kaskasz  Dołączyła: 04 Sie 2007
czyszczenie wew.optyki (pentax 100-300)
Dzień dobry.

Posiadam objektyw pentax F 100-300 niestety na soczewce wewnetrznej (soczewka tuż pod zewnętrzna) jest spora ilość paprochów. Dobra wiadomość jest taka że jak narazie nie przeszkadza to w robieniu zdjęć ale skoro jest nieszczelny to mozna sie spodziewać problemów w przyszłości. Poraźcie coś ? jeśli serwis to ile to może kosztować, a może da się to załawić samemu ? wydaje sie ze od frontu można odkręcić obręcz...niezaryzykuje jednak sama, narazie sie nie śpieszy ale myślę ze jak bedzie tego wiecej to może to powodować jakies rozostrzenia czy przebarwienia na fotach

serdecznie pozdrawiam
dziekuje.
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
kaskasz, witaj.Tak długo,jak sie da po prostu ignoruj to.Paprochy występuja czasem nawet w nowych obiektywach.Jeśli nie przeszkadzaja,to daj sobie spokój.Jeśli zaczna wpływac na jakość zdjeć,wtedy znajdż dobry serwis blisko siebie(gdzies na forum sa ich adresy z rekomendacjami forumowiczów).Tam oszacują koszty i będziesz miała odpowiedż.Dopiero jeśli tam nie podejmą sie wykonania usługi,będziasz skazana na firmowy serwis w Gdyni(drogo i długo,a ostatnio -wg mojej opinii-juz nie tak idealnie).
 
waldow  Dołączył: 23 Kwi 2007
Hej!
MarWoj ma rację!. Jak będziesz oddawać do serwisu to bacz na ich pomieszczenia.
Takie rzeczy trzeba robić w sterylnych warunkach. Ja byłem ze swoim "szkłem" w dwóch serwisach, ( w Gdańsku - bo Ci z Gdyni gdzieś się "wynieśli" ze Świętojańskiej i muszę ustalić nowy adres) ale jak zobaczyłem ich pomieszcenia nie odbiegające od warsztatów szewskich to zrezygnowałem. Tak na marginesie to w obu przypadkach chcieli po 50 PLN. :->
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
waldow napisał/a:
Ci z Gdyni gdzieś się "wynieśli" ze Świętojańskiej

waldow, ul.Fleszarowej-Muskat 3 w tym samym mieście.
 
waldow  Dołączył: 23 Kwi 2007
MarWoj,
Ogromne dzięki!. Nie wiem czym tam dojadę (toż to Karwiny) ale napewno "czym prędzej" :-D

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach