zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Mamy w firmie kilka LCD iiyama, ale takich z dolnej strefy cenowej (model 1900 SV to się chyba nazywa, 19") daje mu się ustawić 6500K i obraz jest naprawdę ładny. Kosztuje ok. 1100 brutto. Za 1300 to pewnie możesz mieć model z "X" w nazwie - ponoć wyraźnie lepsze :-) Rzeczywiście, najlepiej jak byś mógł sam oczkami swojemi popatrzeć, ale to jest chyba właściwy kierunek. (ciągle też sie namierzam na coś podobnego, bo 19" w rozdzielczości 1200x1024 naprawdę dużo może pokazać i do tego czytelnie, a nie jak teraz mam CRT 17" 1152x768, muszę używać okularów "do czytania", i pewnie dlatego nie zauważam różnych płaskości :mrgreen: )...
 
sp7foy  Dołączył: 31 Lip 2006
l_uka napisał/a:
iiyama wymienia nawet z jednym martwym/gorącym subpikselem


To ich pochwalić należy. Firmy krzak muszą czymś przyciągać, a tego typu kierunek jest bardzo słuszny.

Ja osobiście posiadam NECa i bardzo chwalę. Świetnie pod PS się pracuje, prawidłowo odwzorowuje kolory (oczywiście po podaniu odpowiedniego pliku do PS).
Cenowo w 1300 się zmieści bez problemów (jakieś 1100 obecnie kosztuje). Jednak w tym sprzęcie to tak naprawdę nie tyle liczy się firma co model / egzemplarz. Dlatego prywatnie każdemu zawsze będę doradzał własnooczne oblookanie.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
sp7foy napisał/a:
Firmy krzak muszą czymś przyciągać, a tego typu kierunek jest bardzo słuszny.

sp7foy, sugerujesz, że Iiyama to firma krzak?
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
no dobra a jezeli granica cenowa bedzie ok.1300?

http://www.iiyama.pl/defa...&PCAT=2&PTUBE=4
to sa ceny katalogowe - mozna w sklepie cos urwac. Tylko uwazaj na firmy z allegro - oni sprzedaja sporo taniej, ale to sa monitory wlasnie z co najmniej jednym uszkodzonym pikselem - iiyama sprzedaje im zwrocone egzemplarze, ktore przez allegro znow trafiaja do klientow ;-)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
l_uka, -dzieki za info o allegro....
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
powiem szczerze, ze nawet zastanawiałem sie nad takim egzemplarzem z allego. Problem tylko taki, ze iiyama ma siedzibę we Wrocławiu i tam trzeba by jechac obejrzec. Inna mozliwosc to autoryzowany sklep - oni nazywają to wyprzedażowe sztuki albo jakos tak. Rozmawialem w takim sklepie i facet powiedział, ze moze sprowadzić kilka sztuk to sobie wybiorę. W sumie to nadal jest iiyama, ma gwarancje itd

[ Dodano: 2006-08-28, 07:40 ]
a urwać mozna jakies 300-400pln na tych 19" po 1500 ;-) No ale ja na razie odpadłem - kasa poszla na co innego. Moze za 2 mies bede zn?w sie przymierzał :-/
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
przyznam szczerze, ze jestem troszke zaskoczony, ze wsrod najbardziej polecanych sa monitory iiyama, bo czytalem i slyszalem, ze monitory tej firmy sie dość zkiepściły ii z bardzo dobrych stały się po porstu dobre ii nie tylko dlatego, ze inne firmy polepszyly jakosc, ale jakosc monitorow tej firmy po prostu spadla - potwierdza to tylko, ze nie ma co sie sugerowac testami ii gdzies ogolnie zaslyszana opinia, bo jak wiadac uzytkownicy sa zadowoleni, a to chyba najwazniejesze :)
 
sp7foy  Dołączył: 31 Lip 2006
sołtys napisał/a:
przyznam szczerze, ze jestem troszke zaskoczony, ze wsrod najbardziej polecanych sa monitory iiyama


Zależy przez kogo.
Ja już pisałem co o nich sądzę. Ale ponieważ ta "marka" ma tutaj dużo fanów to nie będę toczył wojen. Każdy niech ma co lubi, ja ich nikomu nie polecę tak w ciemno.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
sp7foy napisał/a:
sołtys napisał/a:
przyznam szczerze, ze jestem troszke zaskoczony, ze wsrod najbardziej polecanych sa monitory iiyama

Zależy przez kogo.
Ja już pisałem co o nich sądzę. Ale ponieważ ta "marka" ma tutaj dużo fanów to nie będę toczył wojen. Każdy niech ma co lubi, ja ich nikomu nie polecę tak w ciemno.


czyli jednak jest coś na rzeczy .. jakoś umkneło mi co pisałeś o tej marce .. w każdym razie właśnie coraz więcej słychać głosów, że ta baaardzo dobra kiedyś marka się zbździła i zdazaja jej sie wpadki co niezmienia faktu, że nadal jest niezle, ale trzeba sie dobrze przyjzec konkretnemu egzemplarzowi przed zakupem. Natomiast znajomy polecal mi 18calowy monitor Eizo, ktory swego czasu kosztowal 6000 i byl przeznaczony do wyzszych celow niz net, word itp., a ktory w tej chwili trafia sie w niskich cenach (800-1200). Rewelacja, ale jesli chodzi o allegro to warto sie naprawde przyjzec egzemplarzowi przed zakupem - w kazdym razie Eizo chyba jest wiekszym gwartem niezawodnosci niz niestety iiyama.

[ Dodano: 2006-08-28, 13:39 ]
aha ii jesli juz kupowac LCD to taki, ktory mialby matryce INNĄ niż TN
 
sp7foy  Dołączył: 31 Lip 2006
sołtys napisał/a:
co niezmienia faktu, że nadal jest niezle, ale trzeba się dobrze przyjzec konkretnemu egzemplarzowi przed zakupem


Ponieważ technologia dużych LCD jest taka jaka jest a w dodatku inne czynniki mają tu duże znaczenie to każdemu zakupowi polecam się przyjrzeć. Jak sklep nie chce pokazać to zmienić sklep.
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
sołtys napisał/a:
w kazdym razie Eizo chyba jest wiekszym gwartem niezawodnosci niz niestety iiyama

sorki, ale co Ty porownujesz? Nowki sklepowe z 24mies gwarancji do Eizo z allegro? Trzeba sie znac, trzeba obejrzec i trzeba miec czas i nerwy, zeby kupowac uzywki na allegro. Owszem, jak ktos moze sobie pozwolic na taki komfort zakupu Eizo, to pewnie ze mozna trafic dobrze, moze nawet bardzo dobrze. Ale to zupelnie inna kategoria zakupow.
iiyama nie jest rewelacyjna ostatnimi czasy, ale ma dobry serwis i gwarancje door-2-door, a to jest wazne.
A jesli ktos chcialby poeksperymentowac, to polecam http://sklep.benchmark.pl/pelny_29731.html :mrgreen: Ostatnie odkrycie testerow LCD - odpowiednik samsunga (ta sama matryca, lepsza od TN) ale za sporo mniejsza kase.
Roznica miedzy tym Benq a iiyama jest taka, ze iiyama przebiera matryce do swoich produktow (kupuja matryce od samsunga), a Benq mozna trafic rozne. Tak czy siak, ten Benq to podobno doskonaly wspolczynik jakosc/cena 8-)
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
l_uka napisał/a:
sorki, ale co Ty porownujesz? Nowki sklepowe z 24mies gwarancji do Eizo z allegro?

w którym miejscu zrobiłem takie porównanie? .. przeczytalem swoj post jeszcze raz ii moze rzeczywiscie niefortunie umiescilem jedną myśl obok drugiej .. nie to mialem na mysli w kazdym razie, zeby porownywac nowke ze sklepu z gwarancja z eizo z allegro a tym bardziej, zeby utrzymywac, ze jedno rozwiazanie jest lepsze od drugiego, chociaz w bezposrednim porownaniu konkretnych egzemplarzy mogloby sie zdazyc, ze eizo by wygralo, no ale to takie gdybanie bez sensu .. oczywiscie bezpieczniej kupic nowke ze sklepu, zeby nie bylo niejasnosci
l_uka napisał/a:

Trzeba się znac, trzeba obejrzec i trzeba miec czas i nerwy, zeby kupowac uzywki na allegro.Owszem, jak ktos moze sobie pozwolic na taki komfort zakupu Eizo, to pewnie ze mozna trafic dobrze, moze nawet bardzo dobrze. Ale to zupelnie inna kategoria zakupow.

Zdecydowanie ii w 100% sie z tym zgadzam
 
wielebny  Dołączył: 31 Sie 2006
Hej.
Fafniak polecam pójść samemu i zobaczyć na własne oczy ..., ponieważ jesteś z Wawy to polecam, sklep ostro sprzedający na allegro : sklep
Mają całkiem niezłą kolekcję monitorów,mieszczą się w centrum (na przeciwko parku saskiego), a co najważniejsze można sobie przynieść własne fotki, filmy.itp. i pooglądać na danym monitorze, poza tym mają całkiem sensowną obsługę tzn. każdy z tam sprzedających ma swoją działkę , którą się zajmuje i na której się zna.
(Dodam tylko, że nie jestem z nimi związany, a poznałem tą firmę tylko dlatego, że kupowałem tam głośniki....zawsze możesz tam tylko pójść na "zwiad" , a nie musisz tam kupować.)
Polecam zrobić tak, wziąść parę fotek z dużą ilościa mocnych kolorów i parę gdzie jest dużo czarnego tła. I tak : na kolorowych ocenić , wierność / nasycenie kolorów (i tu patrzyłbym tylko , aby dany model nie był jakoś bardzo odstający od reszty, niż to czy jest "super wierny" ), a po drugie na ciemnych fotkach , sprawdziłbym czy monitor nie daje poświaty, czyli czy "czarny" się nie świeci i na to głównie zwróciłbym uwagę, dla mnie jest to najbardziej wkurzająca rzecz w LCD...
Aha warto jeszcze sprawdzić jak wygląda obraz patrząc na niego pod kątem, są matryce , posiadające bardzo mały kąt widzenia i to też jest bardzo wkurzające , wygląda to tak, że patrząc pod kątem obraz jest "wyprany" kiepskie barwy, brak kontrastu itd.
Generalnie na forum MVA masz naprawdę dużo informacji o LCD.
Dodam tylko, że nie polegał bym przy zakupie monitora TYLKO na tym czy jest to produkt polecany przez ludzi, a poszedłbym do sklepu i zobaczył sam czy mi się podoba czy nie, naprawdę już nie raz się na tym przejechałem, że kupiłem "polecany" produkt, a mi on z jakiś powodów nie odpowiadał.
Pozdrawiam.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
wielebny napisał/a:

Polecam zrobić tak, wziąść parę fotek z dużą ilościa mocnych kolorów i parę gdzie jest dużo czarnego tła. I tak : na kolorowych ocenić , wierność / nasycenie kolorów (i tu patrzyłbym tylko , aby dany model nie był jakoś bardzo odstający od reszty, niż to czy jest "super wierny" ), a po drugie na ciemnych fotkach , sprawdziłbym czy monitor nie daje poświaty, czyli czy "czarny" się nie świeci i na to głównie zwróciłbym uwagę, dla mnie jest to najbardziej wkurzająca rzecz w LCD...
[...]
Dodam tylko, że nie polegał bym przy zakupie monitora TYLKO na tym czy jest to produkt polecany przez ludzi, a poszedłbym do sklepu i zobaczył sam czy mi się podoba czy nie, naprawdę już nie raz się na tym przejechałem, że kupiłem "polecany" produkt, a mi on z jakiś powodów nie odpowiadał.
Pozdrawiam.


Jesli ktos potrzebuje monitor do ogladania zdjec, to Twoje rady beda w porzadku. Jesli ktos potrzebuje monitor do zaawansowanej obrobki, to to, co napisales, bedzie dla niego prawie zupelnie nieprzydatne.

Sa monitory, ktore umozliwiaja prace z kolorem i sa takie, ktore sie do tego nie nadaja.

Moj znajomy, grafik, ktory projektuje m.in. opakowania do roznych produktow dla duzych koncernow uzywa Formaca Gallery 2010 i nie narzeka (jego klienci tez nie).

Tu (niemiecki sklep z wysylka do Polski) mozna go kupic za 485€:
http://www2.computerunive...english&pm=b+DE

Zaleta jest duza rozdzielczosc (1600x1200), ktora ulatwia prace.

W polsce 19-tke mozna dostac za 1699:
http://digitalo.pl/produc...products_id=303
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
dziekuje wszystkim za radzy - monitor zakupilem wlasnie w Lorien......
wybralem NEC 1970NXp - naprawde niezle wyswietla foty......wada to wysoki kontrast w stosunku do CRT - wlaczone naraz wymagaja sporej korekty LCD (kontrast/jasnosc) a przez to zle wyswietla foty po korekcie.....ale trudno - CRT jest do obrabiania :)
Mam natomiast dziwny efekt gdy zmienie czestotliwosc odswierzania nz 70 Hz a obraz mam podlaczony przez kabel cyfrowy. Na granicy czarnych i jasnych pixeli wystepuja zielonkawe migajace pixele - takie jakies zaklocenia....
Dzwonilem do sklepu ale facet powiedzial zeby inaczej poprowadzic kabel....
Przy analogowym kablu nie ma tego zjawiska....
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Fafniak napisał/a:
dziekuje wszystkim za radzy - monitor zakupilem wlasnie w Lorien......
wybralem NEC 1970NXp - naprawde niezle wyswietla foty......


Szkoda, ze nie wybrales wersji bez "p". Niewiele drozszy, a mniej swieci i ogolnie lepszy do pracy z foto (na podst. tego co czytalem na mva.pl).
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
dan, - chyba 200 albo 300 wiecej...jako dodatkowy monitor? Szkoda mi bylo kasy....
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Fafniak napisał/a:
dan, - chyba 200 albo 300 wiecej...jako dodatkowy monitor? Szkoda mi bylo kasy....


No jasne. Rozumiem. Teraz dopiero przeczytalem caly watek :-P

Ja wlasnie zamowilem 1970NX, bo juz odechcialo mi sie zbierac na Formaca 2010 :mrgreen: Tym bardziej, że po drodze jeszcze spory wydatek w postaci K10D :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Jak dostane monitor, to napisze pare slow, czy ten sprzet jest czegos wart :-)
 
sp7foy  Dołączył: 31 Lip 2006
Fafniak napisał/a:
Mam natomiast dziwny efekt gdy zmienie czestotliwosc odswierzania nz 70 Hz a obraz mam podlaczony przez kabel cyfrowy.


A producent jaką częstotliwość podaje? Nie przypadkiem 60Hz?
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
we wlasciwosciach monitor mam 2 mozliwosci 60 i 70 Hz

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach