irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
Ile zwykle wytrzymują zwykłe bateryjki?
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
irek83, w MZ-7 baterie (kupione za €5) mam jakieś 2 lata i ok. 20 rolek. I działają dalej. W akumulatorki bym się raczej nie bawił w Twoim przypadku, bo to chyba nie jest jedyny analog jaki posiadasz.
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
kojut, :-B

[ Dodano: 2016-05-13, 00:21 ]
Baterie załadowane, pierwszy lepszy film z tesco na próbę, fuji color c200 i teraz tak jak w instrukcji wyczytałem aparat sam rozpoznaje jaki film został załadowany i nic nie muszę kombinować ? Kolejne pytanie odnośnie datownika, jak się ustawia datę bo mi się na nim nic nie wyświetla :-/
Jak ustawiam przysłonę sam to mam tryb AV, po przełączeniu przysłony na A w aparacie załącza się tryb P.
Pierwsze wrażenia są pozytywne, AF działa szybko, aparat dobrze leży w dłoni.
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
Baterie załadowane, pierwszy lepszy film z tesco na próbę, fuji color c200 i teraz tak jak w instrukcji wyczytałem aparat sam rozpoznaje jaki film został załadowany i nic nie muszę kombinować ? Kolejne pytanie odnośnie datownika, jak się ustawia datę bo mi się na nim nic nie wyświetla :-/
Jak ustawiam przysłonę sam to mam tryb AV, po przełączeniu przysłony na A w aparacie załącza się tryb P.
Pierwsze wrażenia są pozytywne, AF działa szybko, aparat dobrze leży w dłoni.
 

fanmario  Dołączył: 22 Paź 2007
irek83 napisał/a:
Baterie załadowane, pierwszy lepszy film z tesco na próbę, fuji color c200 i teraz tak jak w instrukcji wyczytałem aparat sam rozpoznaje jaki film został załadowany i nic nie muszę kombinować ? Kolejne pytanie odnośnie datownika, jak się ustawia datę bo mi się na nim nic nie wyświetla :-/
Jak ustawiam przysłonę sam to mam tryb AV, po przełączeniu przysłony na A w aparacie załącza się tryb P.
Pierwsze wrażenia są pozytywne, AF działa szybko, aparat dobrze leży w dłoni.

Daruj sobie datownik, który z reguły prosi o pastylkę litową, jest pod deklem.
Poważnie potrzebujesz zdjęcia z data na czerwono w kolorze?
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
fanmario napisał/a:
czerwono w kolorze?
że on w kadrze takie coś robi :?: :shock: Myślałem, że datę zostawia na brzegach filmu :oops:
 

fanmario  Dołączył: 22 Paź 2007
W kadrze, i to był niezły bajer dla tanich kompaktów.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
irek83 napisał/a:
aparat sam rozpoznaje jaki film został załadowany i nic nie muszę kombinować

Jeśli kasetka ma kod DX, to ustawi się ISO samoczynnie, a aparat zacznie sam zwijać film po 37 klatce (jeśli załadowałeś 36-klatkowy). Zawsze możesz przestawić pokrętło korekcji na pozycję ISO i zobaczyć, co się tam ustawiło. Jeśli założysz film w kasetce bez kodu DX, aparat ustawi ostatnio używaną czułość albo jakąś wartość domyślną (musisz to potwierdzić w instrukcji).

irek83 napisał/a:
Jak ustawiam przysłonę sam to mam tryb AV, po przełączeniu przysłony na A w aparacie załącza się tryb P.

A jak zostawisz A na obiektywie, a czas ustawisz ręcznie, to masz tryb Tv. Tak to działa. :-) Możesz także obie wartości wybrać sam, wtedy masz pełny manual.
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
bakulik, na opakowaniu jest oznaczenie DX F a filmy mają 24 klatki.
bakulik napisał/a:
A jak zostawisz A na obiektywie, a czas ustawisz ręcznie, to masz tryb Tv
indeed
bakulik napisał/a:
Zawsze możesz przestawić pokrętło korekcji na pozycję ISO i zobaczyć, co się tam ustawiło
ustawiło iso 200
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
irek83 napisał/a:
filmy mają 24 klatki

To pewnie zwinie po 25. MZ-6 dla kasetek z DX cofa film po n+1 klatce, a bez kodu - gdy poczuje opór przy przewijaniu (na Fomie daje się zmieścić 38 zdjęć). Myślę, że u Ciebie będzie podobnie.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach