Ryszard  Dołączył: 04.10.2006
bakulik napisał/a:
2100 cykli ładowania dla białych i 500 dla czarnych
W pierwszej chwili szok, co ja kupiłem?! Ale przecież to jest na... niech przeliczę... 40 lat focenia, przynajmniej :mrgreen:

[ Dodano: 2018-03-04, 15:03 ]
mrnobody1 napisał/a:
all(itd)
Allegro. To się nazywa Allegro. Używanie nazw własnych nie jest zabronione na forum.

mrnobody1  Dołączył: 04.05.2016
na tym forum to nigdy nie wiadomo....raz pisałem o giełdzie na FB i wywalono mi z tego powodu posta....

Kuba Nowak  Dołączył: 12.05.2010
bakulik napisał/a:
Co się zgadza z danymi producenta: 2100 cykli ładowania dla białych i 500 dla czarnych.

Oczywiście znam dane producenta. Problem w tym, że gdybym ładował te czarne raz na tydzień (a nie ładowałem tak często), to teoretycznie powinny wystarczyć na 10 lat. Tymczasem nie wytrzymały pięciu mimo, że były ładowane nie częściej niż 25 razy na rok. Wniosek jest taki, że szkoda przepłacać za wyżyłowaną technologię. Litrowy silnik o mocy 200 koni mechanicznych długo nie pohula ;-)

Sid Gotama  Dołączył: 10.10.2013
Doładowanie to nie to samo co cykl, cykl jest liczony od teoretycznego 0 do pełna.
A jaką masz ładowarkę, jak procesorową to spróbuj odświeżenia.

bakulik  Dołączył: 20.04.2013
Cytat
Oczywiście znam dane producenta.

Ja wiem, że do tego typu informacji trzeba podchodzić z rezerwą, chodziło mi o stosunek spodziewanego okresu życia (cztery razy krótszy dla czarnych akumulatorków).

Skocz do: