regis  Dołączył: 30 Gru 2006
Coś mi lata w Jupiterze
Witam
przyszedł do mnie właśnie Jupiter 9 i trochę się zdenerwowałem bo coś w nim lata :-/ słychać to tak jakby soczewka się poluzowała. Niby ostrzy i wszystko chodzi ale ten dźwięk :cry: .
Pocieszcie mnie proszę że tak to jest z jupiterami 9 i że wszystko OK.
Jak nie to pewnie oddam do jakiegoś warsztatu do konserwacji czyszczenia i poskręcania. No i pierścienie ciężko chodzą ale to chyba tak jest w nich.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Pomachaj swoimi SMC-Mkami... slyszysz przeslone?

Czy to cos w tym stylu z tym J9?
 

regis  Dołączył: 30 Gru 2006
w jupku lata coś większego i cięższego niż przesłona, nawet trochę czuć to w ręce że coś sie w nim przemieszcza :-x
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
regis napisał/a:
w jupku lata coś większego i cięższego niż przesłona
Może to układ stabilizacji?
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cytat
w jupku lata coś większego i cięższego niż przesłona, nawet trochę czuć to w ręce że coś sie w nim przemieszcza


BO przeslona w jupku jest wieksza i ciezsza ;-) Ale jesli ciagle masz watpliwosci, wal do serwisu. Powinni ci go rozkrecic i skrecic w pol godziny. Chyba ze to rzeczywiscie soczewka - wtedy odeslalbym do sprzedawcy.
 

regis  Dołączył: 30 Gru 2006
alkos napisał/a:
BO przeslona w jupku jest wieksza i ciezsza

i tego narazie bede się trzymał, a może kiedyś przy okazji dam go do zrobienia.
alkos napisał/a:
Chyba ze to rzeczywiscie soczewka - wtedy odeslalbym do sprzedawcy.

nawet jeżeli to niestety popełniłem już w jupku wycięcie blokujące w bagnecie wiec nie mogę go oddać, a poza tym nie kupiłem drogo więc nawet jak trzeba będzie zapłacić za konserwację to jakoś to przeboleję.
Dzieki i :-B dla wszystkich ;-)
 
korikolo  Dołączył: 30 Sie 2007
Mi coś "latało" i okazało się, że to środkowa soczewka no i na przedniej soczewce pokazała się jakaś plama. Chciałem sam rozebrać i przekonać się o prostocie myśli radzieckiej ale niestety utknąłem i nie wiem co dalej. Do serwisu nie niosę bo to szkoda kasy, za naprawę pewnie kupiłbym "nowy" .

korikolo

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach