Kumkacz1  Dołączył: 13.07.2007
Soczewka korekcyjna do muszli ocznej Cytuj
Czy ktoś nie zna zakładu optycznego, który jest w stanie wyszlifować soczewkę korekcyjną do muszli ocznej. W zakładach optycznych w moim mieście nie są wstanie tego zrobić - nie mają uchwytu pozwalającego szlifować tak małe szkło.
 

dickkett  Dołączył: 18.09.2006
Cytuj
Podejrzewam, że szybciej (co nie znaczy szybko) znajdziesz gdzieś na jakimś portalu aukcyjnym soczewkę korygującą zakładaną na wizjer.
Próbowałem rozwiązać problem tak jak Ty, nie udało mi się.
A soczewkę kupiłem.
 
Grzechotnik  Dołączył: 27.10.2008
Cytuj
Kiedyś robił to byle optyk ale teraz w większości masz wielkie sieci opychające okulary.
Musisz poszukać starszej generacji małego zakładu czyli optyka z prawdziwego zdarzenia a nie sieciowego molocha obecnego w każdym mieście.

Chyba mam gdzieś kilka muszli z możliwością zamontowania soczewki a w kilku pewnie te soczewki jeszcze są - jaką masz wadę, bo jakieś nasadki Pentaxowe też gdzieś leżą.
 

eR Gie  Dołączył: 26.12.2015
Cytuj
mi pomógł technik w sieci VE.
mam wklejone w muszlę, lecz nie jest to do końca dobre rozwiązanie, bo zgodzilem się na jego sugestie.
badanie wzroku wykazało, że mam cylinder i obecnie doszłedły jeszcze progresywne szkła. ja sugerowałem, aby zrobić to ze zwykłego szkła, ale technik uważał, że nie uzyskam zamierzonego fektu w ziązku z tym cylindrem.
wkleiłem szkło w muszlę zachowując poziom cylindra i jest cacy, ale tylko jak trzymam aparat w poziomie, przy obrocie do pionu obraz mam rozmazany. teraz muszę muszlę obrócić o 90 st. przed obróceniem aparatu.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach