irek83  Dołączył: 10.10.2014
kuti, w serwisie jeśli będzie taka potrzeba są w stanie pogrzebać w obiektywie, to nie to samo co kalibracja przez usb dock. Ja swoją sigme kalibrowałem w serwisie i sam w domu musiałem jeszcze przez usb dock. Obiektyw po tych zabiegach trafiał dobrze pod warunkiem, że oświetlenie było naturalne. W sztucznym była loteria i tego raczej nie zmieni żadna kalibracja. Dodam jeszcze, że K-5iis celniej ostrzył od K-3.

baddog  Dołączył: 17.01.2013
Miałem ten sam dylemat co ty niedawno. Ustawiłem sam pożyczonym usb dockiem. Teraz jest dużo lepiej.
Jak wyślesz korpus z obiektywem, to musisz się liczyć, że nie będziesz miał sprzętu do miesiąca oraz zapłacisz jedynie za przesyłkę (jesli masz na gwarancji obiektyw). Jeśli kupisz kalibrator to licz się z trzema godzinami pracy i wydaniem pieniędzy na kalibrator. W zasadzie to złe i drugie też złe : )

x4rd  Dołączył: 07.03.2012
baddog napisał/a:
Jeśli kupisz kalibrator to licz się z trzema godzinami pracy i wydaniem pieniędzy na kalibrator. W zasadzie to złe i drugie też złe : )

Ale ile się można za ten czas nauczyć o kalibracji!

unbreakable  Dołączył: 16.10.2012
Dzisiaj w końcu podjąłem się kalibracji obiektywu nawet specjalnie wziąłem sobie urlop. I po pierwszych testach na tablicy wyszło dopiero jakie ma odchyły i miała je. Początkowo się załamałem. Najgorsza nieskończoność to jak celowanie kulą w główkę zapałki, ale sposobami dało się. Jakoś doszliśmy do porozumienia na razie na tym zostało zawsze mogę wnieść korekty bo docka leży na półce.

badur  Dołączył: 21.11.2006
unbreakable napisał/a:
Dzisiaj w końcu podjąłem się kalibracji obiektywu nawet specjalnie wziąłem sobie urlop. I po pierwszych testach na tablicy wyszło dopiero jakie ma odchyły i miała je. Początkowo się załamałem.

Jest pewien niezawodny sposób na problemy z AF Sigmy 18-35. K-01. Używkę można trafić trochę powyżej ceny docka. I nie trzeba brać urlopu.

rororo  Dołączył: 20.02.2014
badur napisał/a:

Jest pewien niezawodny sposób na problemy z AF Sigmy 18-35. K-01. Używkę można trafić trochę powyżej ceny docka. I nie trzeba brać urlopu.

To "trochę" to chyba nie tak mało... No chyba że szczęście dopisało;)
Ale ze względu na gabaryty chyba nie chciałbym go używać na co dzień z tym obiektywem.

badur zostaje przy K-3 :evilsmile: pieniądze się wydaje, urlop wykorzystuje byle by dobrze i z pożytkiem ;-)

pawel.balejko  Dołączył: 13.07.2016
Mam ten obiektyw do sprzedania i chciałbym na forum w dobrym temacie umiescic, pamietam kiedys była giełda, dawno tu nie byłem i teraz nie moge znalezc.. Pomożecie?

pawel.balejko, giełda przeniosła się na facebooka.

pawel.balejko  Dołączył: 13.07.2016
dzięki

Fenol  Dołączył: 31.08.2010
Poszli za giełdą, adaratorzy ;-)

plwk  Dołączył: 21.04.2006
Mali duchem czasem tak robią :-/

Fenol, a to niech idą

A i tak wracają z pytaniami z fb na forum, deja vu nie raz przeżywam

pawel.balejko można skorzystać również ze znanych serwisów ułtawiających upłynnienie takiego sprzętu :roll:

wanakamura  Dołączył: 03.07.2009
kuti napisał/a:
Z wad można wymienić wielkość i ciężar. Kawał klocka z niego. Jak co kto lubi. Mi to nie przeszkadza. Zrobiłem sobie też jakieś testy bezpośrednio pod światło (słońce). I faktycznie hitu nie ma, łatwo o flary i bliki.
Wracając do kalibracji, tak się zastanawiam czy wysyłając obiektyw do serwisu zrobią oni tą kalibrację lepiej bo mają jakieś specjalne narzędzia do tego, czy używają też usb docka i efekt będzie podobny jak zrobiłbym to sam. Wydaje mi się, że i tak mnie czeka zakup tego USB Docka. Nawiasem mówiąc powinien być dawany w zestawie z obiektywem.

Panie kloca? Panie to maleństwo jest KLOC to jest k1 z gripem i 24-70. Po takich przeżyciach 18-35 jest lekki niczym mała stałeczka.
Ja kupiłem z Dockiem, kalibrowalem sam 3 razy. Plusy - działa ale według mnie dock i domowe kalibrowanie nadaje się do stałek.
Osobiście radzę zebrać materiał dowodowy, musi wykazać (co raczej jest pewnikiem) że na każdej ogniskowej standardowej 18-24-28-35 obiektyw wymaga innej odchyłki AF do poprawnego ostrzenia. Zrobić zdjęcia testowe i reklamować. wtedy będziesz mieć obiektyw skalibowany niezależnie od body.

wanakamura napisał/a:
Panie kloca? Panie to maleństwo jest KLOC to jest k1 z gripem i 24-70. Po takich przeżyciach 18-35 jest lekki niczym mała stałeczka.

Kloc to jest DFA 70-200 i to taki z litego granitu :-P S 18-35 i 35 to bardzo kompaktowe jak na swoje osiągi szkła.

szybkiparowoz  Dołączył: 20.02.2011
Bardziej kochacie tatusia czy mamusię?
A konkretniej: wydając 3 koła lepiej kupić Sigmę ART 18-35/1.8 czy EX 10-20/3.5 + EX 17-50/2.8?

plwk  Dołączył: 21.04.2006
To zależy co kto robi.

Enzo  Dołączył: 20.12.2006
szybkiparowoz napisał/a:
Bardziej kochacie tatusia czy mamusię?

Babcię. Gdybym miał to nosić długo w łapie to raczej nie 18-35.

Skocz do: