wfe  Dołączył: 17 Sie 2007
  Optyką w stronę podłogi :(
Witam wszystkich forumowiczow.
oto historia:
Jakis czas temu zakupilem aparat Optio S55 ( wtedy jeszcze zylem w niewiedzy)
Moj kochany syn, mając na karku całe 3,5 roku postanowił sprawdzić jego wytrzymałość.
Przy włączonym zasilaniu a co za tym idzie, wysuniętej (pożal się boże) optyce, doznał bliskiego stopnia spotkanie z panelami :/ Aparat działa, ale połamał się mechanizm wysuwający szkiełko co uniemozliwia zrobienie zdjęcia nie mowiąc juz o ostrosci :). W związku z tym mam pytanie? Czy nie orientujecie się w kosztach naprawy? Czy to w ogole jest naprawialne? I gdzie oddać najlepiej to ustrojstwo? Jestem z pod Warszawy, a jedyny serwis jaki znalazłem w necie to GDYNIA. Czy to musi byc Gdynia?
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
Zajrzyj na www.pentax.pl w zakładce serwis znajdziesz wszystkie potrzebne ci informacje, adres, nr telefonu, e-mail serwisu w Warszawie, który zwie się szumnie Apollo Electronics
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
nie znam ceny... ale obawiam sie ze bardziej oplacalne bedzie kupno nowego sprzetu.... :roll:
 

Tok'Ra  Dołączył: 11 Lip 2006
Mysle, ze przywrocenie normalnego stanu uzywalnosci jest ekonomicznie nieuzasadnionie - serwis takich rzeczy jest dosyc kosztowny, a na rynku wtornym dzialajacy aparat kupisz w podobnej cenie serwisu za ok. 300-400 zl. Oczywiscie, jedyna szansa dla tego aparatu to upolowanie i zakup na allegro egzemplarza z padnieta elektronika i samodzielna przekladka mechaniki.

Natomiast gdyby naprawe sobie darowac - mozna sie tylko fajnie pobawic. Widzialem gdzies na necie nastepujaca konstrukcje - o ile lubisz majsterkowac. Kupujesz za grosze stara lustrzanke na film, odpowiednio przycinasz w niej tylna scianke, z cyfraka demonujesz obiektyw i front - kleisz jeden aparat w drugi ale tak, by matryca cyfrowa trafila w okolice dawnej klatki filmu - i wlasnie zrobiles DIY lustrzanke cyfrowa :mrgreen:
 
wfe  Dołączył: 17 Sie 2007
piotr_luk napisał/a:
w Warszawie, który zwie się szumnie Apollo Electronics

...tak, ale z tego co tam wyczytałem, to tylko oddział Pentax, ktory pewnie wysyla towar do Gdyni :/
Fafniak napisał/a:
nie znam ceny... ale obawiam sie ze bardziej oplacalne bedzie kupno nowego sprzetu....
...no właśnie, ale jesli naprawa ma kosztować 300, i używka 300, to po co zmieniać? chyba że ten jeszcze opylić na graty.
Tok'Ra napisał/a:
o ile lubisz majsterkowac. Kupujesz za grosze stara lustrzanke na film, odpowiednio przycinasz w niej tylna scianke, z cyfraka demonujesz obiektyw i front - kleisz jeden aparat w drugi ale tak, by matryca cyfrowa trafila w okolice dawnej klatki filmu
...hehe, lubie majsterkowac, ale gdy zacząłem rozbierać Optio i zobaczyłem co się tam dzieje, przezegnałem się tylko :D raczej wolę większe konstrukcje z mniej zaawansowaną elektroniką ;)

Mimo wszystko Wielkie Dzieki Panowie za odzew, PZDR

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach