el Burakos  Dołączył: 12 Gru 2009
budżet max 1700 zł
przekątna 15,6
z systemem :)
lapek taki, aby dał rade z CS5 (to właściwie jedyny powód dla którego potrzebuje kompa)
pomożecie?
 

zipzip  Dołączył: 06 Sty 2010
Wchodzisz na stronę:
http://www.x-kom.pl/g-2/c...price][to]=1700
i wybierasz do woli.
Niekoniecznie tam musisz kupić, ale pooglądać można.
 

macioh  Dołączył: 28 Gru 2006
Albo, jeśli nie zależy Ci na nowym sprzęcie, wchodzisz np na amso.pl lub szukasz ich na allegro.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Ja ostatnio kupowałem w cenie do 1500.

Wybórł padł na lenovo serii b (matowa matryca) z najsłabszym i3.

Za te 200zł pewnie można już dorzucić lepszy procesor (albo ssd, choć w tych lenovo standardowo jest sshd z 8GB cache SSD - mam taki w domowym od 2 lat i nie narzekam)

[ Dodano: 2016-04-27, 20:04 ]
Zresztą w ostatnio co rok kupuję takie laptopy do 1500 (dla siebie, dla rodziców i tego miesiąca dla ciotki) i za każdym razem to bylo lenovo z serii b z najprostszym i3.
Jedyne co mnie martwi to ze im nowszy tym gorsza jakość obudowy (materiały, chropowatosc) mimo ze forma wtryskowa ta sama :/

 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
opiszon napisał/a:
mimo ze forma wtryskowa ta sama

Albo dlatego :mrgreen:
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
No tak, zużyła się, więc gładka zamiast chropowata plus trochę gorszy plastik i jest dysonans.
Ale jakbym nie miał starego modelu to bym nie zauważył problemu bo jakość wykonania konkurencyjnych modeli innych producentów jest podobna :P

 

el Burakos  Dołączył: 12 Gru 2009
opiszon, z systemem i i3 do 1500zł?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Tak, zobacz np oficjalny sklep Lenovo na allegro - tam ostatnio kupowałem - zamówiłem wieczorem, w nocy wysłali, rano kurier przyniósł ;-) (uroki mieszkania w pobliżu magazynu Komputronika który jest tym oficjalnym sklepem Lenovo - ale ceny lepsze niż na komputronik.pl )

 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
opiszon napisał/a:
Wybórł padł na lenovo serii b (matowa matryca) z najsłbszym i3.

Też mam takowego. Jakieś 1300 zł kosztował (bez systemu). Zainstalowałem Ubuntu i PS CC działa bez większych problemów.
 

el Burakos  Dołączył: 12 Gru 2009
opiszon, kopiłem w x-komie, za 1600 z systemem, na razie wrażenia ok chociaż klawiatura bardzo delikatna.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
klawiatura mi nie przeszkadza (ale w moim modelu jest trochę mniej uginająca się niż w tych nowych)

tam, gdzie dużo piszę na klawiaturze, mam zewnętrzną - w pracy Microsoft Natural Keyboard, w domu Logitecha z dużym skokiem klawiszy

klawiatury laptopów z założenia nie nadają się do długotrwałego pisania, więc nie przeszkadza mi ich lepsza czy gorsza jakość
do napisania maila czy paru postów na forum - w sam raz ;-)
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
opiszon napisał/a:
do napisania maila czy paru postów na forum - w sam raz
Na napisanie 17665 postów jak znalazł ;)
 

zipzip  Dołączył: 06 Sty 2010
Kytutr napisał/a:
Na napisanie 17665 postów jak znalazł ;)

Tiaa ... tylko że opiszon pierwsze posty pisał na Spectrum, tym z gumową klawiaturą ;-)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Na Timexie jeżeli chodzi o ścisłość :P
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
zipzip napisał/a:
opiszon pierwsze posty pisał na Spectrum, tym z gumową klawiaturą

Eee, chyba za młody żeby pamiętać Sinclairy...
... ja w liceum perforowałem karty do Odry 1305 :mrgreen:
 

szybkiparowoz  Dołączył: 20 Lut 2011
Do Odry to ja w liceum wrzucałem puste butelki...
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
opiszon napisał/a:
Na Timexie jeżeli chodzi o ścisłość
A ja jeszcze mojego mam... 8-)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Ja nie miałem swojego, więc nie mam. Ale korzystałem :P
 

fanmario  Dołączył: 23 Paź 2007
zipzip napisał/a:
Kytutr napisał/a:
Na napisanie 17665 postów jak znalazł ;)

Tiaa ... tylko że opiszon pierwsze posty pisał na Spectrum, tym z gumową klawiaturą ;-)

ZX Spectrum następca ZX 81 miał gumową klawiaturę.
Miałem oba.
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
Pozwolę sobie odkopać wątek.
Poszukuję jakiegoś laptopa do "podstawowych czynności komputerowych", ale od takiego producenta, co nie ma klientów zbyt głęboko w #%*&$*.
Mam HP Probook 4720, w którym po ostatnich aktualizacjach nie mogę nawet obejrzeć filmu w przeglądarce- ścieżka dźwiękowa jest, ale wyświetla się zielony kolor (sterownik grafiki, który poprawnie wyświetlał nie działa stabilnie z win10). Zanim zaktualizowałem z Win7 na 10 w dostępnych informacjach sprzęt opisywano jako zgodny- jak się okazuje w praniu- nie do końca. Jakby tego było mało, ostatnia aktualizacja systemu operacyjnego całkowicie wykrzacza komputer. Nowych sterowników nie będzie i koniec. Sprzęt skonfigurowany tak, że nic się już z nim nie zrobi, mimo że działa (przyzwoicie) sprawnie i (prawie) niezawodnie.

Poszukuję czegoś z matową matrycą, około 17cali, dobra karta dźwiękowa (stereo) i najlepiej grafika nie zintegrowana. Najlepiej, żeby już chodziło z win10 (szczerze, to nie mam siły walczyć z BSD/linux, w łindołsach przynajmniej mam jako-takie pojęcie o walce z systemem). I nie musi to być najnowszy model- wręcz przeciwnie.
I jakie typy przyłączy do dysków twardych są teraz w modzie?
Mogę prosić o poradę?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach