Gringo  Dołączył: 05 Lip 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
M.K napisał/a:
irys to chyba najrzadsze określenie blendy
A nie iris?


nie dziwne w sumie. Przecież iris to po łacinie tęczówka, ktora w oku pełni własnie rolę przysłony/blendy
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
A ja 11.10.2005 (wiem bo znalazłem niedawno starego sms-a w komórce) jadłem fajne mordoklejki na Połoninie Wetlińskiej, miały chyba 10-12cm długości. Dla mnie irysy to zupełnie coś innego niż blenda i krówki :-> a żeby nie było zupełnie OT, to w Bieszczadach robiłem też zdjęcia :-)
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
mygosia napisał/a:
Ja polecam irysy z makiem - świetnie się te 2 smaki komponują ze sobą.
Oczywiście z fabryki "Pokój" W Bielsku, tam skąd są "te" krówki

aa to można jeszcze kupić???????? qrcze, musze poszperać, bo wszystkie sołtysy kochają z makiem irysy :mrgreen:
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
sołtys, jak ulegnę mojemu nałogowi p.t. Krówki [czyli pewnie wkrótce], to zobaczę czy są i Ci kupię :-)

Aha - miałam Ci smsa puścić, ale skoro jesteś... W niedzielę na "trójce" [radio] ma być koncert tego zespołu, który reklamuje Saaba. Nawet bilety można jakoś zdobyć. :-)
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Cytat
Aha - miałam Ci smsa puścić, ale skoro jesteś... W niedzielę na "trójce" [radio] ma być koncert tego zespołu, który reklamuje Saaba. Nawet bilety można jakoś zdobyć.

serio, serio?? :shock: :roll: już sprawdzam co, gdzie, jak, o której .. być to nie będę mógł, bo mam swoje, pewne muzyczne obowiązki tu na miejscu, ale posłuchać :roll:

....... qrcze, smaka mi na te irysy narobiłaś 8-)
 
Filippo  Dołączył: 29 Wrz 2007
wybaczcie, że odchodzę od tak pysznego wątku. Czy ktoś zna w Warszawie kogoś kto naprawił by blendę/przysłonę w Zeissie flektogon 2,4/35?

[ Dodano: 2007-10-03, 16:02 ]
najlepsze irysy były z sezamem :mrgreen:
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
Filippo,nie wiem,czy akurat to, czego szukasz,ale za dobre serwisy uchodza te dwa:
BT Foto.Al.Armii Ludowej 12(tel. 825-35-08) oraz Adam Bieniek ,Al.Jerozolimskie 113/115.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Filippo napisał/a:
najlepsze irysy były z sezamem

nie znasz sie :-P :-B :mrgreen:
 

arteck  Dołączył: 21 Maj 2007
[quote="Filippo"]wybaczcie, że odchodzę od tak pysznego wątku. Czy ktoś zna w Warszawie kogoś kto naprawił by blendę/przysłonę w Zeissie flektogon 2,4/35?


Ja zazwyczaj naprawiam w http://foto-tronik.pl/... Przy Novotelu (dawniej Hotelu Forum)...
 
Filippo  Dołączył: 29 Wrz 2007
wielkie dzięki za pomoc. No to :-B
 
wierzba  Dołączył: 23 Cze 2007
Podłączę się: robiliście może w Warszawie ostatnio przegląd obiektywu MF, czyszczenie, wymiana smarów ?
Ile to może teraz kosztować ? Bieńka znam i lubię ale po ostatnim przeglądzie canona A1 aż boję się dzwonić, migawka mlaska aż miło tylko jakoś tak lekko mi ...

pozdrawiam
wierzba
 
Filippo  Dołączył: 29 Wrz 2007
sołtys napisał/a:
Filippo napisał/a:
najlepsze irysy były z sezamem

nie znasz sie :-P :-B :mrgreen:

najpierw wspaniały, mleczny smak i ciągnąca konsystencja, potem lekka goryczka ziaren sezamu no i ten trzask w zębach. Jednym słowem NIEBO W GĘBIE :lol:
 

mik  Dołączył: 14 Kwi 2007
owczesne slodycze byly szczegolne... twarde irysy z zalanym kawalkiem papierka, ktory trzeba bylo zjesc, lody kalypso bez patyczka, czy napoje w torebkach foliowych... trzeba bylo sprytu i cierpliwosci zeby zasluzyc na nagrode.

mik.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Oranżadki w proszku, które się wylizywało z torebek, no i lizaki z żołnierzykami.
 
Filippo  Dołączył: 29 Wrz 2007
no i oranżada z ceramicznym korkiem, takim jak teraz można spotkać w niektórych piwkach (fischer na ten przykład-mniam mniam)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach