jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
  Jeden Aparat 3.0
Zapraszam do wzięcia udziału w trzeciej edycji zabawy Jeden Aparat. Regulamin drugiej edycji znajduje się pod linkiem: http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=49918 A tutaj miejsce, gdzie publikowano prace Uczestników pierwszej i drugiej edycji zabawy: http://pentax.org.pl/viewforum.php?f=100

Nazwa konkursu:

1 aparat 1 obiektyw 12 miesięcy 12 zdjęć (w skrócie: Jeden Aparat 3.0)

Inspiracja:
Projekt "Leica Year" propagowany m.in. przez Mike'a Johnstona: http://theonlinephotograp...leica-year.html Weź jeden aparat, jeden obiektyw ze stałą ogniskową (28, 35, 50), jeden czarno-biały film. Fotografuj tym dużo, regularnie, regularnie wybieraj najlepsze zdjęcia, powiększaj, analizuj wyniki, fotografuj dalej. I tak przez cały rok.

Kto:
Wszyscy użytkownicy P@PL, którzy zgłoszą swój udział do 12 stycznia 2017 roku.

Główne zasady:
1. Uczestnik przez cały rok fotografuje:
a) jednym małoobrazkowym aparatem analogowym (marka dowolna, typ dowolny, ale rekomendowany aparat manualny),
b) z jednym obiektywem stało-ogniskowym (marka dowolna, ogniskowa dowolna - ale rekomendowany jasny standard),
c) z założonym jednym rodzajem filmu czarno-białego, który nie ulega zmianie przez cały okres trwania zabawy (rekomendowane filmy do samodzielnego wywołania, ale dopuszcza się filmy do procesu C-41, czyli Ilforda XP2 czy co tam jeszcze jest jeszcze na rynku; rekomendacją jest także ta sama czułość i ten sam wywoływacz, ale nie jest to warunek konieczny). Filmy mają być 36-klatkowe.

2. Uczestnik fotografuje w cyklu miesięcznym. Oznacza to, że w miesiącu wykonuje co najmniej jedną rolkę (nie ma ograniczenia co do liczby rolek, można robić ich dowolną ilość, ważne by skończyć (skończyć, to znaczy wykonać 36 zdjęć. Na mocy koleżeńskiej umowy Uczestnik deklaruje, że wykonał co najmniej 36 klatek, a nie zwinął film po np. 10), wywołać, przeskanować i wybrać zdjęcie w terminie), wywołuje ją, skanuje oraz wybiera jedno zdjęcie miesiąca, po czym do 12 każdego kolejnego miesiąca (czyli zdjęcia styczniowe przysyłamy do 12. lutego) przysyła na adres jeden.aparat@pentax.org.pl.

Pliki nazywamy wg szablonu:
nrUczestnika_nrEdycji.jpg
np. w odsłonie lutowej:
01_02.jpg

Pliki z innym formatem nazwy będą odrzucane.

W trakcie zgłaszania konieczne dodanie klauzuli:
Cytat
Do nadesłanych zdjęć posiadam pełne prawa autorskie. Zgadzam się na publikację tych fotografii pod moim nickiem.
Oświadczam, że biorę na siebie rozwikłanie ewentualnych roszczeń osób przedstawionych na zdjęciach w razie dochodzenia ich praw do wizerunku, a organizator konkursu nie będzie stroną w sprawie.


Dopuszczona jest standardowa obróbka graficzna: kadrowanie, poziomy, plamkowanie, itp. czynności, które można zrobić z odbitką ciemniową.

Istnieje możliwość przesłania skanu odbitki, zamiast skanu negatywu.

Równocześnie Organizator zachęca do sporządzania odbitki/ wydruku z każdego z wybranych zdjęć, jako wglądówki lub zwieńczenia dzieła

3. Tematyka zdjęć dowolna. Każde może być z innej parafii. Nie muszą być w żaden sposób powiązane. Rekomendowany jest tylko progres i wzrost satysfakcji z fotografowania.

4. Do każdego zdjęcia załączyć należy podsumowanie miesiąca oraz procesu wyboru tego akurat zdjęcia, oraz kilka słów o samym zdjęciu.

5. Przesłane skany w rozmiarze 900px po długim boku oraz podsumowanie w ciągu 3 dni zostaną opublikowane w dedykowanym dla każdego z Uczestników wątku. Wątki te będą otwarte i będą miały na celu prowokowanie dyskusji o zdjęciach, o działaniach fotografującego oraz o służyły całościowemu spojrzeniu na jego fotografowanie.

6. Efektem zabawy będzie 12 zdjęć każdego z Uczestników, po jednym z każdego miesiąca.

7. Finałem zabawy będzie głosowanie w gronie Uczestników na najlepszego Uczestnika zabawy Jeden Aparat. Nagrodą dla zwycięzcy będą odbitki wybranych przez niego zdjęć (jedno na Uczestnika) pozostałych Uczestników w formacie co najmniej 15x21, lecz nie większym niż 30x40. Wybór formatu należy do zwycięzcy. Koszty odbitek/ wydruków poniosą poszczególni Uczestnicy zabawy.

Regulamin oceny najlepszego Uczestnika zostanie ustalony przed zakończeniem zabawy.

8. Po zakończeniu obrad Uczestników i wyborze najlepszego zostanie rozpisana ankieta wśród ogółu użytkowników Pentax@PL. W wyniku głosowania zostanie wybrany zwycięzca. Nagroda użytkowników P@PL do ustalenia.

9. Warunkiem uczestnictwa jest:
a) zgłoszenie udziału do 12 stycznia 2017 w wątku konkursowym w następującym formacie:
nick | aparat | obiektyw | film | wywoływacz (opcjonalnie)
Czyli rozpoczynając:
1. jorge.martinez | Pentax MX | Pentax FA 43/1.9 Ltd. | Kodak TRI*X | Kodak Xtol
2. Fenol | Pentax Z-1p | Pentax FA 35/2 | Kodak TRI*X
3.
4. kojut | Yashicach Electro 35 | Yashinon 45/1.7 | Fomapan 100 | Fomadon R09
5. powalos

b) dostarczenie w terminie co najmniej 9 z 12 zdjęć do końca trwania zabawy cyklu miesięcznym (oznacza to, że można opuścić 3 kolejki bez konsekwencji). Niewypełnienie tego warunku skutkuje wykluczeniem Uczestnika z ostatecznego głosowania w gronie Uczestników oraz w gronie użytkowników P@PL. Ale nie oznacza, że Uczestnik nie może brać udziału w zabawie.

c) dostarczenie w terminie zdjęcia styczniowego. Niewypełnienie tego warunku skutkuje wykluczeniem Uczestnika z zabawy.

Harmonogram:
Rozpoczęcie zgłoszeń: z momentem ogłoszenia niniejszego Regulaminu.
Początek zabawy, a więc wykonywania zdjęć: 1 stycznia 2017.
Koniec przyjmowania zgłoszeń: 12 stycznia 2017.
Termin dostarczenia zdjęcia miesiąca: 12. każdego następującego miesiąca.
Publikacja zdjęć miesiąca: do 15 każdego następującego miesiąca.
Finał zabawy: 12 lutego 2018 :evilsmile: .
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
jorge.martinez napisał/a:
Finał zabawy: 12 lutego 2018 :evilsmile:

Jesteś pewien, że nie 12 stycznia 2018 ? Pzdr.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Do 12 stycznia nadsyłanie prac z grudnia, 15 publikacja, potem głosowania, a w lutym finał. :-)

1. jorge.martinez | Pentax MX | Pentax FA 43/1.9 Ltd. | Kodak TRI*X | Kodak Xtol
2. Fenol | Pentax Z-1p | Pentax FA 35/2 | Kodak TRI*X
3. bakulik | Contax RTS II | Yashica ML 28/2.8 | APX 400 | Fomadon Excel
4. kojut | Yashicach Electro 35 | Yashinon 45/1.7 | Fomapan 100 | Fomadon R09
5. powalos
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
bakulik, widzę, że trochę "zamieniliśmy się" sprzętami w porównaniu do JA2.0 ;-)
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Tak jakby. :-) W zasadzie to przez Ciebie kupiłem te wszystkie Contaxy… ;-)
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Przepraszam :mrgreen:
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Po trochu każdy przyglądał się chyba, czym fotografowali inni, i od kogoś „zrzynał”: Jorge od Irka, Ty ode mnie, ja od Ciebie i innych dwudziestkoósemkowiczów, kojut od Powalosa, zobaczymy, jak będzie dalej. ;-)
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
A ja nadal zastanawiam się czy rzeczywiście fotografować tą "popierdółką" o której pisałem wcześniej, czy raczej czymś poważniejszym. Aparatów ci u mnie dostatek. Za małym Revue 35 XE przemawia jego poręczność, mini waga, możliwość schowania gdziekolwiek i "niepoważny" wygląd, który też może być atutem. Przeciw: brak kontroli nad przysłoną i migawką. No dobra. Na razie niech tak będzie. Do 12 stycznia-gdy mi się odmieni- to zmienię zgłoszenie.

1. jorge.martinez | Pentax MX | Pentax FA 43/1.9 Ltd. | Kodak TRI*X | Kodak Xtol
2. Fenol | Pentax Z-1p | Pentax FA 35/2 | Kodak TRI*X
3. bakulik | Contax RTS II | Yashica ML 28/2.8 | APX 400 | Fomadon Excel
4. kojut | Yashicach Electro 35 | Yashinon 45/1.7 | Fomapan 100 | Fomadon R09
5. powalos | Revue 35 XE | Revuenon 38/2,8 | Kodak Tmax
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
1. jorge.martinez | Pentax MX | Pentax FA 43/1.9 Ltd. | Kodak TRI*X | Kodak Xtol
2. Fenol | Pentax Z-1p | Pentax FA 35/2 | Kodak TRI*X
3. bakulik | Contax RTS II | Yashica ML 28/2.8 | APX 400 | Fomadon Excel
4. kojut | Yashicach Electro 35 | Yashinon 45/1.7 | Fomapan 100 | Fomadon R09
5. powalos | Revue 35 XE | Revuenon 38/2,8 | Kodak Tmax
6. Ryszard | Pentax ME-Super | SMC-M 28/2.8 | Ilford XP-2 | C-41 lab.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
No dobra. Film już załadowany do "malucha" od Revue ( jeszcze muszę dokończyś grudniową rolkę z J.A. 2 :-D ). W najgorszym przypadku, po wywołaniu styczniowej rolki poproszę kolegów o zmianę aparatu (mam nadzieję, że nie będzie to konieczne). Pozostałe elementy pozostaną takie jak w zgłoszeniu, które uzupełniłem.

1. jorge.martinez | Pentax MX | Pentax FA 43/1.9 Ltd. | Kodak TRI*X | Kodak Xtol
2. Fenol | Pentax Z-1p | Pentax FA 35/2 | Kodak TRI*X
3. bakulik | Contax RTS II | Yashica ML 28/2.8 | APX 400 | Fomadon Excel
4. kojut | Yashicach Electro 35 | Yashinon 45/1.7 | Fomapan 100 | Fomadon R09
5. powalos | Revue 35 XE | Revuenon 38/2,8 | Kodak TMax | HC-110 1:63(H)
6. Ryszard | Pentax ME-Super | SMC-M 28/2.8 | Ilford XP-2 | C-41 lab.
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
Tally-ho!

1. jorge.martinez | Pentax MX | Pentax FA 43/1.9 Ltd. | Kodak TRI*X | Kodak Xtol
2. Fenol | Pentax Z-1p | Pentax FA 35/2 | Kodak TRI*X
3. bakulik | Contax RTS II | Yashica ML 28/2.8 | APX 400 | Fomadon Excel
4. kojut | Yashicach Electro 35 | Yashinon 45/1.7 | Fomapan 100 | Fomadon R09
5. powalos | Revue 35 XE | Revuenon 38/2,8 | Kodak TMax | HC-110 1:63(H)
6. Ryszard | Pentax ME-Super | SMC-M 28/2.8 | Ilford XP-2 | C-41 lab.
7. JacekK | Minolta SRT100X | MD Rokkor 45/2 | Fomapan 100 | R09
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Hm...
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Bo mnie tak głupio w tym otoczeniu:

1. jorge.martinez | Pentax MX | Pentax FA 43/1.9 Ltd. | Kodak TRI*X | Kodak Xtol
2. Fenol | Pentax Z-1p | Pentax FA 35/2 | Kodak TRI*X | D-76
3. bakulik | Contax RTS II | Yashica ML 28/2.8 | APX 400 | Fomadon Excel
4. kojut | Yashicach Electro 35 | Yashinon 45/1.7 | Fomapan 100 | Fomadon R09
5. powalos | Revue 35 XE | Revuenon 38/2,8 | Kodak TMax | HC-110 1:63(H)
6. Ryszard | Pentax ME-Super | SMC-M 28/2.8 | Ilford XP-2 | C-41 lab.
7. JacekK | Minolta SRT100X | MD Rokkor 45/2 | Fomapan 100 | R09

o! Teraz lepiej ;-)

Generic napisał/a:
Hm...


Nie hmmmaj tylko się dopisz ;-)
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
:lol: O! Sądeczanie mają tą samą ogniskową obiektywu, film i wywoływacz... i nie Pentaxy.
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
JacekK, :-B
 
Mirek  Dołączył: 12 Cze 2006
JacekK napisał/a:
i nie Pentaxy.
kojut napisał/a:
JacekK :-B ,


Innowiercy ;-)
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Dopóki nie wybrali Nikona, to nie ma problemu :evilsmile:
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Fenol napisał/a:
Dopóki nie wybrali Nikona, to nie ma problemu :evilsmile:

No i szczęście. Bo już nie wiedziałem gdzie się schować z moim miniaparacikiem. :-P Pzdr.
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
karmazyniello używał aparatu na "N"... ale z konieczności.

[ Dodano: 2016-12-30, 14:52 ]
powalos, Też kombinowałem na coś tyci, tyci ale mi przeszło bo mam zbyt wielgachne paluchy jak na Minoxa 35 - czyli praktycznie to samo
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
JacekK, bardziej się martwię tym jakie to obrazki będą z tego wychodzić. Mam go kilka ładnych lat, anigdy nie było okazji przestrzelić. Ale obiektyw to ponoć brandowany color-scopar, więc nie powinno być samo dno.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach