pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Nikt ode mnie nie ściąga. Czy trzeba zrobić coś ekstra, żeby zostać seedem???
 
sycamor  Dołączył: 10 Lut 2011
Wszyscy poszli spać :-D

Ode mnie też nikt już...

S.
 

paszczak007  Dołączył: 12 Maj 2013
pawelek-79, sycamor, Witam w klubie samotnych sedów :-B
 

paszczak007  Dołączył: 12 Maj 2013
espresso, Ogniskowa: 28 ; @: 4,5; ISO :400 ; Tryb :Av ; czas: 1/400 s .
Taka ładna mora , zjawiskowa . Po co usuwać ?
 
Wurcel  Dołączył: 07 Lis 2012
no to mam pierwszy problem z K-3, zacina się przy naciśnięciu guzika od zdjęć niestandardowych zacina się cała guzikologia prócz AF, można robić zdjęcia (zapisują się) ale wejść do menu itd nie można, nie można również wyłączyć body, dopiero po wyjęciu baterii gaśnie wszystko, co ciekawe gdy nacisnę guzik od zmiany punktu automatyki ostrości swobodnie mogę naciskać w prawo, ale gdy z powrotem zmienię menu i nacisnę zdjęcie niestandardowe - zacina się wszystko. Przed aktualizacją softu takie coś nie występowało.

Edit. resety nie pomagają, "odpoczął" jakiś czas i dalej to samo, w serwisie apollo powiedziano mi że muszę odesłać do nich, teraz pytanie, w gwarancji jest napisane że czas naprawy to aż do 30 dni roboczych, a jak w rzeczywistości ?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Co to jest guzik od zdjęć niestandardowych ?
 
Wurcel  Dołączył: 07 Lis 2012
argawen napisał/a:
Co to jest guzik od zdjęć niestandardowych ?

Po prawej stronie od guziku "OK"
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Wurcel napisał/a:
Po prawej stronie od guziku "OK"
No tak, jakoś nigdy go nie używałem. Na początku ustawiałem natural i zapominałem o nim.
 

paszczak007  Dołączył: 12 Maj 2013
espresso, moja wypowiedz była podszyta dozą ironii ;-)


A tu zmora po korekcji . Proszę o uwagi :-D

Wurcel , u mnie nic takiego nie występuje po aktualizacji . Możliwe, że aktualizacja którą wgrałeś podczas ściągania zebrała jakieś syfy , które napsociły w plikach .bin . Może istnieje możliwość aktualizacji z 1.01 na świeże 1.01 ,ale to już spece się wypowiedzą lub spróbuj ( tylko na dokładnie sformatowanej karcie z poziomu kompa ) jeszcze raz . Może zażre :-) .
 
tatizek  Dołączył: 09 Lut 2010
wuzet napisał/a:
tatizek, tak z ciekawości zapytam ...czy te roznice w jakiś sposób wpływają na robienie zdjec KaTrojką ?


Zapewne zależy co kto robi.
- Seria 10 zdjęć - z kartą Platinet zapis trwa ponad 90 sekund. Jeśli w tym momencie skończy się miejsce na karcie to trzeba czekać półtorej minuty na zakończenie zapisu i dopiero można ją wymienić. Z szybką kartą można wymieniać po 20 sekundach.
- Z kolei różnica w czasie wyświetlenia podglądu (K-3 0.66 sek, K-5 0.9 sek) wydaje się niewielka ale praktycznie to w K-3 robię zdjęcie i tuż po odsunięciu aparatu od oka pojawia się podgląd, w K-5 trzeba jednak moment zaczekać. Gdy fotografujemy jakąś szybko zmieniającą się sytuację i chcemy się upewnić czy zdjecie wyszło dobrze (czy choćby ktoś nie ma zamkniętych oczu na zdjęciu), to lepiej mieć ten podgląd choćby ułamek sekundy wcześniej i móc powtórzyć zdjęcie, zanim coś się zmieni.
- Podgląd pokazuje się szybko ale jeśli nie zdążymy ocenić zdjęcia w czasie np. 1 sekundy to trzeba wyświetlić zdjęcie przez Playback, playback uruchamia się po zapisaniu zdjęcia, przy jednym to nie jest problem ale jeśli robimy 3-5 zdjęć w bracketingu to możemy poczekać kilkanaście sekund nawet przy szybkiej karcie.
- W trybie LV gdy chcemy dość szybko zrobić kilka zdjęć po sobie to nie zawsze się da, w trybie z wizjerem spust migawki zawsze reaguje. Tu zresztą miałem pierwszy (i jedyny) "zwis" K-3 gdy próbowałem zrobić w LV kolejne zdjęcie w czasie zapisu wcześniejszego.
Lubię gdy urządzenia, programy czy strony internetowe reagują bez zwłoki na działania użytkownika. Wtedy ich działanie nie irytuje a sprawia przyjemność. Mój wniosek jest taki, że warto mieć kartę szybką, a w niektórych sytuacjach to będzie wręcz konieczne.

W zasadzie w każdej sytuacji K-3 działa u mnie szybciej niż K-5 IIs, z szybką kartą oczywiście.
Jest natomiast jedna sytuacja, w której K-3 jest wolniejszy. Chodzi o przypadek zapisu na dwóch kartach (co nie ma odpowiednika w K-5). Niestety nie jest to zapis jednoczesny ale sekwencyjny, najpierw na jednej, a później na drugiej karcie. Dlatego trwa to dwa razy dłużej niż zapis na jednej karcie. Podobnie jest z zapisem RAW na jednej karcie i JPG na drugiej, w tej konfiguracji zapis trwa tak samo długo jak zapis RAW+ na jednej karcie. Nie jest to niestety dobrze wyjaśnione w instrukcji.
 
sycamor  Dołączył: 10 Lut 2011
Witam,

dotarła dziś do mnie karta Transcend 32 GB 300x :



więc od razu zrobiłem jej test korzystając z szybkiego czytnika kart :



Wyniki są bardzo przyjemne myślę, karta kosztuje niecałe 16 € z przesyłką, która jest dość szybka, 12 dni z Hong Kongu :



K-3 podaje 602 zdjęcia w RAW do zapisania na niej.

Karta do kupienia w tym sklepie.

Wesołych Świąt.

S.
 

bigjack  Dołączył: 22 Paź 2010
To ja też się pochwalę zakupem 32gb x533 :mrgreen:
 
sycamor  Dołączył: 10 Lut 2011
No przebiłeś mnie ;-)

Jakie koszta ?

S.
 
sebolnet  Dołączył: 15 Paź 2013
A ja chętnie zakupiłbym do swojego K-3 pasek skórzany z wersji silver :) tylko nie ma ochotnika do sprzedaży...
 

bigjack  Dołączył: 22 Paź 2010
sycamor napisał/a:
Jakie koszta ?

Wydałem ostatni grosz 180 na kartę i aku Hähnel 149 :roll: jest pustka w kieszeni :-)
 
sycamor  Dołączył: 10 Lut 2011
No to nieźle ...

Karta na pewno trochę szybsza o Transcenda, ale chyba nie potrzebuję AŻ takiej szybkości, kiedyś kupowałem Sandiska, mam do dziś dwie 16 GB Ultra, płaciłem po ponad 50 € za sztukę ...

Teraz pomyślałem, że wolę Transcenda, dwie za jedną Sandiska i jeszcze reszta zostanie ;-) . Ale każdy wybiera, co uważa za najlepsze dla siebie i na pewno będziesz z niej zadowolony.

Co do Aku, to używam od czasów K-5 zamiennika i działa analogicznie do oryginału, co więcej, rok leżał nieużywany i nic mu nie jest.

W tej chwili siedzi i zasila K-3.

Wesołych Świąt

S.
 

bigjack  Dołączył: 22 Paź 2010
sycamor napisał/a:
Karta na pewno trochę szybsza o Transcenda, ale chyba nie potrzebuję AŻ takiej szybkości,

Ja podchodzę do tematu tak - Zestaw działa tak jak jego najsłabszy element.
Dlatego kupiłem najszybszą i w/g mnie co bardzo ważne najpewniejszą kartę na jaką było mnie w danej chwili stać.
 

bigjack  Dołączył: 22 Paź 2010
Jaki w/g Twojej wiedzy max transfer r/w ma k-3 ?
 

Michal Sosnicki  Dołączył: 29 Paź 2007
Dziś wreszcie po ponad miesięcznym oczekiwaniu dotarła do mnie "ka-trójka" :-)
 

bigjack  Dołączył: 22 Paź 2010
Michal Sosnicki napisał/a:
po ponad miesięcznym oczekiwaniu

Dlaczego tak długo?
Ile cię ta przyjemność kosztowała?


Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach