pawgra  Dołączył: 29 Maj 2008
MX, SuperA
 

fanmario  Dołączył: 23 Paź 2007
MX tak ale w SuperA pada niestety elektronika po latach.
KX i K1000 to proste konstrukcje.
Również Cosina CT-1
A na M42 Chinon CSII
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Tylko MX.
 

krzychu1979  Dołączył: 17 Wrz 2011
K1000 strasznie się ceni (przynajmniej na zatoce) i o ile się nie mylę nie ma podglądu GO. MX też cenę trzymają dobrze, sęk w tym że egzemplarze często zajechane jak koń szmaciarza (wiem bo szukałem od początku roku). LX raczej powyżej budżetu.
Najtaniej i w pewnym sensie najlepiej wyjdą wszelkie P30. Mają podgląd GO, pokrętło czasów, automatykę przesłony. Niestety plastikowe do granic możliwości :-? Ja osobiście lubię czuć że coś trzymam w ręce dlatego szukałem w pancernej serii K - K2, KX to dobre aparaty i nie ma na nie takiego popytu jak na MX więc można złapać okazje.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Ceny na alledrogo kształtowane są przez posty podobne temu forum.
 

fanmario  Dołączył: 23 Paź 2007
rychu napisał/a:
Ceny na alledrogo kształtowane są przez posty podobne temu forum.

W doskonałym stanie a na dołączonych fotach wyglądają jak po przejściu tsunami.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
krzychu1979 napisał/a:
najlepiej wyjdą wszelkie P30. Mają podgląd GO, pokrętło czasów, automatykę przesłony. Niestety plastikowe do granic możliwości
Bez przesady. Akurat P30 są robione solidnie i ze starego, dobrego plastiku. MZ- są z dużo gorszych tworzyw robione.
 

krzychu1979  Dołączył: 17 Wrz 2011
Dada napisał/a:
krzychu1979 napisał/a:
najlepiej wyjdą wszelkie P30. Mają podgląd GO, pokrętło czasów, automatykę przesłony. Niestety plastikowe do granic możliwości
Bez przesady. Akurat P30 są robione solidnie i ze starego, dobrego plastiku. MZ- są z dużo gorszych tworzyw robione.

Ależ ja nie czepiam się jakości. Pisząc "najlepiej wyjdą" chciałem powiedzieć, że to bardzo fajne aparaty są i wcale nie twierdze że złej jakości. Przez dłuższy czas miałem P30t i bardzo go sobie ceniłem. Pisząc o plastikach myślałem o "feelingu", wadze i wyglądzie na półce. W tych kategoriach stare serie wychodzą lepiej, szczególnie seria K (szkoda, że w niej zrezygnowano z bajerancko wyprofilowanej wajchy naciągu filmu ze Spotmaticów).
 

tengo  Dołączył: 16 Lis 2014
Mhm... bardzo dużo propozycji, ciężko będzie wybrać. Patrzyłem na ceny modeli, które wymieniliście i w 90% wszystko kosztuje ponad 100€, a czasami ceny dochodzą prawie do 200€. Więc albo będę czekać na okazję, albo po prostu się szarpnę i kupię to co jest. Tak czy siak dzięki za propozycje, bo sam strasznie bym się męczył, żeby do czegokolwiek dojść.

@edit
Trafiłem właśnie pewną aukcje na niemieckim ebay'u:
http://www.ebay.de/itm/Pe...dkAAOSwr7ZW3HFY

Powiedzcie mi drodzy koledzy - warto w to zainwestować?
Wg. opisu wszystko działa, baterie ma zasadzone, więc tylko założyć obiektyw i strzelać.

Do tego dokupiłbym 50mm f/1.7. Co myślicie?
 

fanmario  Dołączył: 23 Paź 2007
Kupno używanego korpusu to zawsze jest loteria, tu dużo nie ryzykujesz.
 

tengo  Dołączył: 16 Lis 2014
Właśnie o to chodzi, tym bardziej, że kupno nowego korpusu nie wchodzi w grę, bo tych już nie produkują :p Kupię, zobaczymy co z tego wyjdzie ;) Dzięki za rady
 

fanmario  Dołączył: 23 Paź 2007
Co ja tam wcześniej pisałem...
Dziś kupiłem Super A , czyli Super Program w innej nazwie...
Porównam z tym moim i zobaczymy który ładniejszy :-P
Klisza z lodówki wyjęta niech się uleży farba przez kilka dni.
 

krzychu1979  Dołączył: 17 Wrz 2011
Kupiłem K2 bardzo niedawno. Szczerze mówiąc właśnie skończyłem robienie odbitek z testowej rolki. Jeśli jest w pełni sprawny to nie pożałujesz - w końcu to topowy model serii K :evilsmile: Ma wszystko czego dusza zapragnie ;-) No i jest przepiękny.
 

fanmario  Dołączył: 23 Paź 2007
Wszystkie są piękne a ten ma styki nie po tej stronie co trzeba :-P
Kupuję co jakiś czas te zabytki.
Ale najpiękniejszy z lusterek 35mm to Olympus OM-1.
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
krzychu1979 napisał/a:
Najtaniej i w pewnym sensie najlepiej wyjdą wszelkie P30. Mają podgląd GO, pokrętło czasów, automatykę przesłony. Niestety plastikowe do granic możliwości

P30 to z przodu blacha obleczona plastikiem, tylna, pokrywa dół i góra to tworzywo.

Tydzień cierpliwości i trochę korpusów będzie, chyba każdej serii w tym LX w stanie pudełkowym jakby ktoś szukał.
 

tengo  Dołączył: 16 Lis 2014
no mi pozostało jeszcze dokupić obiektyw (M 50/1.7), poczekać na przesyłkę i zacząć robić zdjęcia :-)
Będę też musiał się zagłębić w tajniki pracy z analogiem, ale mam nadzieję, że nie będzie to tak trudne jak mi się wydaje, bo szczerze mówiąc to trochę się boje tego analogu :lol:
 

krzychu1979  Dołączył: 17 Wrz 2011
tengo napisał/a:
....
Będę też musiał się zagłębić w tajniki pracy z analogiem, ale mam nadzieję, że nie będzie to tak trudne jak mi się wydaje, bo szczerze mówiąc to trochę się boje tego analogu :lol:

Nie ma się czego bać. K2 (a przynajmniej mój) naświetla bardzo przewidywalnie. Na rolce testowej zero zmarnowanych klatek. Robiłem w manualu i automacie i chyba tylko dwa lub trzy razy użyłem korekcji ekspozycji.
 

tengo  Dołączył: 16 Lis 2014
filmy, wywoływanie to dla mnie czarna magia - póki co oczywiście :-) dużo przede mną coś czuje i pewnie o wiele będę pytać
 

irek83  Dołączył: 11 Paź 2014
tengo, będziesz zaskoczony jak szybko Ci pójdzie, tak jak espresso, napisał, na początek trzeba wybrać odpowiedni film, wywoływacz, aparat w dłoń i fotografować. Świetna zabawa która daje mnóstwo satysfakcji z przeprowadzonego procesu od poczatku do końca. Mi tylko marzy się jeszcze kiedyś ciemnia bo tego jeszcze nie próbowałem.
Powodzenia.
 

krzychu1979  Dołączył: 17 Wrz 2011
A mi robienie odbitek bardzo odpowiada. W całym procesie powstawania fotografii to właśnie w tych kilku sekundach kiedy na papierze pojawiają się kształty jest najwięcej "magii". Czy jest sens robić odbitki z małego obrazka? Taki sam jak robienie skanów z małego obrazka. Wiadomo, że im większy format tym lepszy efekt ale nie każdy ma 4x5".
Dla mnie analog ma sens tylko w połączeniu z odbitkami, może dlatego że nie umiem skanować :mrgreen: Tak więc Irek nie słuchaj nikogo tylko szukaj powiększalnika.
A co do 4x5 to mam prawie całą paczkę Kodak Technical Pan w tym formacie i nie mam pojęcia jak to wykorzystać :-(

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach