wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
foto napisał/a:

Nie ma co nad tym dyskutować bo to jest fakt.
W galerii internetowej na flickrze też to widać ale trzeba zdjęcie powiększyć.
dlatego przestałem chodzić do muzum czy galerii oglądać zdjęcia, bo tam się nie da ich powiększyć.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
espresso, a dlaczego przywołujesz te średniaki, którym z racji "cropa" najbliżej do małego obrazka? Nie powinno się szukać "prawdziwych" MF u Hassela czy PhaseOne?

[ Dodano: 2016-09-22, 15:01 ]
Porównanie powierzchni matryc wygląda mniej-więcej tak: APS << FF < 645Z
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Rozważania były na temat jakości, a nie strategii producentów i kto bardziej lubi Fuji ;-)
Mnie też się podobają te małe bezlustrowe średniaki - jednak faktem jest, że ich matryce są o raptem 70% większe od FF, zaś FF od APS aż o 130%. To gdzie jest większy zysk w DR'ach, SNR'ach i innych "erach"? Ja bym szukał "prawdziwego MF" - bo czemu nie? Przecież będzie jeszcze lepszy!
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
espresso napisał:
Znakomity krok zrobił Fuji. Nie bawił się w niewiele dające ponad APS-C format FF, tylko poszedł w 645 i to chyba najrozsądniejszą wielkość matrycy.

Pentax też wcześniej wypuścił 645. Nie każdy amator, który chce czegoś więcej niż APS-C może sobie na niego pozwolić. Ja zawodowo nie zajmuję się fotografią ale lubię ładny estetyczny obrazek i się wtedy relaksuję. Jak dla mnie obrazek z K-1 jest świetny.
Espresso, proponuję żebyś nie czekał na srebrną wersję tylko kupił szybko czarną a dostrzeżesz naprawdę świetny obraz (jak chcesz to zrobię specjalnie dla Ciebie zdjęcia z 31,43,77 Ltd w trybie normalnym i pixel shift i wyślę ci RAWY).
Z matrycą w K-1 można robić co się chce (świetną ma matrycę), z Limitedami 31,43,77 jest rewelacja. Zdjęcia plenerowe bardziej podobają mi się z K-1 niż z 645Z natomiast z 645D podobają mi się bardzo.
 
Jaśśśko  Dołączył: 30 Maj 2015
espresso napisał/a:
Nieco też powstrzymuje mnie brak dostępności pod Pentaxa długiego zooma typu 150-600.

Kwestia czy opierałby się tylko na stabilizacji z korpusu, czy z obiektywu. Przy takiej długiej ogniskowej, cudownie jakby współpracowały.
Dobry wątek pokrewny
http://www.pentaxforums.c...so-good-af.html
 
Jaśśśko  Dołączył: 30 Maj 2015
espresso napisał/a:
ale nie z Pentaxem takie cuda.


Raczej Pentax poszedł mocno do przodu. Jest już FF, odnawia się bazę obiektywów, wiele nowinek w samej "puszce". Miejmy nadzieje że i to pod strzechę trafi ;-)
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
Jaśśśko napisał/a:
odnawia się bazę obiektywów


Tym bardziej, że nie wiadomo ile im to zejdzie. Może z dekadę :mrgreen:
 
tomek_j  Dołączył: 04 Lis 2010
optymalnie gdyby były dwie firmy
Ricoh - Pentax - Body Corp.
i Sigma - Tamron- Pentax - Lens Corp.
 
tomek_j  Dołączył: 04 Lis 2010
espresso napisał/a:


Ricoh powinien robic korpusy bo robi to znakomicie. Z obiektywami powinien dać sobie luz. .


No własnie to samo napisałem wyżej
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
espresso napisał/a:
Gdyby dogadał się z Tamronem w dziedzinie optyki


10% Tamrona należy do Sony :-P
 

wanakamura  Dołączył: 03 Lip 2009
Ja chciałem tylko powiedzieć że co prawda dyskusja o K1 zeszła jak zawsze na inne tory :D
Natomiast ja trzymam kciuki za Sigmę, aby dostała specyfickacje KAF4 bo mało kto zauważył (ja w każdym razie nie zauważyłem ekscytacji) że wraz z nowym spacerzoomem mamy wreszcie elektroniczną przesłonę (woooow). A z wypowiedzi szefów Sigmy z przed paru lat, wynikało że to właśnie wymóg poprowadzenia popychacza przysłony powodował że wiele Sigm nie trafiało do stajni Pentaxa
 

matzll  Dołączył: 28 Lis 2014
Oby się im powiodło. Brak nowości od Sigmy to dla mnie największy "minus" Pentaxa w tym momencie.
U mnie obiektywy nie zagrzewają miejsca za długo, ciągle sprzedaję i kupuję, ruch w interesie bezustanny. Ale Sigmy jakoś się ostają. Do FF podstawowe narzędzia to 24-34/2 i 50/1.4. Pewnie niedługo dojdzie do tego 85/1.4, juź nie mogę się doczekać tego szkła.
Do GH4 podpinam Sigmę 18-35 i 50-100. Brak tego drugiego to bolesna strata dla Pentaxowych APS-C. Wybitna jakość na pełnym otworze przez cały zakres ogniskowych. Coś neisamowitego. Z matrycy m4/3 robi takie cuda, że szczena opada, z aps-c pewnie jeszcze lepiej.

Wydaje mi się, że K-1 dość mocno odmienił postrzeganie Pentaxa. Gdyby jeszcze tylko oferta Sigmy była kompletna...
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
matzll napisał/a:
Do GH4 podpinam Sigmę 18-35 i 50-100. Brak tego drugiego to bolesna strata dla Pentaxowych APS-C.


Sigma wyraźnie zapowiedziała, że rozważy wprowadzenie swoich szkieł na K jeśli P zwiększy swoje udziały w rynku.
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Czytałem wywiad z przedstawicielem pentaxa i K-1 lepiej się sprzedaje niż myśleli. W Japonii nie ma od ręki, trzeba czekać. Nowe obiektywy są podobno w fazie rozwoju i wzrosło zainteresowanie limitedami.
Wiele osób chce tylko serię limited, to jest nadzieja, że jakieś nowe Ltd. wypuszczą.
Sam bym jakiegoś fajnego zumika do K-1 kupił np. 17-45
 

wanakamura  Dołączył: 03 Lip 2009
Zainstalowałem nowy soft.
Elektroniczna migawka w trybie LV bardzo fajna rzecz włączyłem na stałe. Dużo szybciej robi się zdjęcie.
Tryb Crop 1:1 Uwaga to było w tej puszce od początku! czemu tak sądzę? bo ten tryb włącza odpowiednią ramkę na matówce (!) widzimy linie jak dla APSC ale 2 pionowe zdjęcie ma 4912x4912pixeli ehh czekam na kwadratową matryce 7360x7360 W K1 II
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Właśnie wgrałem soft i crop 1:1 wygląda ciekawie w wizjerze, to może być fajne przy portretach

[ Dodano: 2016-09-29, 22:58 ]
jedrus68 napisał/a:
:-) wgrałem też, ale jak włączyć tę elektroniczną migawkę, bo mam nieaktywną?

oki, znalazłem:
http://www.ricoh-imaging....ed_features.pdf

...jednak się poddaję :-) wciąż funkcja jest nieaktywna i nie umiem jej włączyć. Ktoś, coś?


Zrobiłem tak jak na obrazku i wszystko działa. Po włączeniu LV wyświetla się na górze ES jeżeli funkcja aktywna, jeżeli ją wyłączyłem to ES się nie wyświelta
 

wanakamura  Dołączył: 03 Lip 2009
Elektroniczną można zmienić tylko w trybie LV
Włączasz LV potem info i siup oczywiscie funkcja pozostaje nieaktywna po wylaczeniu LV
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
espresso napisał/a:
Jest tu jakiś użytkownik K1 oraz 645D? Chciałbym jakieś porownanie bezpośredniego użytkownika usłyszeć.


Chyba będzie ciężko o takiego użytkownika. Bawiłem się przez chwile 645 i mogę powiedzieć, że robi wrażenie jak się go w ręku w trzyma. Bardzo wygodne trzymanie a duży wyświetlacz pod kątem kierowanym w dół bajka. Kawał porządnego sprzętu. Ergonomia jak dla mnie bardzo dobra. Co do zdjęć to nie robiłem. Był okres, że miałem kupić używkę z jednym szkłem , ale pojawiła się zapowiedź K-1 a miałem Limitedy 31, 43, 77 i poczekałem na K-1.
K-1 bardziej poręczny i więcej ciekawych funkcji lepsze iso a na Ltd. obrazek świetny.
645D - aparat świetny ale mniej poręczny z obiektywami i bez SR.
Z tego co wiem to masz Marku szkła do 645 i K-1.
645 da ci na pewno dużo satysfakcji ze zdjęć i z samego trzymania go w ręku i użytkowania, natomiast K-1 nie ma się czego wstydzić w stosunku do 645 jak masz Ltd. 31, 43, 77 a jest bardziej uniwersalny.
Czytałem Twoje wcześniejsze rozważania na temat K-1 i APS-C i chyba na Twoim miejscu atakowałbym 645D
Najlepiej kupić 645 i K-1 ;-) :-B
 
Grzenio  Dołączył: 02 Kwi 2015
A jak to jest właściwie z tymi kolorami z matrycy CCD? Przecież kolory to generuje monitor albo drukarka. Aparat tylko rejestruje obraz a to jak wiernie zarejestruje kolory to nie zależy przypadkiem od odpowiedniego oprofilowania?

Widzę, że interesują Ciebie zdjęcia ze słonkiem w kadrze. Nie przeraża Cię zatem blooming występujący w CCD?
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
No to Espresso idź na całość ;-)

Przynajmniej będziesz bardziej wyjątkowy od przeciętnie wyjątkowego Pentaxiarza ... :evilsmile:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach