malezet  Dołączył: 30 Kwi 2010
Tanie gripy
Czy ktoś z Was używa gripa typu
http://www.accord-foto.pl/a_p6544.html

Śmiesznie małe pieniądze, w porównaniu do oryginału.
 
Goran  Dołączył: 10 Gru 2011
Kupiłem ten grip kilka miesiecy temu w sklepie Accord w Rzeszowie, jest dość dobrze wykonany i jak na razie wszystko dziala.
 
Frost  Dołączył: 13 Lut 2010
malezet, Używam. Kupiłem używany z baterią na giełdzie forumowej tylko do K5 a nie K3 ale tej samej firmy. Działa bez większych problemów :)
 
_rado  Dołączył: 14 Mar 2010
Witam.
Mam Newell'a z K5 i K3 i jestem zadowolony. Jakość do ceny jest bardzo dobra.
Jedynie co można by ponarzekać to na szybko wycierające się przyciski, ale to szczegół.
Osobiście polecam.
 
smeagol16  Dołączył: 29 Gru 2014
_rado, a jak w wersji do k-3 wyglądają materiały w porównaniu do body? Widać różnicę w plastiku i tej gumie do trzymania?
 
_rado  Dołączył: 14 Mar 2010
Jeśli chodzi o plastik to w gripie wygląda bardzo podobnie jak w body, ma strukturę nakrapianą. Co do gumy to jest bardziej "pomarszczona". Jednak nie ma dramatu. Biorąc pod uwagę fakt, że kosztuje 750zł mniej od oryginału, to nie ma się co czepiać.
Pozdrawiam
Radek
 

malezet  Dołączył: 30 Kwi 2010
Zapomniałem podziękować.
Dziękuję!
Nabyłem.
 
pjak  Dołączył: 28 Kwi 2008
Witam. Mam pytanie do posiadaczy newela i k-3.
Też zanabyłem sobie tańszy zamiennik newela, ponieważ do k10 też miałem zamiennik i przez 7 lat spisywał (i spisuje) się bezbłędnie.
Jak u Was jest z trwałością akumulatora???
W body i gripie mam oryginały, w puszcze mam ustawione korzystanie z akku w gripie jako pierwsze.
Niestety po około 50-70 zdjęciach wskaźnik pojemności spada do połowy, po około 100-150 akku jest pusty (bez wbudowanej lampy). Wiem, że początki posiadania puszki = większe zużycie akumulatorów, ale wydaje mi się, że przestałem się "bawić", a sytuacja akumulatorów jest bez zmian.
Teraz jestem w fazie testów i wyjąłem akumulator z gripa. Na razie na akumulatorze w body nie zauważyłem tak szybkiego spadku pojemności.
Zastanawiam się, czy trafił mi się uszkodzony akumulator, czy grip wysysa z niego energię??? :mrgreen:
Trochę się martwię, bo w k-10 (po tylu latach) akumulatory do dzisiaj wytrzymują mi około 700 klapnięć, czyli zazwyczaj nie stresowałem się prądem. Teraz jak mam gdzieś zabrać k-3 musze się zastanowić czy mam wystarczającą ilość prądu ze sobą.
 

Loki  Dołączył: 25 Wrz 2011
Było już w którymś temacie dotyczącym gripów.
Zamienniki mają blaszki gorszej jakości, stwarzające większy opór elektryczny, co przekłada się na pokazywanie przez aparat niższej pojemności baterii (każdej) niż w rzeczywistości.

Można grip rozebrać i próbować wymienić blaszki na lepsze (np. miedziane, pozłacane, etc). Można z tym żyć. Można zmienić grip, ale to nic nie zmieni.
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
Korpus sprawdza kondycję akumulatora tylko na podstawie zmierzonego napięcia. Pomiar napięcia odbywa się za pośrednictwem styków gripa. Jeśli w tym niefirmowym gripie styki będą kiepskiej jakości to będzie na nich występował zbyt duży spadek napięcia. W efekcie aparat zmierzy niższe napięcie niż jest w rzeczywistości i uzna że akumulator jest rozładowany.

Aby to potwierdzić wystarczy całkowicie naładowany akumulator włożyć do gripa, używać aż aparat stwierdzi że jest rozładowany. Następnie ten "rozładowany" akumulator włożyć bezpośrednio do korpusu z pominięciem gripa. Jeśli winny tej sytuacji jest spadek napięcia na stykach gripa to powino dać się tym akumulatorem zamontowanym w korpusie bez ładowania zrobić jeszcze sporo zdjęć.
 

malezet  Dołączył: 30 Kwi 2010
pjak napisał/a:
Witam. Mam pytanie do posiadaczy newela i k-3.
Też zanabyłem sobie tańszy zamiennik newela, ponieważ do k10 też miałem zamiennik i przez 7 lat spisywał (i spisuje) się bezbłędnie.
Jak u Was jest z trwałością akumulatora???
W body i gripie mam oryginały, w puszcze mam ustawione korzystanie z akku w gripie jako pierwsze.
Niestety po około 50-70 zdjęciach wskaźnik pojemności spada do połowy, po około 100-150 akku jest pusty (bez wbudowanej lampy). Wiem, że początki posiadania puszki = większe zużycie akumulatorów, ale wydaje mi się, że przestałem się "bawić", a sytuacja akumulatorów jest bez zmian.
Teraz jestem w fazie testów i wyjąłem akumulator z gripa. Na razie na akumulatorze w body nie zauważyłem tak szybkiego spadku pojemności.
Zastanawiam się, czy trafił mi się uszkodzony akumulator, czy grip wysysa z niego energię??? :mrgreen:
Trochę się martwię, bo w k-10 (po tylu latach) akumulatory do dzisiaj wytrzymują mi około 700 klapnięć, czyli zazwyczaj nie stresowałem się prądem. Teraz jak mam gdzieś zabrać k-3 musze się zastanowić czy mam wystarczającą ilość prądu ze sobą.


Jakiego obiektywu używasz? Teoretycznie duży obiektyw, wymagający więcej prądu sprawi, że akumulatory będą wyczerpywały się szybciej.
W gripie masz o trzy styki elektrycznej więcej, a to też ma znaczenie.
 
pjak  Dołączył: 28 Kwi 2008
Dziekuję Panowie za wszelkie porady.
Loki napisał/a:
wymienić blaszki na lepsze
Raczej odpuszczę sobie takie zabiegi.
Poczekam do końca testów wytrzymałościowych :-P .
ZbyszekB podsunąłeś bardzo dobry pomysł z tą podmianką "padniętego" akumulatora. Sprawdzimy.
malezet napisał/a:
Jakiego obiektywu używasz?
Używam tego samego co w k-10, czyli S17-70 na śrubokręcie, czasem (ale bardzo rzadko) zapnę s70-300 analoga.
Jeszcze raz bardzo dziękuję za porady. oczywiście o wnioskach poinformuję, żeby pozostało dla potomnych :-P
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
Czyli generalnie nie ma ratunkku dla posiadaczy gripów Newella do K-3?
 

te_be  Dołączył: 26 Cze 2011
pjak napisał/a:
... oczywiście o wnioskach poinformuję, żeby pozostało dla potomnych :-P


Potomni nieśmiało przypominają się :)
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
Ja ze swojej strony mogę potwierdzić kłopoty z wykorzystaniem całej pojemności akumulatora podczas używania go w gripie. Akumulator który w gripie jest uważany za padnięty po przełożeniu do body jest w stanie zrobić jeszcze około 100 zdjęć. Dzisiaj wysyłam go do sklepu, jak nie będą w stanie go naprawić, to pewnie dołożę te 750 zeta do oryginału.
 
pjak  Dołączył: 28 Kwi 2008
Witam potomnych ;-) . Póki co jestem jeszcze w fazie testów, dlatego nic nie pisałem.
Wstępne wnioski:
Używałem baterii tylko w body, ale z podpiętym pustym gripem.
Na baterii numer 1 350 zdjęć w tym burze z ekspozycją około 20s
Bateria numer 2 około 120 zdjęć i sygnalizuje ostatnią "kreskę".

Mam w planach wykończyć ją w body, potem naładować i dalej testować tzn bateria numer 1 do gripu, a bateria nr 2 do puszki. Dalsze testy potrwają pewnie ze dwa misiące, chociaż pogoda się robi ładna to może i szybciej :-)
Na chwilę obecną wychodzi na to, że lipna jest bateria nr2.
Oczywiście o wnioskach z całości doświadczeń poinforuję.

[ Dodano: 2015-05-14, 22:58 ]
Na chwilę obecną jest mały progres w testach. Bateria numer 2 wytrzymała 320 zdjęć "na ostatniej kresce.
Teraz czas na podmiankę.
Bateria numer 1 w body, numer 2 w gripie. W puszcze ustawiłem priorytet gripu/pa. :-D
 

unbreakable  Dołączył: 16 Paź 2012
I jak wyszły testy, prawdopodobnie nie jeden czeka wynik, jeżeli była by to kwestia blaszek to zawsze można cos pokombinowac zrobić rysunki i puścić materiał na laser czy frezarke.
 

malezet  Dołączył: 30 Kwi 2010
unbreakable napisał/a:
I jak wyszły testy, prawdopodobnie nie jeden czeka wynik, jeżeli była by to kwestia blaszek to zawsze można cos pokombinowac zrobić rysunki i puścić materiał na laser czy frezarke.


Wg mojej skromnej opinii... winne są blaszki. Powierzchnia styku jest zbyt mała, chociaż siła docisku jest spora. U mnie te blaszki są jakby brudne, jakieś zacieki mają, ale to w miejscu, gdzie nie mają kontaktu z akumulatorkiem. Na sprawność przekazywania energii elektrycznej z gripa mają wpływ (od najważniejszego):
- powierzchnia styku
- rodzaj materiału (powinno być złoto)
- stan styków
- siła docisku (bardzo ważne)
- liczba wszystkich styków po drodze
- temperatura
 
pjak  Dołączył: 28 Kwi 2008
Testy u mnie w toku.
Na razie zrobiłem po podmiance 160 zdjęć, więc nie ma co wyroków wydawać.
 

unbreakable  Dołączył: 16 Paź 2012
A mógłby ktoś zrobić zdjęcia blaszek,
Ten grip chodzi mi po głowie i nie wiem czy nie za ryzykuje i po 10 go nie kupiec,
Męczy mnie jeszcze jedna sprawa a mianowicie polaczenie z body w swoim k200d mam gripa ale jak czasem przyjdzie do zrobienia zdjęcia to nie zareaguje lub nie wyostrzy a grip oryginalny,
Oczywiście nie ma co porównywać tych gripow tylko czy takie problemy dla mnie są gorsze niż parę zdjęć mniej

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach