l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
SCA 374 AF
czy ktos wie, czy ta stopka dziala bez lampy? ma wlasne zasilanie, wiec czemu nie ;-)
chodzi oczywiscie o wspomaganie AF :-)
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Działa
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
a uzywales jej moze w sposob, o ktorym mowie? Sprawdza sie i warto?
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Nie używałem - w znaczeniu, że AF wspomagać przy lampie zdjetej - ale przy DSLR to może mieć sens....

[ Dodano: 2006-09-02, 17:40 ]
teraz wrzuciłem na DS-a - działa, ale tak niemrawo jakoś, musi być dość blisko (2-3 m)... taka trochę teoretyczna funkcjonalność.....
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Tak podpinając się pod lampy, to Rudimex sprzedaje na Allegro nowego Soligora MZ-340 AF ze wspomaganiem AF do 5m za 150zł. Lampa jest wprawdzie w kategorii lamp do Nikona, ale w opisie ma Pentax-a. Napisali, że pasuje tylko do analogowych Pentax-ów, ale może mieli na myśli P-TTL, a zapomnieli o TTL-u w *ist D i *istDS/DS2.
 

Tok'Ra  Dołączył: 11 Lip 2006
Temat zakupu taniej acz sprawnej lampy bardzo mnie interesuje - ale nie wiem dlaczego, przekopujac sie przez starsze archiwa doczytalem sie, ze pan R. z serwisu strasznie duzo mial pracy z DL/DS-ami uszkodzonymi przez stare Soligory. Jako elektronik podejrzewam, ze problemem jest napiecie pojawiajace sie na stopce lampy w momencie blysku - tak wiec uwazam, ze lampa TTL do cyfraka tak, ale po malej acz uciazliwej przerobce elektroniki - by napiecie na stopce nigdy nie bylo wieksze nigdy niz 5 V. Gdyby ktos gdzies trafil na specyfikacje protokolu komunikacyjnego pTTL - to bylbym zainteresowany poznaniem tej tajemnicy gleboko skrywanej w dokumentacji Pentaxa. W mojej instrukcji do Samsunga GX-1S jest natomiast proponowana tylko lampa Samsunga SEF-36PZF ... ktora pracuje w standardzie P-TTL ;-) , ktorej nie znalazlem jeszcze na polskim rynku - w DDRrze jest od 250 euro, ale i tam specjalnie nie jest dokladnie opisana. Najciekawsze jest to, ze lampa ta moze rowniez pracowac z GX-1S w trybie komunikacji... WIRELESS - co kojarzy sie z radiowa technologia bezprzewodowa, ale zastanawiam sie, czy to nie jest raczej jakas fotocela - bo w instrukcji byl lakoniczny opis do konfiguracji aparatu z dwiema takimi lampami.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Tok'Ra napisał/a:
W mojej instrukcji do Samsunga GX-1S jest natomiast proponowana tylko lampa Samsunga SEF-36PZF ... ktora pracuje w standardzie P-TTL ;-) , ktorej nie znalazlem jeszcze na polskim rynku


Najprawdopodobniej to jest AF-360FGZ z inną nalepką. Tak jak GX-1S to DS2.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach