SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
Posiadam oba, tylko Bayonet jest w pożyczeniu, więc nie ma go w stopce. Pierwsze miałem Bayoneta i byłem naprawdę zadowolony. jak chcesz to mogę wrzucić sample. jedyny problem jaki napotkałem to to, że przy otwartej dziurze i dużej ilości światła (w sensie jasne zdjęcie) na środku pojawiał się duszek. Po delikatnym przymknięciu już było ok. Nie zawsze się to działo. Gdzieś czytałem, ze to kwestia listków, które odbijają światło czy jakoś tak. No i niestety mocno aberuje i trzeba przymykać. Ostry jest bardzo fajnie.
Co do K 135 2.5... zupełnie inna kultura pracy. To jest cacko nie obiektyw. Mechanika mniam! (tak sobie wyobrażam limitedy) Dużo lepiej oddaje kolory (choć nie na każdym kadrze to widać). Jeżeli chodzi o ostrość to niby jest ostrzejszy, ale czasami miałem co do tego poważne wątpliwości - zwłaszcza na brzegach. Kiedyś popełniłem nawet test (ten sam kadr, te same przysłony, statyw) mogę odszukać i zamieścić jeżeli kogoś interesuje. Aberuje dużo mniej ale również, Sample masz tutaj http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=44259
Podsumowując K jest lepszy optycznie ale nie aż tak jakby to się mogło wydawać patrząc na cenę. Inną kwestią jest, że K ma już powoli wartość kolekcjonerską.
 
sycamor  Dołączył: 10 Lut 2011
No ciężko coś znaleźć poniżej 200 €

Może ktoś chce sprzedać ;-) :?:

S.
 

Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
Sobie odkopię :-P

Mam pytanie:
Pentax 135 f2,5 był w ilu wersjach produkowany?
Z tego co wyczytałem był K i M, ja mam bez takich oznaczeń, jest:
SMC Pentax 1:2.5/135 czy to jest jakaś inna wersja a jeżeli tak czym się różni od M i K?
 

irek83  Dołączył: 11 Paź 2014
Sid Gotama, wygląda że to K która jest bez oznaczeń
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
2,5 była tylko K pomijając Takumara 135/2.5 (Bayonet) , Mka to 3,5.
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
To jest K. Żadne K nie maja oznaczenia.

[ Dodano: 2016-08-30, 00:57 ]
Tzn żadne, które widziałem.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach