Ice  Dołączył: 25 Sie 2007
[lampa] Lampa FGZ-360 nie rabota ocień haraszo?
Witam serdecznie.
Szczegolnie zwracam się z gorącą prośbą o podzielenie się doświadczeniami do użytkowników FGZ-360 no i pewnie 540 też bo różnią się chyba tylko mocą błysku i obracaniem w kilku płaszczyznach.
Do rzeczy. A mianowicie chodzi o współpracę tej lampionki z K10D, a konkretnie tryb P-TTL. W instrukcji lampy jest napisane, że "po uzyskaniu poprawnych parametrów ekspozycji dla błysku, zapali się wskaźnik lampy błyskowej (piorun) i miga kilka razy - u mnie się zapala piorun ale nic nie miga, po drugie na wyświetlaczu lampy ma migać 2 sek P-TTL - u mnie oczywiście nic nie miga. Część zdjęć w trybie P-TTL jest mocno niedoświetlona. Proszę o poradę.

Z góry serdecznie dziękuję.
 

negocjatorek  Dołączył: 12 Kwi 2007
wiesz co, nigdy nie przygladałem się czy coś miga czy nie. ale zaraz wszystko Ci powiem:

Wiec pisze co nastepuje:

sklejam wszystko razem wlaczam aparat i lampe na lampie pisze ttl a w wizjerze k10 miga blyskawica (chce lampy) napiskam spust do połowy i na lampie pisze p-ttl a w wizjerze swieci się błyskawica. nic nie miga.

Napisz o której instrukcji mówisz (tej od lampy czy aparatu) i na której stronie. łatwiej bedzie się do tego ustosunkować

POzdrawiam
 

Ice  Dołączył: 25 Sie 2007
A u mnie wygląda to tak, że włączam aparat (np. w trybie P) i lampę po czym na lampie od razu (bez naciskania spustu) jest wyświetlone P-TTL a w wizjerze jest niemigająca błyskawica.

Instrukcja od lampy na str. 23 punkt 6 jest napisane: "po uzyskaniu poprawnych parametrów ekspozycji dla błysku, zapali się wskaźnik lampy błyskowej (W celowniku aparatu, symbol błyskawicy miga kilka razy oraz P-TTL na wyświetlaczu miga przez 2 sek.)"

U mnie nic nie miga - tak jak napisałem od razu jest wyświetlone P-TTL i nie miga ani błyskawica ani nic innego.

pozdrawiam
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
Ice napisał/a:
po uzyskaniu poprawnych parametrów ekspozycji dla błysku, zapali się wskaźnik lampy błyskowej (W celowniku aparatu, symbol błyskawicy miga kilka razy oraz P-TTL na wyświetlaczu miga przez 2 sek.)"

Ice,miga gdy masz prawidłowo naświetlony kadr.Gdy nie,to nie miga.Tak wygląda sygnalizacja prawidłowego naświetlenia.
 

Ice  Dołączył: 25 Sie 2007
NO tak miga przede wszystkim jak jeszcze lampa nie jest włączona :)))
Chyba wszystko z nią w porządku , natomiast zauważyłem że zdjęcia są lepiej naświetlone przy pomiarze centralnie ważonym i punktowym niż w przypadku pomiaru wielosegmentowego - czy ktoś ma podobne spostrzeżenia?

pozdrawiam
 

dzidek16  Dołączył: 09 Cze 2007
Witam, i przepraszam,że się podpinam pod wątek ale mam prosbe czy ktoś może mi podać link do instrukcji do lampy fgz540?? szukalem ale nie moge znależć ( chodzi mi o instrukcję PL) z góry dziękuje,,,,
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
dzidek16, daj na PW adres, to prześlę
 

Ice  Dołączył: 25 Sie 2007
Ja tam się cieszę - przynajmniej komuś na coś się przydał mój średnio rezolutny wątek :)
 

dzidek16  Dołączył: 09 Cze 2007
Witam, dzieki,,

 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
dzidek16, wywal ten adres z postu, bo ci zaleją skrzynkę spamem. Dlatego prosiłem na PW. Instrukcja idzie.
 

dzidek16  Dołączył: 09 Cze 2007
Dzięki za instrukcje,,musze troche poczytać bo jakos nijak nie moge sobie z nią poradzic :lol:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach