areus  Dołączył: 26 Lip 2007
pilot a autobracketing?
mam pytanie.
kupilem orginalnego pilota i chcial bym porobic hdr`y wiec trzeba nasiwetlac zdjecia z rozna ekspozycja, niestety niemoge bo w menu albo pilot albo autobraketing.
czy jest jakas obcja co by foty przy pomocy pilota robic ale z rozna ekspozycja? bez koniecznosci "dotykania" aparatu?
 

Arczibandit  Dołączył: 25 Maj 2007
Coś było o tym tutaj:
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=6011

[ Dodano: 2007-08-22, 18:37 ]
areus napisał/a:
czy jest jakas opcja co by foty przy pomocy pilota robic ale z rozna ekspozycja? bez koniecznosci "dotykania" aparatu?


W K10D można. W K100D, jak wynika z tych postów, chyba tylko za pomocą wężyka spustowego (choć głowy nie daję, bo nie używałem K100D).

Zawsze można spróbować HDRa 'pośredniego' czyli wywołać RAWa przy różnych ekspozycjach. Wiem że to nie to samo i efekt jest gorszy, ale jakieś wyjście jest...
 
areus  Dołączył: 26 Lip 2007
tak ale jak tak probowalem to mi wyskakiwal komunikat: "zdjecia maja zbyt maly zakres dynamiczny aby mozna bylo utwozryc przydatny obraz hdr"
nie wiem dlaczego z rawa nieobrabia mi adobe
 

PiotruśP  Dołączył: 09 Sty 2007
areus napisał/a:
"zdjecia maja zbyt maly zakres dynamiczny aby mozna bylo utwozryc przydatny obraz hdr"
To ograniczenie wprowadzono zapewne celowo żeby nie robić HDR z jednego RAWa, bo wychodzi kicha nie HDR :-) . Do HDR potrzeba minimum dwóch zdjęć różnie naświetlonych.

Temat HDR był już poruszany na forum więc gdybyś chciał się czegoś dowiedzieć, użyj szukajki.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach