kaszalot  Dołączył: 26 Lis 2006
uszkodzone zdjęcia
Podczas wyprawy na wakacjach uszkodzeniu uległa karta pamięci, a z nią większość zapisanych zdjęć (jpg). Część odzyskałem, części nie potrafię otworzyć. Czy któryś z forumowiczów poleciłby jakiś darmowy program ?!
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Mam podobny problem.

Ok. 300 zdjec z karty zniknelo. Wszystkie programy do przywracania utraconych danych, ktore sprawdzilem, odzyskuja wiekszosc zdjec. Niestety ok. 35 plikow jest mniejszym lub wiekszym stopniu uszkodzona.

Odzyskane zdjecia maja zroznicowane rozmiary - te uszkodzone np 300 KB, te dobre po 8 MB (przy standardowej wielkosci 2-3 MB).

W tej chwili rozwazam oddanie karty do profesjonalnej firmy. Mam wrazenie, ze to tylko niegrozne uszkodzenie logiczne i odzyskanie ich nie powinno stanowic problemu.

:roll:
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
kaszalot, poczytaj tu, a szczególnie ostatni wpis:
http://pentax.org.pl/view...y+odzyskuj%B1ce
 
zander  Dołączył: 18 Mar 2007
Każda operacja z kartą (włożenie do czytnika,próba odzysku jakimś programem)powoduje że szanse na odzyskanie danych maleją.
Takie info uzyskałem z firmy która się tym zajmuje profesjonalnie.(Kiedyś po nieudanej próbie odzysku po formacie karty XD w Fuji kolegi)
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
zander napisał/a:
Każda operacja z kartą (włożenie do czytnika,próba odzysku jakimś programem)powoduje że szanse na odzyskanie danych maleją.

No to mnie nie pocieszyles...

zander napisał/a:
Takie info uzyskałem z firmy która się tym zajmuje profesjonalnie.

A orientujesz sie moze, ile kosztuje odzyskiwanie zdjec w takiej firmie?
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
zander napisał/a:
Takie info uzyskałem z firmy która się tym zajmuje profesjonalnie.

No jasne. Jeszcze sam odzyskasz i do nich nie przyniesiesz :)
 

vertiico  Dołączył: 08 Maj 2007
zander napisał/a:
Każda operacja z kartą (włożenie do czytnika,próba odzysku jakimś programem)powoduje że szanse na odzyskanie danych maleją.

dobre sobie :evilsmile: zamontowac jako "ro" zrobic zrzut karty i operowac na kopi ;)
 
grapys  Dołączył: 03 Wrz 2007
Cześć,
Ja dostałem jakiś programik razem z aparatem. Nie wiem na chwilę obecną co jest wart, ale jak tylko wrócę w weekend do domu to postaram się sprawdzić, na ile pomocny jest. Przypomnij się w piątek wieczorem, bądź w sobotę na PW.
 
PaweleS  Dołączył: 06 Mar 2007
Ja z kolei dostałem jakis program wraz z kartą Sandisk.nie używałem ale moge sprawdzic w razie co?Kiedyś też gdy miałem problem z zaginionymi partycjami udało mi się odzyskać zdjęcia zapisane na tych partycjach za pomocą systemu BeOS.
 

TePe  Dołączył: 24 Sie 2006
Też mam taką sytuację, nawet już zdążyłem się pogodzić z utraconymi zdjęciami, ale po tym poście wspomnienia powróciły ;) żaden program jej nie rusza (pewnie padła elektronika na karcie) jeżeli ktoś zna i poleca dobrą firmę do odzyskiwania danych z karty to poproszę o namiar, kartę mam może zaryzykuje i im wyśle.

I tak przy okazji padła mi karta Kingstone elite - zawiodłem się na tej firmie :/
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
PaweleS napisał/a:
za pomocą systemu BeOS.

BeOS jest kochany :-) PaweleS, próbowałeś Haiku?
 

Throwend  Dołączył: 26 Kwi 2007
2 tysiące z czyms i dałem sobie spokój :P
 

Tok'Ra  Dołączył: 11 Lip 2006
vertiico napisał/a:

dobre sobie :evilsmile: zamontowac jako "ro" zrobic zrzut karty i operowac na kopi ;)


Wcale to nie jest smieszny pomysl - kolega tak odzyskuje dane z kart- a zaczelo sie od tego, ze jego qmpel nie mogl zostawic ani aparatu, ani karty, bo musial kolejne foty na slubie robic.
Tak wiec, kolega najpierw zrobil tak jakby zrzut obrazu karty do iso jakims takim programem z hex w nazwie, co zbudowal mu plik iso z uszkodzona zawartoscia, potem zamontowal ten plik iso jako kolejny naped w systemie, a nastepnie takim fajnym programem co to juz kiedys polecalem wyciagnal wszystkie zdjecia. Tak wiec, klucz do sukcesu lezy w tym, by karta byla widziana elektronicznie - a reszta jest do zrobienia zawsze.
 
kierdel  Dołączył: 20 Lip 2007
Tok'Ra napisał/a:
Tak wiec, klucz do sukcesu lezy w tym, by karta byla widziana elektronicznie - a reszta jest do zrobienia zawsze.

Nie wiem jak jest z kartami, ale tak mi sie kolacze, ze czasem jest mozliwosc odczytania posredniej wartosci, a nie 0 i 1, ktore dostaniesz po zrobieniu widoku ISO i potem mozna tylko zgadywac czy to jest 0 czy moze powinno tam byc 1 tylko ladunek byl troche za maly i czytnik daje 0.

Tak jakbys probowal odtworzyc co bylo wczesniej na dysku zrzucajac jego widok. Dysponujesz 0rami i 1kami. Zero szans na odtworzenie czegokolwiek. Jak dysponujesz nosnikiem, profesjonalnym softem i sprzetem to mozesz IMHO zrobic o wiele wiecej.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
kierdel napisał/a:
Tak jakbys probowal odtworzyc co bylo wczesniej na dysku zrzucajac jego widok.
Nie zrozumiałem - odtwarzanie zawartości partycji z jej obrazu (zapisanego gzieś tam) stosuję dość często, i nie zauważyłem nieprawidłowości.
 

Tok'Ra  Dołączył: 11 Lip 2006
No wlasnie...
Jak ktos chce to niech poeksperymentuje z genialnym programem o nazwie WinHex, bo qmpel chyba nim taki patent wymyslil, jak sklonowanie karty do pliku:
http://www.idg.pl/ftp/pc_7857/WinHEX.12.5.html
On nim robi wlasnie takie zrzuty z karty - ale przy najblizszym piwie jeszcze go podpytam, bo temat byl mi slabo potrzebny. A potem chyba daemon tools i potrzebny jeszcze tylko dobry program do odzyskiwania zdjec - w sumie wiec Pikuś, a nie robota :evilsmile:
Jak ktos juz zrobi taki image karty to moze mi linka do niego podeslac - i zobacze co da sie wyciagnac z tego ...

Cytuje za producentem:
Edytor WinHex pracujący w kodzie szesnastkowym, który może okazać się niezbędny do odzyskania danych. Narzędzie umożliwia podgląd i edycję wszystkich rodzajów plików, umożliwia odzyskiwanie utraconych danych w wyniku awarii systemu plików. Aplikacja zawiera: Disk Editor przeznaczony do pracy z dyskami, dyskietkami, napędami optycznymi, ZIP, Smart Media, Compact Flash. Obsługuje partycje FAT12, FAT16, FAT32 i NTFS. Ram Editor pozwala na dostęp do pliku wirtualnej pamięci komputera. Program analizuje i porównuje ze sobą pliki. Posiada również inne narzędzia i opcje (klonowanie dysków, obsługa 128 bitowych kluczy szyfrujących, konwertowanie formatów takich jak binarny, hex ASCII, Intel Hex, Motorola S), niezbędnych dla zaawansowanej obsługi komputera.
 
kierdel  Dołączył: 20 Lip 2007
zorzyk napisał/a:
kierdel napisał/a:
Tak jakbys probowal odtworzyc co bylo wczesniej na dysku zrzucajac jego widok.
Nie zrozumiałem - odtwarzanie zawartości partycji z jej obrazu (zapisanego gzieś tam) stosuję dość często, i nie zauważyłem nieprawidłowości.

Chodzilo mi o to, ze jak masz widok to mozesz odtworzyc tylko dokladnie to co tam bylo. Majac do dyspozycji nosnik mozesz odtworzyc tez nie to co jest na nosniku ale to co bylo wczesniej (wiec np to co bylo przed awaria). Przynajmniej tak jest z dyskami. Pewnie z kartami to jest troche inaczej wiec moje wypociny i tak moga miec maly sens.

Chodzi mi wylacznie o to, ze jezeli komus nie udaje sie "zreperowac" danych z widoku, bo nie zawsze da sie zreperowac bazujac tylko na idealnym 0 - 1kowym widoku,
to dysponujacy lepszym sprzetem specjalista moze wyciagnac z nosnika wiecej.
Dlatego mysle, ze to co powiedziano zanderowi:
zander napisał/a:
Każda operacja z kartą (włożenie do czytnika,próba odzysku jakimś programem)powoduje że szanse na odzyskanie danych maleją.

Moze byc prawda.
 

hamster  Dołączył: 11 Paź 2006
kierdel, coś kiedyś słyszałem o wykorzystaniu histerezy namagnesowania nośnika, więc raczej kart pamięci nie dotyczy. Brakuje nam tu jakiegoś specjalisty by się wypowiedział.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach