kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
mrawi napisał/a:
Tak specu od fotografowania i filmowania

Od fotografowania może tak, ale filmowania tylko trochę liznąłem. Coś tam wiem, ale niewiele.
mrawi napisał/a:
ale ja jestem oglądającym i widzę co jest na ekranie.

Ale nie widzisz jak to tego doszło, a o tym pisałem.
mrawi napisał/a:
A tutaj jeszcze lepsza stronka z informacjami o 4K, FullHD.
https://hdtvpolska.com/kalkulator-odleglosci/

I super! Autor przeczy wszystkiemu, co tu wypisujesz :-P Potrafisz zrozumieć co czytasz?
mrawi napisał/a:
Nawet sprawdziłem teraz. 42 cale oglądam z prawie 3,3 metra i ekran jest nawet przyduży.

No to masz coś nie tak z oczami, bo ja mam taki sam rozmiar tv i siedzę mniej więcej w takiej samej odległości co Ty i bez problemu ogarniam telewizor, część perkusji z jednej strony i część stereo z drugiej.
Jak widzisz nie wszyscy są Tobie podobni...
mrawi napisał/a:
Ni huhu..nie wyobrażam sobie siedzieć w takiej odległości przed 80 calami.

Ty, nie znaczy wszyscy.
mrawi napisał/a:
4K dla idiotów, to rozumiem.

Taa, a NX to niezniszczalny i najlepszy system na świecie...
 
mrawi  Dołączył: 19 Lut 2011
matzll napisał/a:
ekranach komputerów, tabletów, telefonów

o tym pisałem..
Aha, 4K w telefonie. To z jakiej odległości zamierzasz spoglądać na ekran telefonu 5 calowego? Z maksymalnie 10 cm? No kawalarz, a nie mówiłem :lol: .
Pyrek napisał/a:
mrawi, nie dogadamy się, bo Ty nie piszesz o własnych doświadczeniach, tylko teoretyzujesz..
A co Ty uważasz, że ja w Warszawie nie mam dostępu do telewizorów 4k? W saturnie są takie przekątne ekranów, że doświadczenia mam aż nadto. Parę miesięcy temu właśnie wybierałem dla siebie tv. Padło na 42 cale Fullhd, model LD'ka za 1800 zł z matrycą ips.
Pyrek napisał/a:
bo Ty jedyny znalazłeś drogę do nirwany..

Kolega przede mną dostał olśnienia, pech, że dopiero po zakupie. Ja miałem to szczęście, że posłuchałem jego rady i porównałem 4K z Fullhd.
kojut napisał/a:
I super! Autor przeczy wszystkiemu, co tu wypisujesz Potrafisz zrozumieć co czytasz?

To wskaż, gdzie przeczy.
Cytat ze strony "Wzór na odległość optymalną, oparty na możliwościach wzroku, jest prosty:
Full HD: około 4.2cm/cal ekranu
Ultra HD 4K: około 2.1cm/cal ekranu"
I jeszcze jeden
"Powyższe może nie daje jeszcze jasnej dla każdego odpowiedzi z jakiej odległości oglądać, jednak daje jasną odpowiedź kiedy nie ma sensu inwestować w 4K. Jak widzimy odległość potrzebna do wykorzystania tego typu ultra-rozdzielczości jest dosyć niewielka i zakup nawet 65 4K jest bezsensownym wydatkiem jeśli siedzimy w typowej, salonowej odległości, wynoszącej 3 3.5 metra. Nawet dla Full HD jest to za daleko."
Jeszcze masz jakieś wątpliwości czy rozumiem co czytam? Teraz wykaż się i wskaż cytat, gdzie autor przeczy temu co napisałem :-> .
kojut napisał/a:
No to masz coś nie tak z oczami, bo ja mam taki sam rozmiar tv
O biedaku, to jeszcze nie pobiegłeś po jakieś 80 cali z 4K?
kojut napisał/a:
Ty, nie znaczy wszyscy.
Zrób ankietę. Ja sie wypowiadam za siebie. A Ty próbujesz za wszystkich?
kojut napisał/a:
mrawi napisał/a:
4K dla idiotów, to rozumiem.

Taa, a NX to niezniszczalny i najlepszy system na świecie...
Przynajmniej jestem obiektywny. NX500, którego mam też ma 4K i nadal uważam, że 4K dla idiotów 8-) . Na moje usprawiedliwienie dodam, że nie kupiłem NX500 dla 4K tylko dla jakości zdjęć.
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem...
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
matzll napisał/a:
Nieczytany post
mrawi napisał/a:
Weź swoje pojęcie i idź oglądać 4K z nosem w ekranie.

Nic nie zrozumiałeś. NIe, żebym był zdziwiony...
Powtórzę zatem - omawiany aparat (eos M5) jest hejtowany za brak 4k. Canon próbouje go promować jako narzędzie dla youtube'owców. Youtube wspiera 4k. Youtube'a ogląda się głównie na ekranach komputerów, tabletów, telefonów. Róznice między 4k a FHD widać gołym okliem. Tak jak widać różnicę między zdjęciem wykonanym telefonem a tym z pełnoklatkowej lustrzanki. Nie potrzeba do tego żadnego specjalnego sprzętu.


mrawi to widać, nawet ja to widzę ;)

https://www.youtube.com/w...0z4#t=57.618607
 
mrawi  Dołączył: 19 Lut 2011
pszczołowaty, Tu nie chodzi czy widać, tylko z jakiej odległości widać.
 

matzll  Dołączył: 28 Lis 2014
mrawi napisał/a:
pszczołowaty, Tu nie chodzi czy widać, tylko z jakiej odległości widać.

Normalnej odległości, normalnej. Z takiej z jakiej ogląda się ekran laptopa, komputera czy tabletu. Trzeba być totalnie ślepym żeby tego nie zauważyć. Pisz sobie ile chcesz o telewizorach, telewizji, takich tam. Ja z tym nie dyskutuję, nie mam zupełnie zdania na ten temat, nie korzystam z TV za bardzo, tematem 4K nie jestem zainteresowany. Nie mam doświadczenia. Piszę ciągle o oglądaniu np. youtube. Ty nie potrafisz sie do tego odnieść, wyciągasz tylko z kontekstu pojedyncze zdania, które pozwolą Ci znowu wejść na temat telewizorów, jedyny o którym masz (albo Ci się wydaje, że masz) coś do powiedzenia. Faktycznie słaba ta rozmowa, słaba.. Może inaczej - bardzo słaby z Ciebie partner do rozmowy, typowy beton buco-trollowy. Twoja prawda jest najtwojsza, amen.


Ale przemyśl może inny temat - uświadom wszystkim fotografującym, że nie potrzebują więcej niż 8mp w matrycy swojego aparatu! Bo przeciez nikt ekranów o większej rozdzielczości i tak nie ma :mrgreen:
Zdjęcia i tak drukują maks 100x70, nie oglądają pod lupą. Na co im te piksele? Dawaj, rób temat. Będziesz mógł się w końcu wykazać i uświadomić szerszą publiczność. Bo wiesz, na tym forum 4k to temat niszowy dość. Tyle wysiłku Twojego na marne...
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
matzll napisał/a:
Bo wiesz, na tym forum 4k to temat niszowy dość. Tyle wysiłku Twojego na marne...

No właśnie. W dodatku w bardzo pobocznym wątku. I tak nikt nie zauważy :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach