chcą coś pokazać, czują, że muszą to zrobić – mówiła w Dwójce laureatka nagrody World Press Photo 2013.

– Zawód fotoreportera to nie tylko rzemiosło, ale i styl życia – opowiadała Anna Bedyńska o swojej wizji pracy z fotografią prasową, o tych, którzy niezależnie od koniunktury na rynku próbują przekazać poprzez obraz rzeczy istotne, trudne, poruszające.


Zuzia, z projektu "White Power", fot. Anna Bedyńska
http://www.fotopolis.pl/i...ress-photo-2013

Fotografka, która od lat zajmuje się reportażem, w tym roku zdobyła jedną z nagród World Press Photo: trzecie miejsce w kategorii "portret pozowany". Jej zdjęcie zatytułowane "Zuzia" ukazuje cierpiącą na albinizm dziewczynkę. – Tym razem była to nowa ścieżka – mówiła Anna Bedyńska o swoim projekcie "White power", z którego pochodzi wyróżnione zdjęcie. – Owszem, jeździłam, jak wcześniej, do moich bohaterów, ale w ich domach tworzyliśmy takie ministudio, zależało mi, żeby te zdjęcia były spójne w formie i treści.
Stąd ta swoista "przezroczystość" w fotografiach z cyklu "White power", stąd to – jak podkreślała fotografka – inne piękno, które chciała pokazać. Uświadomić, że istnieje obok nas, niezauważalne i ukrywające się.
O tym, czy ważniejsza jest sztuka, czy przełożenie działań artystycznych na życie, o tabu i o trudnych tematach dla fotografa, o nieobecności fotoreportażu w dzisiejszej prasie – w rozmowie, jaką z Anną Bedyńską przeprowadziła Magdalena Juszczyk. Zapraszamy do wysłuchania.
http://www.polskieradio.p...rtera%E2%80%A6-
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
Pierwsze zdjęcia Ani które mi się na prawdę podobają.
 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
Mam wrażenie, że bardzo sputnikowe :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach