alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Arczibandit napisał/a:
jedną w A0 (tą akurat w BW) i nie wiem czy to wyjdzie na wierzch?


A nie mozesz tego wyplamkowac? Ile drukujesz takich odbitek A0?


Poza tym - w tym formacie wyjda ci jeszcze zupelnie inne rzeczy... ;-)
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
a nie wygląda wam to trochę na owe "dziwne kropki" z tego wątku? :arrow: http://manufactura.home.p...0a50c81c8e84b3c

co prawda u Arczibandita są rozrzucone nieregularnie, ale trochę są podobne do tamtyc - takie jakby cienie kropelek... Jeśli to mapowanie, to słabe, a na dodatek ileż tych pikseli na tak niskim ISO wymaga mapowania??? :shock: Jeśli nie mapowanie to co?
 

Arczibandit  Dołączył: 25 Maj 2007
cypis napisał/a:
a nie wygląda wam to trochę na owe "dziwne kropki" z tego wątku? :arrow: http://manufactura.home.p...0a50c81c8e84b3c

co prawda u Arczibandita są rozrzucone nieregularnie, ale trochę są podobne do tamtyc - takie jakby cienie kropelek... Jeśli to mapowanie, to słabe, a na dodatek ileż tych pikseli na tak niskim ISO wymaga mapowania??? :shock: Jeśli nie mapowanie to co?


Jakoś przeoczyłem ten wątek, a chyba można nazwać go 'bliżniaczym'. U mnie na zdjęciach jakby sie przyjrzeć - te kropki o kropelkowatym kształcie też występują w postaci ciagów tworzących linie przekątne.

Dorzucam jeszcze jeden jpg do oceny (prosto z aparatu z trybu raw+jpg) bo zaraz muszę wybyć i upload dng trwałby przy moim łączu dość długo. Tym razem ISO 400, ale nie wiem czy czułość ma tu jakieś znaczenie, bo bez defektu potrafią wyjść fotki i przy ISO 800 a z defektami przy ISO 100.



Ja niestety nie jestem świeżo po zakupie, więc sklep (cyfrowe.pl) nie wymieni mi egzemplarza na nowy. Zostaje tylko serwis. Z drugiej strony wywołałem juz troche odbitek 10x15 i 13x18 i nie widać na nich nic niepokojącego mimo że na dużych powiększeniach defekty były mniej lub bardziej widoczne. Boje się jednak że w przypadku większych formatów (które zdarzają mi się sporadycznie - przyznam, ale zdarzają się) defekty będą widoczne. Ponadto to sprzęt jak dla mnie dość drogi i chciałbym za tą cenę mięć go w pełni 'zdrowia'.

[ Dodano: 2007-08-05, 13:56 ]
Wywołałem DNG w ACR 3.7 i Silky Pix [na ustawieniach domyślnych].

Jak juz wyżej pisałem - defekty widać na podglądzie DNG w ACR.

Dopiero po wywołaniu są częściowo mapowane.

Crop'y 100% (po kliknięciu - pełen rozmiar):




W przypadku zdjęcia z Silky Pix - praktycznie nie widać defektów (wcześniej nie używałem tego programu). W Zdjęciu z ACR widać, ale mniej niż w przypadku jpg'a z aparatu (pstryknięty na wyostrzaniu +2), bardziej jednak niż w przypadku zdjęcia wołanego SilkyPix [możliwe że to kwestia ustawień].

Nie wiem może to jakiś kiepski, agresywny algorytm wyostrzania w sofcie K10D powoduje uwidacznianie się tych plamek... Tylko skąd wtedy brałyby się one w RAW'ach, które jak rozumiem, nie są wyostrzane software'owo :?:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach