Myron  Dołączył: 21 Cze 2007
  [Myron] Pierwsze fotki z tamrona 70-300
Jako, że od wczoraj jestem w posiadaniu Tamrona 70-300, to dziś postanowiłem go przetestować. Poszedłem nad pewien staw (dziki - nie hodowlany) znajdujący się na skraju lasu, z myślą przetestowania szkiełka na jakichś kaczkach, czy innych ptaszkach. Jednak to co zobaczyłem normalnie mnie zatkało. Ok. 50m od brzegu na którym stałem wa kawałku drzewa wystającego z pod wody wygrzewał się... żółw.

1.


Nie mam bladego pojęcia o gatunkach, czy miejscach występowania żółwi, ale nie wydaje mi się aby w Polsce żyły "na wolności". Komuś najprawdopodobniej żółwik się znudził i wrzucił go do stawu nie martwiąc się o dalsze jego losy. Obawiam się, że zimy to nie ma szans przeżyć taki osobnik :-(

Poza żółwiem zrobiłem też kilka innych fotek, m.in.:

2.


3.


4.


5.


6.


7.


8.


9.


10.



Generalnie jestem zadowolony z Tamronka. Wiadomo, cudów nim nie da się osiągnąć, ale na przyzwoite fotki można liczyć. Obawiałem się, że jakość fotek może być słabiutka, ale teraz już wiem, że na moje skromne potrzeby jest w zupełności wystarczający. 8-)
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
obiektyw spisuje się całkiem, całkiem, a i same foty fajne - co do żółwi: w Polsce żyją żółwie błotne, bardzo rzadkie (głównie występują gdzieś na Polesiu, ale nie tylko) - może trafiłeś na takowego.
 

outi  Dołączył: 03 Lip 2007
ładnie, bokech przyjemny i bardzo czysto. A co do żółwi to błotne chyba w polsce żyją http://pl.wikipedia.org/w...82w_b%C5%82otny
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Błotne w Polsce żyją i mają się ponoć coraz lepiej. Za mojej młodości występowały m. in. w Osiecznej k. Leszna. Był tam nawet ich rezerwat. Chyba nadal istnieje.
 

Myron  Dołączył: 21 Cze 2007
Faktycznie żółwie żyją w Polsce. Nie wiedziałem wcześniej. Ale tak się teraz przyglądam, i nie jestem pewien czy ten, którego widziałem to żółw błotny, ponieważ troszkę się różni od tych z Wikipedii (ma żółty pasek biegnący wzdłuż głowy).

Mój w 100% wielkości (troszkę wyostrzony - chyba nawet niepotrzebnie, ale byłem zbyt daleko by ostre zdjęcie z ręki zrobić pod słońce):



Dla porównania "wikipediowe" żółwie błotne:



 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Niedawno gdzieś wyczytałem, że w polskich akwenach żyje sporo żółwi czerwonolicych, które ludzie powypuszczali gdy im się znudziły lub za bardzo urosły. Wypierają one naszego żółwia błotnego i ponoć dobrze się zaaklimatyzowały. Coraz więcej jest też żółwi stepowych.
 

grohu  Dołączył: 25 Wrz 2006
w ciepły dzień we Wrocławiu na podwalu żółwie się wylegują na brzegu "fosy", te z czerwonymi plamkami. jak mi zwrócą kompa z serwisu to coś wrzuce
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
grohu napisał/a:
w ciepły dzień we Wrocławiu na podwalu żółwie się wylegują na brzegu "fosy"
Prawda. Czytałem o tym w tamtym roku w gazecie. Ja miałem mniej szczęścia, akurat na tyle, żeby parę razy zobaczyć w pobliżu fosy szczury - ot, taka karma ;-)

Pozdrawiam,
Kytutr
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Myron, to żółw czerwonolicy...
 

Myron  Dołączył: 21 Cze 2007
mygosia napisał/a:
Myron, to żółw czerwonolicy...


Czyli wszstko jasne... komuś zawadzał :-/
 
RP1969  Dołączył: 22 Lip 2007
Moje gratulacje, o ile mogę je ocenić są to naprawdę dobre zdjęcia. Chciałbym tak fotografować.... ;-)
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
Myron napisał/a:
mygosia napisał/a:
Myron, to żółw czerwonolicy...


Czyli wszstko jasne... komuś zawadzał :-/


Albo to już potomek tych co komuś zawadzały. One są jednym z ekspansywnych, obcych gatunków w Polsce.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach