wanakamura  Dołączył: 03 Lip 2009
Czy ktoś z Was wie już coś o istnieniu/nie istnieniu Polskiej Akcji K1 -> K1 II?
Bo mi nie odpisali :(
 

olejx  Dołączył: 25 Wrz 2013
Bo pewnie sami nie wiedza :-)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Na rynku nie ma jeszcze K-1 II, więc nie sączę, by była już możliwość uaktualnienia K-1 do nowszej wersji. Zapewne na PPD dowiemy się czegoś więcej.
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
wanakamura napisał/a:
Czy ktoś z Was wie już coś o istnieniu/nie istnieniu Polskiej Akcji K1 -> K1 II?
Bo mi nie odpisali :(


Akcja o ile dobrze rozumiem jest światowa - jest tylko 1 haczyk - shutter count < 10000 - na FB Pentax Polska ktoś wypatrzył to ograniczenie.

Sądząc z tego https://www.ricoh-imaging...de-service.html - to akcja jeszcze nie ruszyła. Co więcej - Ricoh Europa jakby jeszcze nie wie więc oddział Polski raczej będzie wiedział mniej.
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
RPM, to ograniczenie jest na wymianę puszki z dopłatą. W SRS gdybyś chciał zostawić K-1 z dopłatą za K-1ii to migawka nie może przekroczyć 10k. W innych przypadkach cena ulegnie zmianie.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Markus, sample czego puszki? Czy obiektywu którego znaleźć nie mogę?
Nie kumam.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Przeca pisze na stronie : Pentax K-1 Mark II Sample Photos :evilsmile:

Sample jak ta puszka wygląda też są... :evilsmile:
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
Markus napisał/a:
Kilka sampli :
Widział ktoś RAWy z K-1II?
 

wanakamura  Dołączył: 03 Lip 2009
Chyba jeden z pierwszych testów nowej puszki.
Wyniki wysokiego ISO są bardzo interesujące :)
test po francusku tłumaczony googlem
tu z obrazkami
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
wanakamura napisał/a:
Wyniki wysokiego ISO są bardzo interesujące :)


Tego się obawiałem. ISO 12 800 wygląda naprawdę dobrze!
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
Czy lista chętnych do upgrade'u puszki dopiero na PPD?
:)
 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
dendrol napisał/a:
Ciekawe jak w praktyce będzie działał ten nowy pixel schift.
Coś piszą ...
 

wanakamura  Dołączył: 03 Lip 2009
https://www.ricoh-imaging...de-service.html
Odetchnąłem z ulgą, będą wymieniać części w Niemczech :)
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
W formularzu jest taki jeden fajny punkt:

"Po wykonaniu usługi oryginalne części zostaną zniszczone."

:shock:
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
ZbyszekB, to żeby nikt nie myślał, że serwis weźmie jego części i wykorzysta przy naprawie innego aparatu, czerpiąc przy tym korzyść.
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Byłem dziś w Łodzi i w wolnej chwili poszedłem na targi foto-video, był K-1 II i można było się pobawić.
Z obiektywem FA 43/1.9 AF działał jak błyskawica ale już z DFA 24-70 jakiejś większej prędkości w porównaniu do K-1 nie zauważyłem. Był też gość z centrali Pentax - Ricoh i słowo zamieniliśmy, Nowa 50/1.4 ma być jak zapewniał mega szkło i co ciekawego powiedział to, że jest odgórna decyzja, że ceny Pentaxa mają być umiarkowane i że nie będzie już takiej sytuacji jak z K-1 że zaczął drożeć bo się dobrze sprzedawał. W początkowych miesiącach w Polsce sprzedawało się po 80 szt K-1 gdzie jak wyszedł nowy C5DIV było to 50szt a Nikosia 4o szt.
Zaczyna się wyprzedaż 645Z bo trwają testy następcy, pytałem o wielkość matrycy i z tego co wywnioskowałem, że chyba jest to matryca większa niż obecna 44x33 i jakieś nowe rozwiązania ale nie chciał zdradzić, bo nie wiadomo jak się będzie zachowywać na obecnych szkłach.
I co najciekawsze to zbliża się 100 lecie firmy i ma być wiele miłych niespodzianek i to chyba już od jesieni :-D
 
Wiktor  Dołączył: 25 Maj 2006
Ten aparat to wersja przedprodukcyjna. Podpiąłem do niego 200mm i zrobiłem kilka fotek.Zdjęcia robił jedynie w jpgach, nie udało mi się przestawić na RAW-y.W menu nie było wszystkich opcji. Ciekawiło mnie działanie Piksel Shift z ręki ale nie mogłem znaleźć tego programu w menu. Nie oglądałem jeszcze zdjęć.Trudno mi było się czymś zachwycić po 15 min. użytkowaniu. Po prostu działał.Było trochę obiektywów do Pentaxa i jeszcze jakieś inne body.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
foto napisał/a:
I co najciekawsze to zbliża się 100 lecie firmy i ma być wiele miłych niespodzianek i to chyba już od jesieni


http://100yearsofpentax.com/

My zaczęliśmy już z początkiem tego roku :mrgreen:
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
Fenol napisał/a:
ZbyszekB, to żeby nikt nie myślał, że serwis weźmie jego części i wykorzysta przy naprawie innego aparatu, czerpiąc przy tym korzyść.
Ale przecież te części należą do właścicieli korpusów K-1 gdyż za nie zapłacili. Powinni je im zwracać. A takie oświadczenie wcale nie oznacza że części będą zniszczone przecież to nie serwis się podpisuje. To jest tylko zgoda właściciela K-1 na ich zniszczenie. :roll: W dodatku ta zgoda jest wymuszona, rozumiem gdyby była opcjonalna.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach