matb  Dołączył: 02 Lis 2006
  [ analog] zesułem pleśniaka?
No więc chyba popsułem nową zabawkę - starego pleśniaka ME. Sprawa wygląda tak, że nie reaguje na spust migawki. Ale migawka się wyzwala na samowyzwalaczu. Tylko nie udaje się cyknąć "normalnie".
Spust działał poprawnie i całkiem OK, do czasu, do póki nie wyjąłem filmu. Rzecz w tym, że swoją nieumiejętnością zapewne film zerwałem. I w prowizorycznej ciemni, po omacku próbowałem go odratować. I prawdopodobnie grzebiąc na oślep coś stentegowałem, przekręciłem alboco...
I co teraz? Ktoś może wie czy da się (mam nadzieję, że tak) i w jaki ewentualnie sposób przywrócić pełną używalność aparatu?
Coś mi świta, że podobny wątek był - chyba - ale odszukać w archiwum... :-P
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
Tzn. spust nie chce się wcisnąć? A naciąg migawki działa normalnie?
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Mniemam, że naciąg migawki jest zintegrowany z przesuwem błony? Bo ja się słabo znam na pleśniakach :oops:
Naciąg w ME działa po wyzwoleniu migawki. Znaczy nie da się przewinąć dwóch zdjęć na raz (nie wiem, czy w innych pleśniakach też tak jest). Ale jak sie wyzwoli migawkę samowyzwalaczem, to owszem - przewija.
 

mumonzan  Dołączył: 23 Kwi 2007
Po pierwsze primo, spokój. Wszystko jest pod kątrolą. :evilsmile:
(różniste przypadki się zdarzają_)

Po drugie primo, o co chodzi? Co to znaczy "że nie reaguje na spust migawki" ??
Jak rozumiem, nie da się nacisnąć migawki?

"Ale migawka się wyzwala na samowyzwalaczu." - to już dobry objaw:)

Osobiście też niedawno zapoznałem się z Pentax ME (mając dawniej, dużo dawniej, spotkania z przeróżnymi aparatami:)

Na ten przykład, z tydzień temu wydawało mi się, że moje ME nie chce przewinąć filmu.
(A wystarczyło trochę lepiej naciągnąć)

Nie sądzę żebyś mógł coś stentegować w takim zacnym aparacie, i pewnie rano ci odpowiedzą jacyś zacni ludzie:)

Ale pewnie nie zaszkodzi popatrzeć czy ci tam jakieś śmieci po ostatnim filmie nie zostały....
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
mumonzan napisał/a:
Po drugie primo, o co chodzi? Co to znaczy "że nie reaguje na spust migawki" ??
Jak rozumiem, nie da się nacisnąć migawki?

Tak właśnie. Nie daje się. Może jakbym młotkiem solidnym walnął? Ale próbować nie będę :-P
mumonzan napisał/a:
Ale pewnie nie zaszkodzi popatrzeć czy ci tam jakieś śmieci po ostatnim filmie nie zostały....

Nic nie zostało. Film się tylko zerwał na końcu (sprawdzałem, czy jeszcze jedna klatka więcej nie została - nie została), a nie pokruszył czy coś w tym stylu.
Ech... w ostateczności pójdzie do fachowca.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
matb, jest potwornie wczesnie.....ale jezeli dobrze doczytalem to spust nie daje sie wcisnac....prawdopodobnie jest na blokadzie....taka mala biala kropka obok spustu (ncisnij i przytrzymaj) i calooscia przekreccic zeby byla na opcji M lub Auto
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Ej, no bez przesady... Oczywiście, że jest ustawiony na Auto (w ME nie ma tryby M). ALbo na 100x, albo B.
I w zasadzie to albo wczoraj późno było i coś ja nie kontaktowałem, albo coś innego ale tak: spust wcisnąć się da! Tyle tylko, że nie wyzwala migawki.
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
matb, a baterie sa w dobrym stanie? ME ma migawke elektronicznie sterowaną i bez prądu,to tak,jak napisałeś.Sprawdż, czy można wyzwolić na mechanicznym 100x.Jeśli nie.to niestety serwis.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
No właśnie na 100x też nie da. A na samowyzwalaczu da. Wygląda na to, że we wtorek podjedziemy do serwisu jednak :-(
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
o nie....
:-(
jeśli dobrze kojarze, to temat jest o ME ode mnie...
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
perl, spoko! Naprawię, obiecuję :-)
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
ekhmmm....
Sosnowiec ul. Nowopogońska... ileśtam. (a może Staropogońska).

Świetny gość, zna się na rzeczy i naprawia tanio (mogę ci dać numer tel na prv)

Nie naprawiaj we Wrocławiu, zwłaszcza w Psich Budach bo ci tam policzą... ze 200 zł :roll:

LOLki jedne.

[ Dodano: 2007-10-07, 18:30 ]
postaram sie zajrzeć w następną sobotę do Wrocławia i tego ME.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
perl, Nowopogońska jest na Piaskach. Chyba, że to teraz już Sosnowiec, a nie Czeladź ;-)
 

dżejpi  Dołączył: 04 Paź 2007
matb
Niestety, nie posiadam ME lecz z każdym pleśniakiem jest jakiś problem. Mam P3 i SP i muszę powiedzieć, że wiele pomogło mi dokładne czytanie instrukcji obsługi aparatów przed "z-użyciem" aparatu. Szczególnie tematy "ładowania i Rozładowania" filmu. Mam nadzieję, że obejdzie sie bez większych kosztów. Czego bardzo życzę! :-B
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
zorzyk napisał/a:
perl, Nowopogońska jest na Piaskach. Chyba, że to teraz już Sosnowiec, a nie Czeladź ;-)
Sosnowiec, ulica która na Pogoni od ronda hmmm "jest skierowana w stronę Bytomia"

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach