Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
ultorx napisał/a:
ku uciesze kumpla serdecznego (posiadacz Nikona)
- zapros go na PPD - jest szansa ze splonie w niebieskim ognisku :-P
 

ultorx  Dołączył: 05 Kwi 2008
Dołować go nie chcę- dobry chłop choć błądzi-, szkieł ma dużo, to do zmiany systemu niechętny-tyle, że do obiektywów Sigmy się wreszcie przekonał-moja Gruba Berta (Sigma 24-135/f2,8-4,5) tego dokonała :-D
 
Mabri  Dołączył: 04 Cze 2008
Witam.
Jestem tu nowy i lekcję odrobiłem. Przebiłem się przez ten wątek podany w linku.
U mnie z techniką całkiem dobrze, bo fotografuję już od 25 lat. Ja na razie jestem na etapie wyboru nowego sprzętu i chyba zmiany systemu - oczywiście nie mówimy tu o Windowsach. Na razie się przyglądam i czytam. Jak mnie nie zniechęcicie, to w najbliższym czasie stanę się posiadaczem K20D.
 
3xs  Dołączył: 20 Kwi 2008
Jako nowy forumowicz dodam swoje 3 grosze.
Wydaje mi się, że niepotrzebnie straciłem czas na przeczytanie tego wątku. No ale tytuł był, że dla nowych...
Forum jest po to, żeby móc się wypowiedzieć, zapytać o interesujące nas sprawy mieszczące się w zakresie tematyki poszczególnych działów. Wątki niezgodne z regulaminem są sprawnie blokowane przez Zorzyka czego sam doświadczyłem. Pozostają wątki zgodne z regulaminem ale świadczace o głębokiej indolencji pytającego. Czy nie lepiej dać sobie spokój z takim przypadkiem ? Przecież nikt nie zmusza nikogo do zabierania głosu.
Założenie 27 wstępniaków do przeczytania dla początkujących jest bez sensu - kto to przeczyta ze zrozumieniem tekstu ? ;-)
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Uderz w stół, to... sie rozleci :lol:

3xs, myślisz, że byłoby lepiej jednak wątków, o których piszesz, nie zamykać? Może to spowodować nawałnicę ;-) wątków "jaki obiektyw do makro" lub "co wybrać - K10D czy K200D"?
 
3xs  Dołączył: 20 Kwi 2008
zorzyk napisał/a:
Uderz w stół, to... sie rozleci :lol:

3xs, myślisz, że byłoby lepiej jednak wątków, o których piszesz, nie zamykać? Może to spowodować nawałnicę ;-) wątków "jaki obiektyw do makro" lub "co wybrać - K10D czy K200D"?


Nie, nie - dobrze, że działasz chociaż czasem byłem na Ciebie zły ;)
 

Jarek100  Dołączył: 22 Lis 2009
A nowy Pentax k-r ma wreszcie "AF point confirmation in viewfinder" !!!! Link do wiarygodnych informacji http://www.dpreview.com/previews/pentaxkr/. Co ciekawe, nasi experci o tym nie piszą? W ogóle teraz to maszynka. Nareszcie.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Gratuluję odkryć archeologicznych :mrgreen:
 
turysta  Dołączył: 09 Cze 2012
Trzeba zacząć myśleć o sezonie wyjazdowym.
Nie jestem nowy ale zapomniałem. Jaką maksymalnie dużą pamięć można używać w K-5 ? Mam SD 8 GB i 16 GB. K-5 chyba nie obsługuje 32 GB ? Nie mogę tego znaleźć w instrukcji. Dotychczas to 8 i 16 GB wystarczało mi ale postanowiłem zacząć używać RAW-ów, czyli DNG. W JPG-u zdjęcie zajmowało poniżej 10 MG a w DNG może to chyba być ponad dwukrotnie więcej. :-)
 

python28  Dołączył: 09 Lis 2009
TO dopiero archeologia ;-) polecam klika mniejszych kart, tak jest bezpieczniej.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
turysta napisał/a:
Nie mogę tego znaleźć w instrukcji.

E tam ;-)
W instrukcji na str. 63 jest wymieniony, jako obsługiwany, format SDHC a więc od 4 do 32GB.
Soft 1.13 wprowadził obsługę SDXC.
 
turysta  Dołączył: 09 Cze 2012
Dzięki :-)
 
Jacekzkl  Dołączył: 13 Wrz 2015
Lepiej robić jpgi w rozdzielczości 14mpix i zmniejszać je do 1800x1200 na PCcie czy używać niższej rozdzielczości by zmniejszył aparat? Fotki będę drukował w formacie 10x15 jeśli w ogóle.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Moim zdaniem lepiej w większej rozdzielczości. Zawsze wtedy możesz dać do druku wycinek z większego, pozbawiony ewentualnych "przeszkadzajek", ktore mogą znależć się na "pełnej" fotce. Pzdr.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach