Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
[fotografowie] Andrzej Baturo zbiera na album
Cześć i czołem. Jest sprawa - Andrzej Baturo chce wydać album podsumowujący 50-lecie swojego fotografowania. Każdy grosz się liczy. Warto bo to kawał historii a przede wszystkim kawał znakomitej fotografii. Szczegóły w linku:
http://wspieramkulture.pl...at-z-fotografia
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Jak najbardziej jestem za. Oczywiście nie chciałem się rejestrować, więc próbowałem skorzystać z opcji bez rejestracji i szukałem informacji o tym:
czy dostanę album jak zapłacę anonimowo? W końcu gromadzą dane o koncie darczyńcy. Ktoś wie?

I teraz mała dygresja.
Odpowiedzi na swoje pytanie nie znalazłem, za to uwielbiany zapis:
Cytat
4.Za świadczenie usług na rzecz Twórców, określonych w niniejszym Regulaminie Operator pobiera wynagrodzenie w wysokości 11% uzyskanego przez danego Twórcę wsparcia. W wynagrodzeniu zawarta jest również opłata pobierana przez podmioty dostarczające system płatności.

Warto o tym pamiętać, bo pewnie są tacy, którzy myślą, że platformy tego typu to cud rozwiązujący problemy. Owszem, rozwiązują, ale nie są perpetuum mobile.

[ Dodano: 2015-05-11, 20:24 ]
PS. Pan Andrzej to fajny facet. Należy mu się ten album, a czytelnikom należy się, aby mogli mieć ten album u siebie :-)
 
spirit  Dołączył: 21 Lip 2007
Cytat
Czy mogę wesprzeć projekt anonimowo?
Tak, masz taką możliwość, ale wspierając projekt anonimowo, nie korzystasz w pełni ze wszystkich przywilejów członków społeczności wspieramkulture.pl. Nie możesz otrzymywać prezentów za swoje wsparcie ani śledzić historii wspieranych projektów w swoim profilu.
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
Enzo napisał/a:
Jest sprawa - Andrzej Baturo chce wydać album podsumowujący 50-lecie swojego fotografowania. Każdy grosz się liczy. Warto bo to kawał historii a przede wszystkim kawał znakomitej fotografii.

To bardzo smutne, że artysta tej klasy musi żebrać o parę groszy (bo w istocie pieniądze, które potrzebne są do realizacji przedsięwzięcia, to marne grosze w porównaniu z krociami jakimi szasta ministerstwo na inne, często wątpliwe projekty), żeby pozostawić coś po sobie, żeby jego dorobek nie poszedł na marne. Źle to świadczy o traktowaniu przez naszych władców kultury i sztuki. Sponsorów instytucjonalnych - firmy - też bardzo trudno zainteresować takim przedsięwzięciem bo musiałoby to być wydawnictwem reklamowym, a taka forma nie zawsze odpowiada twórcom.
 

ADestroyer  Dołączył: 16 Cze 2010
Cytat
To bardzo smutne, że artysta tej klasy musi żebrać o parę groszy

Ależ taka sytuacja jest w naszym kraju na prządku dziennym od paru dobrych lat i nic nie wskazuje, że to się zmieni. Nie wiem na ile kultura umiera, a na ile ewoluuje, fakt faktem, że twórcy (niejednokrotnie wybitni) nie mają wystarczających środków do życia, zaś ich pracą nikt nie jest zainteresowany. :-/
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
spirit napisał/a:
Cytat
Czy mogę wesprzeć projekt anonimowo?
Tak, masz taką możliwość, ale wspierając projekt anonimowo, nie korzystasz w pełni ze wszystkich przywilejów członków społeczności wspieramkulture.pl. Nie możesz otrzymywać prezentów za swoje wsparcie ani śledzić historii wspieranych projektów w swoim profilu.


Wyciągnałem z regulaminu co innego:



Cytat

$6 2. c)Wspierający anonimowo może otrzymać od Twórcy prezenty za wsparcie Projektu na zasadach określonych w § 8 ust. 7.

$8 7.W przypadku wsparcia projektu przez Wspierającego anonimowo, otrzymanie prezentu od Twórcy uzależnione jest od skontaktowania się przez Wspierającego anonimowo z Twórcą i udowodnienia dokonania wsparcia danego Projektu w terminie 5 dni od dnia dokonania wsparcia.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
tref, gdybyś nie dostał swojego egzemplarza postaram się skontaktować z autorem.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach