themo  Dołączył: 02 Paź 2013
Epson P50 poduszki wchłaniające tusz - koniec?
Witam
Wczoraj przy czyszczeniu głowic w drukarce Epson P50 pokazał mi się komunikat
"Okres eksploatacji poduszek wchłaniających tusz dobiegł końca. Proszę skontaktować się z pomocą techniczną firmy Epson." !
Jest jakiś program do resetowania takich poduszek, czy może wymiana?
Drukarka posiada system Ciss i jest po gwarancji, ale działa sprawnie. Szkoda mi jej :(

Proszę o pomoc tej sprawie

PS. znalazłem coś takiego, ale chyba jest za późno na to :(
http://www.youtube.com/watch?v=E9Vs7V_uEmI

Reset się udał. Ktoś może wie jak przeczyścić poduszki/pampers?
 

berpa  Dołączył: 01 Lis 2010
themo napisał/a:
Ktoś może wie jak przeczyścić poduszki/pampers?
Kiedyś czytałem, że to bez sensu. Po pierwsze jest tam paskudne dojście i musisz rozebrać prawie całą drukarkę. Po drugie kiedyś można było przeprać pampersa a obecnie pampersy są z czegoś papieropodobnego co rozpuszcza się w wodzie. Najlepiej zrobić sobie lub kupić pojemnik z rurką ( wygooglaj w zdjęciach : ¨waste ink tank¨ ) . Podłączyć rurkę od tyłu drukarki ( jest tam taka mała klapka pod którą jest wężyk, który można rozłączyć podłączając do niego naszą samoróbkę ) i umieścić baniak najlepiej poniżej poziomu drukarki.
 
themo  Dołączył: 02 Paź 2013
Właśnie widziałem takie coś i brałem to pod uwagę zamiast rozkręcać ją. Dzięki, chyba tak to się skończy :)
 

berpa  Dołączył: 01 Lis 2010
Rozkręciłem i skręciłem już w swoim życiu kilka drukarek ( z powodzeniem :-P ) i IMHO nie ma to większego sensu z ekonomicznego punktu widzenia. Tylko się namęczysz i porządnie uświnisz...
 
themo  Dołączył: 02 Paź 2013
No wierze i gratuluje :)
Tylko muszę sobie takie wężyki gdzieś znaleść, do odprowadzania tuszu i powinno być ok
 

Asmod  Dołączył: 28 Sty 2008
Wejdź na stonę www.printerpotty.com . Miałem poprzednika P50 - R285 i tam waste tanka się bardzo łatwo instalowało. W P50 pewnie tego nie zmienili.
 
themo  Dołączył: 02 Paź 2013
Asmod napisał/a:
Wejdź na stonę www.printerpotty.com . Miałem poprzednika P50 - R285 i tam waste tanka się bardzo łatwo instalowało. W P50 pewnie tego nie zmienili.

Dzięki, już zrobiłem z wężyka ze sklepu zoologicznego i paru rzeczy + słoik ;)
Chula! ;)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach