sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Pełnokolorowa matryca Nikona?
Cytat
Jeden z użytkowników forum DPReview wyszperał na stronie Amerykańskiego Urzędu Patentowego patent Nikona na "pełnokolorową" matrycę światłoczułą rejestrującą jednocześnie wszystkie składowe koloru (RGB) - bez mozaiki Bayera. Projekt wygląda ciekawie, ale został złożony w 2003 roku, więc nie możemy mieć pewności, czy i ewentualnie kiedy trafi do produkcji.

Źródło: http://www.fotopolis.pl/index.php?n=6214

 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Sołtys: Pełnokolorowa - Pełnoklatkowa.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Michu, oj tam, czepiasz sie :-P :oops: ;-) ..... o kutfa, faktycznie :shock: w pierwszej chwili myślałem, że źle tytuł napisałem o to rzeczywiście chodziło o pełnokolorową a nie pełnoklatkową :shock: .... ok, trzeba się wyspać ... dobranoc wszystkim :->
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
sołtys, patenty się nie liczą. Każdy zgłasza choćby najgłupszy pomysł mający jakiekolwiek, choćby czysto teoretyczne, szanse realizacji. Sądzę, że podobnych projektów istnieje na świecie dużo.

Tak samo jak ktoś zapodał patent Pentaxa na live-view, w którym obraz był rzucany na matówkę (czy jakoś tak), więc można by było go obserwować przez wizjer, łącznie z obrazem oryginalnym.

Takich racjonalizatorskich pomysłów miałem sporo, jak chodziłem do podstawówki, potem wyobraźnia mi siadła ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach