siwyyy77  Dołączył: 24 Lip 2007
  [lampa] K10D + SIGMA EF-500 DG ST... brak kompensacji błysku
Więc tak, lampa dogaduje się w P-TTLu bez większych problemów, dobrze doświetla, gdy palnik jest skierowany centralnie na scene, ale jak chcę walnąć od sufitu to pasuje wprowadzić kompensacje... tylko jak :-/
Aparat ustawiony na tryb X, lampa na tryb P-TTL, na górnym panelu w aparacie pojawia się skala kompensacji błysku z migającym minusem, ale nie reaguje na przednie jak i tylne pokrętło nastawcze...
Czy ja coś źle robię/mam poustawiane czy niestety ta lampa tak ma :-/
 

Gringo  Dołączył: 05 Lip 2006
Tryb X to błyskanie z czasem tylko i wyłacznie 1/180 ( coś jak Tv z dostępnym jednym czasem, mozesz zmienić na Av, Tv, bądź P(erfect)

Przy kliknieciu mozna kompensację ekspozycji wprowadzić w aparacie

po kliknieciu Fn-> lampa-> mozna ustawic w aparacie kompensację błysku ( dostępne w wyzszym niz fabrycznie firmware- zdaje sie, ze od 1.10)
 
siwyyy77  Dołączył: 24 Lip 2007
Gringo napisał/a:
Tryb X to błyskanie z czasem tylko i wyłacznie 1/180 ( coś jak Tv z dostępnym jednym czasem, mozesz zmienić na Av, Tv, bądź P(erfect)

Przy kliknieciu mozna kompensację ekspozycji wprowadzić w aparacie

po kliknieciu Fn-> lampa-> mozna ustawic w aparacie kompensację błysku ( dostępne w wyzszym niz fabrycznie firmware- zdaje sie, ze od 1.10)


No o tym wiem, obecnie mam już fw. 1.30 ale sądziłem że te ustawienia w "menu Fn" tyczą się tylko lampy wbudowanej ;-) sprawdzę w domu...
Ale aż prosi się o możliwość zmiany kompensacji w kombinacja z czasem/przesłoną w trybach Tv/Av (przednia-tylnia rolka)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach