Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Pentax KP staje się faktem ;-)
http://us.ricoh-imaging.c...meras/pentax-kp

Taki K-70 z lepszym AF i mnóstwem pokręteł ? ;-)
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
Migawka 1/6000 mnie martwi - czyżby do tego ten sam nieszczęsny mechanizm lustra sprzężony z popychaczem co w K-30/50/70 i K-S1/2?

Poza tym SRII, Safox 11 i rozmieszczenie pokręteł sprawia, że aparacik APS-C mnie zaintrygował choć nie szukam nowego - zdecydowanie trzeba będzie pomacać. Nie podoba mi się tylko tak wysoka obudowa lampy w stylu obudowy pryzmatów starych aparatów. Rozumiem, że ma to na celu ujednolicenie charakterystycznego wizerunku aparatów marki i tą nieszczęsną modę na retro, ale płaską obudowę w K-S2 wygodniej się upycha po torbach i plecakach.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Widziałeś ,że są wymienne gripy w 3 rozmiarach ? , przykręcane na śrubę imbusową... ;-)
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Na pewno może dokuczać brak górnego LCD, sporo osób narzeka jeszcze na brak gniazda słuchawkowego. W moim odczuciu tylny ekran wygląda ciut archaicznie: chodzi o rozmiar i szerokość otaczającej go ramki. Generalnie koncepcja mi się podoba, wzbudza sympatię. Odczytuję ją jako kolejne podejście do K-01, tym razem nie aż tak bezkompromisowe. Warto będzie pomacać — wtedy dopiero da się stwierdzić, o ile bardziej poręczna będzie ta konstrukcja ze zredukowanym gripem (no bo pryzmat jednak pozostał, całkowita wysokość i głębokość drastycznie się chyba nie zmienią).

Przy okazji podzielę się pewną obserwacją: pracuję od pewnego czasu w pobliżu Starego Miasta, codziennie spaceruję i przyglądam się turystom. Niedawno zwróciłem uwagę, jak bardzo popularne są jednak wśród nich Olympusy, niewielkie aparaty z wymienną optyką. Nawet zaskakujące. Szczególnie pośród przybyszy z najdalszego wschodu. Myślę, że tego typu konstrukcje niekoniecznie muszą się świetnie przyjąć w USA czy w Europie, ale głęboko wierzę, że jeszcze jest na nie nisza.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
A obsługuje on lampy w trybie wireless ?
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
Samp napisał/a:
Niedawno zwróciłem uwagę, jak bardzo popularne są jednak wśród nich Olympusy, niewielkie aparaty z wymienną optyką. Nawet zaskakujące.

Mnie to zupełnie nie dziwi - mam takiego olka i do póki nie padła mi w nim stabilizacja (a jej brak w pozycji zombie jest strasznie odczuwalny) był najczęściej przeze mnie używanym aparacikiem ze składanym kitem, oraz M50/1,7 do portretów i 100/2,8 jako tele. Jednym zdaniem: jakość lustrzanki w obudowie i obsłudze kompaktu. Przed przerzuceniem się całkiem na bezlusterkowce powstrzymały mnie tylko ceny fajnych szkieł do nich, no i jednak przyzwyczajenia biorą górę: hobbystycznie jednak większy fun jak nie widzę w wizjerze zdjęcia przed jego zrobieniem.
 

matkus  Dołączył: 12 Lip 2016
A mnie zastanawia to max ISO, teoretycznie do 819200. Oczywiście nie ma szans, żeby to była wartość dająca się używać po za testami i jakimiś nadzwyczajnymi sytuacjami, ale skoro max ISO jest takie wysokie, to może też użyteczne się podniesie? Tylko do ilu? do tej pory nie kojarzę niczego, co by dawało sensowną jakość powyżej 3200, a i nawet przy 3200 różnie bywa. Może będzie użyteczne do 6400? to by było coś.
A jak nie, to będziemy mieli przynajmniej noktowizor ;)

Cóż, KP nie kupię, ale na następcę K3 będę czekał z niecierpliwością, bo też ma się lada moment pojawić jakieś info.
 

SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
Wygląda dość ciekawie jak dla mnie. Poczekam dwa lata, albo trzy ... I używka.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Osobiście podejrzewam, że ma tę samą matrycę, co Sony a65000, czyli jest pocisk. A jeżeli dodatkowo udało się programistom Pentaksa lepiej ją oprogramować, to jest szansa, że będzie robić zdjęcia.
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
I jest Wi-Fi i dotykowy ekran. GPS brak (wszak lampa jest, więc nie dziwne).
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
WuWu84 napisał/a:
Migawka 1/6000 mnie martwi - czyżby do tego ten sam nieszczęsny mechanizm lustra sprzężony z popychaczem co w K-30/50/70 i K-S1/2?

Mechanizm sterujący przysłoną raczej taki jak w "jednocyfrowych" korpusach. Dzięki ciasnocie obudowy widać nawet przetłoczenie w obudowie pod którym kryje się silnik. ;-)
Migawka (pewnie jak zwykle Copal) może być tylko taka jak w K-70 (?). W sumie całość taniej wychodzi. Może to w miarę dobre rozwiązanie na przyszłość do wszystkich korpusów w świetle tego, że "tani" mechanizm z K-30,50,70 i K-S-ów jest niestety kiepski. W KP jest chyba miks - sterowanie, które nie pada i tania migawka (która, zresztą, jest raczej niezawodna).

[ Dodano: 2017-01-26, 11:06 ]
WuWu84 napisał/a:
Nie podoba mi się tylko tak wysoka obudowa lampy w stylu obudowy pryzmatów starych aparatów.

Zgoda - ten dzióbek na górze jest trochę bez sensu. Pewnie właśnie ma się kojarzyć z zabudowanym w środku pryzmatem i wpisywać się w jednolitą stylistykę sprzętu, ale tu pod nim jest maleńka lampka, a do pryzmatu dość daleko. W którymś zestawie zdjęć egzemplarza przedprodukcyjnego widziałem wczoraj, że ten czubek obudowy jest podatny na poobijanie. Spokojnie mogli to spłaszczyć w tak malutkim korpusie.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Śliczny! Kurcze szkoda, że nie ma choć małego ekranu na górze.
 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
Markus napisał/a:

http://us.ricoh-imaging.c...meras/pentax-kp
Oficjalnych wieści i dyskusji w sieci kupa, gdzieniegdzie od wczoraj.
Dochodzi południe a na polskiej stronie - cisza.
Parę sampli od Ricoha.
 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
Ma elektroniczną migawkę, do 1/24000. Jak padnie mechaniczna to można przełączyć ;)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Elektroniczna migawka dostępna we wszystkich trybach czy tylko w LV?
 

seawolf688  Dołączył: 27 Maj 2011
jak na lustro to żywotność baterii strasznie licha - 390 :roll: przyzwyczaiłem się w bezlustrze do takiego wyniku ale w lustrzance?
 

kazio  Dołączył: 31 Paź 2011
matkus napisał/a:
A mnie zastanawia to max ISO, teoretycznie do 819200


Ja się niezręcznie czuję gdy czasem ustawiam 1600, a tego 819200 to nawet nie staram się wyobrazić.
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Max ISO aż 819200, a minimalne nadal 100. Bez sensu.
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
Ale czemu się dziwisz? Na wielu forach wielu gorączkowo podnieca się czułościami kolonoskopowymi, o tych niskich ISO mało kto wspomina.
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
wuzet, co racja, to racja. Dałbym wszystko za aparat, w którym analogowe czułości zaczynały by się od ISO 25 i nawet jak zakres kończył by się na iso 1600, to byloby super.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach