unibal  Dołączył: 27 Lip 2014
"Wygodne" filmowanie przez K-30
Cześć, mam nadzieję że zakładam temat w prawidłowym dziale.
Mam małą zagwostkę, mianowicie jestem posiadaczem K-30 i chciałbym wiedzieć jak (i czy w ogóle ?) da się podczas filmowania operować poprzez wizjer a nie wyświetlacz. Rodzaj fotografii(i filmowania) jakim się zajmuje jest bardzo dynamiczny i nie mogę sobie pozwolić na filmowanie używając wyświetlacza (z wielu powodów, po prostu nie i tyle).
Przewertowałem kilkukrotnie instrukcję i nic na ten temat nie znalazłem, jeśli jakaś Złota Rączka z o wiele większą wiedzą zechce mi pomóc, będzie mi bardzo miło!
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
unibal napisał/a:
da się podczas filmowania operować poprzez wizjer a nie wyświetlacz.
W lustrzance ? Jakim cudem ? Musiałoby lustro być na dole, to wtedy raczej matryca niewiele zobaczy.
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
unibal albo - albo :P przecież nawet mechanicznie nie jest to możliwe - lustro się przecież podnosi odsłaniając matrycę i uniemożliwiając podgląd przez wizjer.
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
unibal napisał/a:
Mam małą zagwostkę, mianowicie jestem posiadaczem K-30 i chciałbym wiedzieć jak (i czy w ogóle ?) da się podczas filmowania operować poprzez wizjer a nie wyświetlacz. Rodzaj fotografii(i filmowania) jakim się zajmuje jest bardzo dynamiczny i nie mogę sobie pozwolić na filmowanie używając wyświetlacza (z wielu powodów, po prostu nie i tyle).
Takie coś mają tylko "pseudo-lustrzanki" Sony. Żadna normalna lustrzanka tego nie potrafi. Sony ma swoje pseudo-lustrzanki z półprzepuszczalnym lustrem i wizjerem elektronicznym i właśnie dzięki temu jest możliwe filmowanie takie jakie Ciebie interesuje.
 
unibal  Dołączył: 27 Lip 2014
Dziękuję za wyjaśnienie, temat można zamknąć.
 

Makler  Dołączył: 09 Mar 2009
Są jeszcze takie patenty: https://www.google.pl/sea...ved=0CAgQ_AUoAQ

Nie jest to oczywiście wizjer optyczny, ale ciut upodabnia aparat do kamery i zwiększa wygodę szczególnie przy jasnym świetle. Niemniej pozostałe mankamenty wizjera elektronicznego pozostają.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach