jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Markus napisał/a:
na starcie sztucznie ogranicza się dostęp do nowych produktów Pentaxa tylko w Polsce ?
Nie "tylko w Polsce". :roll:
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
"Tak masz powód wykonałeś kawał roboty."

Nie uwierzysz , ale nikt mi za to nie zapłacił ? :-) :evilsmile:

Nawet przez sekundę nie myślałem żeby opuścić ten cudowny system który wzmacnia kreatywne myślenie jak tanio i gdzie kupić K-70 ? :evilsmile:
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Markus napisał/a:
Tam nie ma takich krajobrazów do robienia zdjęć no i jedzenie jest gorszej jakości ?
tia...
jak kupujesz przetworzone, to wszędzie jest takie samo ścierwo, jak kupujesz półprodukty i robisz sam, to masz to samo

co do krajobrazów, jasne, najlepsze są polskie krajobrazy:
- reklama plastyki waginalnej
- reklama energetyka
- reklama firmy stawiającej reklamy
- reklama czystego krajobrazu

byłeś ty kiedyś za granicą?
wystarczy wyjechać 2km za zachodnią granicę, żeby odetchnąć sielskością krajobrazu
człowiek jakiś taki spokojniejszy śmigając przez niemieckie landy (ale polecam zjechać z autobahnu) i nie wie z jakiego powodu, dopiero jak przekroczy granicę w odwrotnym kierunku, to dostaje pięknem krajobrazu prosto w łeb; dobrze że jesteśmy przyzwyczajeni - zastanawiam się, dlaczego kierowcy z zagranicy nie dostają masowej apopleksji przy wjeździe do PL :evilsmile:
 

szybkiparowoz  Dołączył: 20 Lut 2011
opiszon napisał/a:
wystarczy wyjechać 2km za zachodnią granicę [ciach!]

Na upartego to nawet i tyle nie trzeba. Najlepszym przykładem jest ‎Görlitz/Zgorzelec, jedno miasto podzielone (połączone?) Odrą. Szok. Tak, właśnie szok - to wcale nie jest słowo na wyrost.

[ Dodano: 2016-06-18, 14:52 ]
I w tym punkcie sprawa rozbija się nie o kasę i dobrobyt, tylko o mentalność i brak elementarnej wrażliwości estetycznej znacznej części rodaków. Rozmawiałem jeszcze w zeszłym roku z młodym Polakiem - naprawdę całkiem inteligentnym chłopakiem - który spędza w Niemczech, tu gdzie w tej chwili mieszkam, jakieś 4/5 życia; pracuje w budowlance, konkretnie w tzw. wykończeniówce, sami wiecie - kafelki, tynki, gładzie, malowanie. Spytałem go, jak się czuje w Republice Federalnej, czy mu się tu podoba i chciałby zamieszkać na stałe. Odpowiedź: nie, nie podoba mu się tutaj, za żadne skarby nie chciałby tu żyć. Dlaczego? A bo tutaj wszyscy malują domki tak samo, na biało, no i jeszcze te równo przystrzyżone trawniki...
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
szybkiparowoz napisał/a:
Görlitz/Zgorzelec, jedno miasto podzielone (połączone?) Odrą

Nie Nysą czasem?
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
opiszon napisał/a:
zastanawiam się, dlaczego kierowcy z zagranicy nie dostają masowej apopleksji przy wjeździe do PL :evilsmile:

Dostają, oj dostają...
 

szybkiparowoz  Dołączył: 20 Lut 2011
greentrek napisał/a:
szybkiparowoz napisał/a:
Görlitz/Zgorzelec, jedno miasto podzielone (połączone?) Odrą

Nie Nysą czasem?

Jawohl! Nysą, nie Odrą, pardon.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
To co ?, po jednej stronie mostu K-70 będzie ale za 699 euro a po drugiej to za zł się go nie kupi ? ;-)
 

Nicram  Dołączył: 15 Mar 2012
Mieszkam w Zgorzelcu, jak będzie w sklepach to Wam napisze :D
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
Markus, oczywiście, że kupisz za złotówki. Tylko najpierw musisz je wymienić na € :-P
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Kojut no chyba że kupię płacąc Paypal ? Wtedy nawet wymieniać nie będę musiał... :evilsmile:

[ Dodano: 2016-06-20, 10:49 ]
Ja jako "ambasador" Pentaxa w rodzinie poleciłem bratu zakup K-30.

Niestety ale od wczoraj cierpi on na tą samą przypadłość co duża część K-30, nie doświetlając zdjęć.

Zepsuł się dosyć szybko mimo że brat robi dużo mniej zdjęć niż ja :roll:

Szkoda że Pentax nie zdecydował się uznać tej przypadłości K-30 za wadę produkcyjną ?

Zaufanie do marki się traci po takim przypadku, miejmy nadzieję że K-70 będzie oparty o lepszej jakości podzespoły....?
 

Nicram  Dołączył: 15 Mar 2012
Markus napisał/a:
Szkoda że Pentax nie zdecydował się uznać tej przypadłości K-30 za wadę produkcyjną ?


No ale podobno one dlatego się właśnie psują, bo są nieużywane. Osoby klepiące dużo nie mają problemu :)
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
Bzdura.
 
Adam Dąbrowski  Dołączył: 05 Cze 2010
Witajcie po przerwie Pentaxfani ..
Cytat
podobno one dlatego się właśnie psują, bo są nieużywane. Osoby klepiące dużo nie mają problemu :)

Marzenia o k-1 pozostaną w sferze marzeń, zwyczajnie mnie nie stać.
K-70 to zacna puszka i kto wie czy nie skuszę się na korpus.
Używam K-5 i K-30, ten drugi zaczął prześwietlać, a był mało używany. Wizyta w serwisie, sympatyczny pan zobaczył co się dzieje, uruchomił długą serię i był koniec problemu. Oddal mi aparat i pożegnaliśmy się. K-30 odzyskała życie, czasem prześwietla na manualnych ale to wina przysłon, bo nie każdy obiektyw zacina się.
K-30 teraz przekroczyła 50K klapnięć czekam kiedy padnie migawka a wtedy K-70
Z K-5 problemów 0.
Pozdrawiam
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Adam Dąbrowski napisał/a:
Używam K-5 i K-30, ten drugi zaczął prześwietlać, a był mało używany. Wizyta w serwisie, sympatyczny pan zobaczył co się dzieje, uruchomił długą serię i był koniec problemu. Oddal mi aparat i pożegnaliśmy się. K-30 odzyskała życie, czasem prześwietla na manualnych ale to wina przysłon, bo nie każdy obiektyw zacina się.
K-30 teraz przekroczyła 50K klapnięć czekam kiedy padnie migawka


Bardzo cenna informacja !
 
boR  Dołączył: 07 Kwi 2014
Adam Dąbrowski napisał/a:
ten drugi zaczął prześwietlać


Ten drugi to chyba był aparat rentgenowski.
 
Adam Dąbrowski  Dołączył: 05 Cze 2010
Cytat
Ten drugi to chyba był aparat rentgenowski.

Tak, na klisze. :-P
 

MAX581  Dołączył: 18 Mar 2010
Markus napisał/a:
Zepsuł się dosyć szybko mimo że brat robi dużo mniej zdjęć niż ja

Raczej zastał niż zepsuł. wszak części mechaniczne są smarowane, i smar jak się mu pozwoli twardnieje. Jak odstawisz samochód na 2 lata - to też nie odpali... ;-)
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
K-30 nikt na 2 lata nie zostawiał ?
Tym bardziej że kilka dni wcześniej robił dobre zdjęcia a padł i nie wstał mimo : ładowania na full akusia , zmiany softu , prób z manulanymi obiektywami itd.
Wada fabryczna i co zrobisz...jak już po gwarancji ?
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
Kuba Nowak napisał/a:
Adam Dąbrowski napisał/a:
Używam K-5 i K-30, ten drugi zaczął prześwietlać, a był mało używany. Wizyta w serwisie, sympatyczny pan zobaczył co się dzieje, uruchomił długą serię i był koniec problemu. Oddal mi aparat i pożegnaliśmy się. K-30 odzyskała życie, czasem prześwietla na manualnych ale to wina przysłon, bo nie każdy obiektyw zacina się.
K-30 teraz przekroczyła 50K klapnięć czekam kiedy padnie migawka


Bardzo cenna informacja !


Spróbuj.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach