szable  Dołączył: 16 Lut 2012
Pytanie do użytkowników Pentaxa 67
stałem się posiadaczem idealnie zachowanego (z wyglądu) P67, jestem w trakcie zapoznawania się z funkcjami i rodzi się jedno zasadnicze pytanie - czy to normalne, że naciąg migawki ma w pierwszym momencie wyraźny opór? trzeba użyć dużej siły, aby pokonać pierwsze 10stopni ruchu dzwigni, potem też nie jest idealnie gładko? filmy dojdą jutro, więc może ten typ tak ma bez filmu? pozdrawiam użytkowników wielkiego lśniącego czarnego potwora.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
bez filmu powinien chodzić całkiem luźno
 
tomart  Dołączył: 05 Sie 2012
Moj tez gladko chodzil bez filmu, poczekaj i wsadz film potem daj znac czy sie nic nie zmienilo.

http://www.tom-art.co.uk
 
szable  Dołączył: 16 Lut 2012
po włożeniu filmu jest inaczej, bardziej gładko, wygląda na to że wszystko jest OK. przeraża mnie jednak mała ilość klatek - tylko 10. jestem przyzwyczajony do zawrotnej liczby 36-38 w mojej poczciwej Praktice. Pozostałe wrażenia - w domu pojawił się wielki, lśniący, groźnie nieruchomy nowy domownik. Po załadowaniu filmem jest jak broń ....
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
szable, kupuj zatem portry 160 lub 400, one sa wersjach 220 i będziesz miał 20 klatek .
 
szable  Dołączył: 16 Lut 2012
niestety jestem tylko czarno-biały, procesu kolorowego nie znam i na razie nie chcę poznać, do labów zaś nigdy nic nie oddawałem, wszystko robię sam.

[ Dodano: 2013-02-23, 18:33 ]
aparat poszedł do serwisu, bo opór mnie niepokoił, okazało się że pierwsza kurtynka migawki za głęboko wbijała się w prowadnice na końcu, co skutkowało zakleszczaniem się jej, pierwszy opór to było właśnie wyrywanie tej kurtynki z prowadnic. Tak mi tłumaczył serwisant.
 

siudym  Dołączył: 18 Lip 2011
Mam moze glupie pytanie, ale w temacie tego systemu jestem zielony :) Uzywam ogolnie psixa i dobija mnie zawsze sprawa niedomykania migawki gdy robi sie zimniej. Czy P67 maja te problemy, czy robiac zdjecia np. zima nie trzeba sie tym martwic?
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Ja ma dopiero jedna zime za sobą z sredniakami, ale nie zauważyłem żadnych problemów. Zarówno w 67 jak i w 645.
 
szable  Dołączył: 16 Lut 2012
ja też dopiero 1 zimę mam z P67 za sobą, ale po serwisie nie ma żadnych problemów. Wszystko działa idealnie jedynie pryzmat TTL oszukuje o 1 działkę, ale koryguję to na bieżąco i nie dostrzegam problemu.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Moj P67 ma za soba 2 zimy i zdjecia na mrozie ponizej -10. Zadnych problemow.
 

SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
siudym, miałem kiedyś 6x7 który podczas mroźnego jesiennego spaceru po jakichś 45 kwadransach... zamarzał. Oddałem go do konserwacji i był jak nowy.
 

Nagov  Dołączył: 26 Wrz 2013
siudym napisał/a:
Mam moze glupie pytanie, ale w temacie tego systemu jestem zielony :) Uzywam ogolnie psixa i dobija mnie zawsze sprawa niedomykania migawki gdy robi sie zimniej. Czy P67 maja te problemy, czy robiac zdjecia np. zima nie trzeba sie tym martwic?


Ewidentnie P-six ma smary do wymiany :-/
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
Pytanie o pierwszą klatkę.
Ile razy naciągamy film zanim pojawi się ta pierwsza klatka przyjmując że strzałkę START ustawiłem tam gdzie trzeba czyli pod napisem 120 :?:
3 czy 4 razy bo różnie przeczytałem i widziałem na filmie :?: Mam Pentaxa 67 pierwszą ver.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
karmazyniello, naciągasz by wskażnik pokazywał 1, wtedy możesz zrobić pierwsze zdjęcie :-)
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Wskaźnik pokaże 1 i do tego wajcha naciągu sie zablokuje, nie będzie można już jej kolejny raz naciągnąć. Tak przynajmniej jest w moim.
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
Dzięki za info. Liczyła się wczoraj każda klatka.
Tak w ogóle patrząc w wizjer przez szkło 150mm - woooooooow.
Mały obrazek idzie w odstawkę na dłużej :-)
 
dellos  Dołączył: 08 Gru 2010
Mój Pentax ma za sobą 6 sezonów w zimie, żadnych problemów a druki jest już ze mną 3 sezon... również bez problemów :) nie mam żadnych problemów z naciągiem wszystko gładko i płynnie śmiga.
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Wczoraj zrobiłem kilka slajdów na 67 przy prawie dwudziestostopniowym mrozie. Padła bateria (miałem ja rok) ale na szczęście miałem Radio Shacka blisko, wiec kupiłem nową i kontynuowałem foty. Za chwile biorę sie za wołanie, zobaczymy czy migawka trzymała czasy w takiej temperaturze ;-)

edit:

Dał radę ;-)
P67, SMC 67 Takumar 105/2.4, Fuji MS 100/1000
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
Jakie macie wrażenia z używania uchwytu?
Warto dać 500zł?

[ Dodano: 2014-02-13, 22:20 ]
wuzet, może Ty masz tam dojście taniej za takie cudo?
 
jasek  Dołączył: 24 Lis 2006
Bez rączki - nie ma tego aparatu. Nawet w moim P67II, który ma swojego gripa. Ale 500 - to sporo :-(

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach