piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
::ART:: napisał/a:
Nadal nie umiem wstawiac emotek :(
a nie widzisz ich na dole. Dwa razy klik (kursor w miejscu, w którym wstawiasz)
 
::ART::  Dołączył: 06 Sty 2007
Widze.
Jest ramka, w ktora mozna wpisac odpowiedz, a pod nia znajduja sie emotki w szeregu ale podwojny klik nic nie daje.
Sprobuje w domu moze sie uda, bo ten komputer na jakim teraz pracyje moze byc tak jakos dziwnie skonfigurowany.
Dzieki za pomoc.
 
artci  Dołączył: 10 Sie 2007
Cieszy mnie że prócz udzielanych odpowiedzi dyskusja toczy się na odpowiednim poziomie.
Mam zatem jeszcze jedno pytanie. Panuje obiegowa opinia że przedmioty codziennego użytku sprzedawane w państwach zachodnich czy USA są lepiej wykonane i dopracowane niż te same występujące w naszym kraju. A zatem czy zakupiony korpus Pentaxa np. USA będzie lepszy ?
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
jak napisałeś jest to opinia obiegowa... ma to jako taki sens w przypadku markowych produktów - głównie jednak chodzi o chemię gospodarstwa domowego, papierosy, piwo itp. - produkowanych w Polsce. Nie ma większego sensu, gdy w grę wchodzą rzeczy bardziej zaawansowane niż proszek do prania (vide: auta montowane w Polsce, monitory itp.) a tym bardziej, gdy produkty są importowane...
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
cypis napisał/a:
jak napisałeś jest to opinia obiegowa... ma to jako taki sens w przypadku markowych produktów - głównie jednak chodzi o chemię gospodarstwa domowego, papierosy, piwo itp.
Proszki tutaj mają do rzyci, fajki rzeczywiście inaczej smakują, a najlepsze piwo to oczywiście irlandzkie. Mechanicy samochodowi mówią, że Volkswageny na rynek amerykański są dużo gorsze, niż na Europę.

Mam nadzieję, że pomogłem.

[ Dodano: 2007-08-10, 10:03 ]
Ale za to kokakola amerykańska jest lepsza.
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
pisząc o proszkach miałem na myśli te same marki u nas i u Niemców - z doświadczenia wiem, że niemieckie są lepsze (a nasze lepsze niż ukraińskie)... ale pomysł, że aparaty sprzedawane w Polsce są z założenia gorsze niż te same za Odrą czy za Kanałem La Manche jest dziwaczne.
 
rafaellop  Dołączył: 12 Sie 2007
Cześć, to mój pierwszy post. Stoję przed wyborem lustrzanki do amatorskich zastosowań, ale dość specyficznych. Robię dużo zdjęć sportowych i dynamicznych, głownie motorsport (wyścigi, rajdy). Przeglądam testy i opinie na temat różnych (tych tańszych) lustrzanek i już zdecydowałbym się na K100D jednak napotykam na opinie o dość wolnym AF no i funkcja seryjnego foto też pozostawia wiele do życzenia wg tego co przeczytałem. Jak to wygląda w praktyce ? Czy ktoś z Was wykonuje zdjęcia w podobnej, dynamicznej tematyce aparatem K100D z kitowym obiektywem ? Na rajdach i wyścigach potrzebny jest szybki AF i zdjęcia często wykonuje się seryjnie wybierając później te najciekawsze.

Na mojej liście aparatów są: K100D, Olympus E500 i E410, Sony Alpha. Pamiętam, że to forum Pentax, ale proszę bardziej doświadczonych ode mnie czytelników o pomoc w wyborze aparatu do przedstawionych zastosowań. Dziękuję.

Pozdrawiam
Rafał
 

Lebiad  Dołączył: 20 Lut 2007
Hej

Niestety ale szybki autofocus i szybkostrzelność to domena apartów z wyższej półki. Powiniens chyba szukac canona 20d lub 30d. Chociaz byc moze k10d też da rade , ale tu lepiej zeby sie wypiowiedzilei wlasciele tych puszek. Moze oly e500 tez daje rade. Fora na dpreview.com moga dac Ci szybka odpoweidz.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
Czy ktoś z Was wykonuje zdjęcia w podobnej, dynamicznej tematyce aparatem K100D z kitowym obiektywem

Yhy. Kit? Słabo, nawet bardzo, niezależnie od systemu. Do takich zastosowań: dobre jasne tele (coś około 1/2.8) i ostrzenie na pułapkę ostrości.

Jak się chcesz bawić AF-em w takich sytuacjach, to Canon, i to najlepiej mark III. Już teraz szukaj kupca na nerkę :-)

Tak na serio - chyba żadne z tańszych luster nie wydoli z AF-em za Hołkiem czy Kubicą. Kasetka jest trochę wolniejsza, ale w słabym świetle. Poza tym porównywalna. Z tych trzech aparatów, które podałeś, i tak IMO jest najlepszym wyborem. O Soniaczu zapomnij (albo obejrzyj foty w wyższych ISO). Olek fajny, ale... to specyficzny system. Jeśli będzie Ci pasował w łapie, i nie przeszkadza maciupki wizjerek, to bierz.

Moim zdaniem - kup k100d super (z obsługą obiektywów z silnikiem) i już zbieraj kasę na szkło. Do tego czasu nic lepszego nie znajdziesz w tej cenie.
 

ttb  Dołączył: 26 Lip 2006
rafaellop napisał/a:
Stoję przed wyborem lustrzanki do amatorskich zastosowań, ale dość specyficznych. Robię dużo zdjęć sportowych i dynamicznych, głownie motorsport (wyścigi, rajdy).


chyba najlepszym wyborem bedzie d50/d70s; przy wiekszej gotowce d200
 
rafaellop  Dołączył: 12 Sie 2007
Dziękuję za odpowiedzi. Po namyśle poszedłem w K100D nie Super. Dlaczego ? Ponieważ chcę się przesiąść niedługo na K10D, który uznaję za wyższy model od D50/D70S, więc mogę spokojnie teraz kompletować sobie szkła, a później tylko zmienić korpus. Obsługa obiektywów z silniczkiem i czyszczenie matrycy nie są mi w tej chwili potrzebne, a w K10D są już zaimplementowane, więc zaoszczędzone pieniążki K100D/K100DSuper dołożę sobie do szkiełek. No i K100D w kicie z 18-55 dorwałem w PL z fakturą za 1890 zł brutto :)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach