emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
[ K10D] Samoistne wyłączanie się K10D
Czy ktoś spotkał się z nast. problemem:
Wykonujecie zdjęcie z wbudowanym flashem. Aparat robi przedbłysk, błysk główny i wyzwolenie migawki, po czym zamiast pokazywać wykonane zdjęcie, pokazuje się ekran z właściwościami wybranego programu, a wcześniej wstrząs matrycy, który ja mam ustawiony przy włączaniu aparatu. Przy czym żadne zdjęcie nie zostaje zapisane.
Wygląda to tak, jakby aparat w czasie, kiedy obrabia zdjęcie sam się wyłączał, a następnie włączał powtórnie.
Dodam, że po kilku takich próbach pokazał pół akumulatora, a zaraz potem pusty. Może problem w tym, że brakowało mocy w aku do obrobienia zdjęcia po wyzwoleniu błysku?
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
emigrant, nic takiego u siebie nie zauważyłem, ale wyłącz tą trzęsiawkę to nic nie daje a baterie zużywa.
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
emigrant, a na pełnym aku też tak masz?
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
tomecki, Błyskał prawidłowo, w pewnym momencie pojawiło się to zjawisko. Po 2, czy 3 próbach, wyłączyłem flash i wtedy zapisał prawidłowo zdjęcie. Przy ponownym włączeniu flasha problem wrócił i zaraz potem sygnał o dobiegającym końcu aku.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
to chlopie naladowac trzeba kku i zobaczyc wtedy.... ale tak czy inaczej wedlug mnie puszka do serwisu bo to bzdura jest zeby aparat zrobil fote i jej nie zapisal :roll:
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
Fafniak, Właśnie ładuję. Ale koniecznie muszę kupić drugą sztukę, bo się męczę z jednym. Chyba tylko Hähnel, bo boję się tych za 20-35zł.
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
emigrant, kup nowy akumulator. Stawiam na to że stary się zepsuł.

[ Dodano: 2007-09-03, 20:44 ]
mam 2 Hahnele, modzio. Zrobiłem na obu (apart + grip) 800 zdjęć (2 tygodnie wakacji).
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
Bronek, Ten wskaźnik naładowania w kadyszce jest o (_,_) rozbić. Pokazuje tylko kiedy aku jest pusty albo niepusty :evilsmile:
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
emigrant, taa, wiem.
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
No i po naładowaniu wszystko bangla jak trzeba.
A wskaźnik - czegóż można się było spodziewać, gdy akumulatory LiIon mają taką charakterystykę rozładowania, jaką mają. Gorzej by było, gdyby im stopniowo spadało napięcie i wskaźnik działał prawidłowo.
W N D200 i D80 wbudowano jakiś chip do aku. Nie wiem, czy to w znaczącym stopniu poprawiło wskazania, ale na pewno podwyższyło koszt aku. Może tomecki coś powie na ten temat?

Ale spróbujcie zrobić taki test z flashem przy wskaźniku wskazującym 1/2 aku.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach